Skocz do zawartości

Jaki hak holowniczy: automat czy na śruby?


SingSing74

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, to wszystko nie to :nono:
To są po prostu rozbudowane o dodatkowe funkcje systemy stabilizacji toru jazdy samochodu. Wiele samochodów ma to już od dawna, a w zależności od producenta, nazwy są różne, jednak zasady działania i efekt końcowy - podobne.
Można to spotkać np. pod określeniem: TSA – Trailer Stability Assist, XDS+, TSC - Trailer Sway Control, itd.
http://www.volkswagen.pl/pl.s7_layer_print.suffix.html/features~2Fholzauto_highlights~2Fgolf-sportsvan~2Fsafety~2Felectronic-stabilisation-program-xds.html
http://blog.fiat.pl/1044-system-tsc-w-fiacie-czyli-jak-bezpiecznie-holowac-przyczepe


 

Gniazdo haka ma tu jedynie zidentyfikować stan, że jedziemy z przyczepą, aby system to "wiedział" - to wszystko:

http://forum.karawaning.pl/topic/16765-12v-z-aku-movera-do-instalacji-knaus-sudwind-450/?p=372050

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 7 miesięcy temu...

Powiem Wam koledzy, że ostatnio mnie załamał gość w punkcie hakowym we Wrocławiu. Do braciaka Audiczki chcieliśmy zamontować hak. Do mojej Octavki polecił niemiecki STARC, który jest bardzo spoko, to myślałem, że do A6C6 wymyśli też coś porządnego. No i zaczął gadać, że on to ma wypinanego haka niemieckiego co wygląda jak oryginał a kosztuje tyle co niektóre haki przykręcane. Nazwa firmy STEINHOFF...

Na szczęście zanim się zdecydowaliśmy, poczytałem trochę opinii na necie i co sie okazało? Że ten STEINHOFF to jest polska firma (to mnie akurat nie martwi, wręcz przeciwnie), ale hak to jakiś totalny szit. Ludzie piszą, że się wypinają kulę, komuś laweta do rowu zjechała z hakiem, a do tego malowanie mega słabe w porównaniu nawet z innymi polskimi hakami. No dramat. Jak można wciskać ludziom, że jest się firmą niemiecką skoro jest się firmą polską. Jestem patriotą, ale mimo, że to polska firma, za coś takiego nie kupie u nich nawet gniazda elektrycznego do haka. Tym bardziej, że sam hak jest beznadziejny jakościowo, a to ma chwilę posłużyć w aucie i jakoś wyglądać. A nazwa firmy to pochodzi od nazwiska właściciela, a firma to działalność na osobę fizyczną z Tarnowa, można sobie sprawdzić w CEIDG hehe. Może niemieckie to on ma ale tylko korzenie i mundur dziadka w szafie hehe.

Braciak tak sie wk* że od dwóch miesięcy żadnego haka nie zamontował a do tego gościa już na pewno nie pojedziemy. Nie podaję celowo o kogo chodzi, bo nie będę nikomu robił reklamy ani antyreklamy, tym bardziej, że u mnie zamontował hak dobrze.

I teraz pytanie do Was- wyczytałem na forach vagowych, że w Audi oryginalnie montują rzeczywiście niemiecki hak ale albo WESTFALIA albo BOSAL i można kupić normalnie oryginał, ale nie pod markom Audi tylko właśnie jedną z tych. Audi A6C6 2007 rok 3.0 TDI. Macie pomysł jaki tam może być hak? Musi być automat, bo to tylko na rowery i czasami laweta, jak braciak jedzie po auto do Niemiec, a szkoda auta oszpecać hakiem na co dzień.

DZIEKI!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo wierzysz w internety. Haki są normalizowane i przechodzą rygorystyczne testy. Przypadki pewnie pochodzą albo z wad montażu albo z przepróchniałych holowników, albo z podpinania przeciążonych przyczep. Hak to nie prom kosmiczny, tylko kawałek stali, raczej nie wierzę, żeby hak jednej firmy był znacząco lepszy lub gorszy od haka innej firmy. Zresztą bardo prawdopodobne, że wszystkie pochodzą z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość zabezpieczenia antykorozyjnego, jakość mechanizmu haka wypinanego, wygoda jego obsługi. Tym mogą się różnić. Wytrzymałość jest dużo wyższa niż na tabliczcę. Jak samochód bez kolizji z tyłu, a jak zamontowany dobrze to pociągnie 2 razy więcej i nic się nie stanie... No może pod warunkiem, że się zestaw zatrzyma;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu podniósł wątek ,że na +13 z powodu ciągłego napięcia na złączu  , złącze śniedzieje/rdzewieje .

Też mnie to kiedyś zastanawiało. Ja nie miałem takiego stanu ponieważ +13 odpinam z bezpiecznika gdy nie jeżdżę z ppą.

A ,że nie wiele jeżdżę (zimą wcale)  to pin nie śniedział/rdzewiał przez 7-m lat.

Poza tym gdniazdo regularnie czyszczę i styki konserwuję.

Podejrzewam ,że tu ma większe znaczenie jakość i rodzaj materiałów użytych przy produkcji pinów.

Jak to wygląda z waszych obserwacji ?


Nie, to wszystko nie to :nono:
To są po prostu rozbudowane o dodatkowe funkcje systemy stabilizacji toru jazdy samochodu. Wiele samochodów ma to już od dawna, a w zależności od producenta, nazwy są różne, jednak zasady działania i efekt końcowy - podobne.
Można to spotkać np. pod określeniem: TSA – Trailer Stability Assist, XDS+, TSC - Trailer Sway Control, itd.
http://www.volkswagen.pl/pl.s7_layer_print.suffix.html/features~2Fholzauto_highlights~2Fgolf-sportsvan~2Fsafety~2Felectronic-stabilisation-program-xds.html
http://blog.fiat.pl/1044-system-tsc-w-fiacie-czyli-jak-bezpiecznie-holowac-przyczepe


 

Gniazdo haka ma tu jedynie zidentyfikować stan, że jedziemy z przyczepą, aby system to "wiedział" - to wszystko:

http://forum.karawaning.pl/topic/16765-12v-z-aku-movera-do-instalacji-knaus-sudwind-450/?p=372050

System TSC o jakim wspomniał Kristofer występuje np. w Toyocie LC.

Jest pełny opis wyjaśniający zasadę działania  w instrukcji Toyoty. Obrazkowo w uproszczeniu pokazuje to filmik z Volvo.

Nie wiem tylko czy w trakcie zdarzenia ktokolwiek w przypływie emocji będzie w stanie rozpoznać ,że to...teraz  :look:  :]  :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam koledzy, że ostatnio mnie załamał gość w punkcie hakowym we Wrocławiu. Do braciaka Audiczki chcieliśmy zamontować hak. Do mojej Octavki polecił niemiecki STARC, który jest bardzo spoko, to myślałem, że do A6C6 wymyśli też coś porządnego. No i zaczął gadać, że on to ma wypinanego haka niemieckiego co wygląda jak oryginał a kosztuje tyle co niektóre haki przykręcane. Nazwa firmy STEINHOFF...

 

Na szczęście zanim się zdecydowaliśmy, poczytałem trochę opinii na necie i co sie okazało? Że ten STEINHOFF to jest polska firma (to mnie akurat nie martwi, wręcz przeciwnie), ale hak to jakiś totalny szit. Ludzie piszą, że się wypinają kulę, komuś laweta do rowu zjechała z hakiem, a do tego malowanie mega słabe w porównaniu nawet z innymi polskimi hakami. No dramat. Jak można wciskać ludziom, że jest się firmą niemiecką skoro jest się firmą polską. Jestem patriotą, ale mimo, że to polska firma, za coś takiego nie kupie u nich nawet gniazda elektrycznego do haka. Tym bardziej, że sam hak jest beznadziejny jakościowo, a to ma chwilę posłużyć w aucie i jakoś wyglądać. A nazwa firmy to pochodzi od nazwiska właściciela, a firma to działalność na osobę fizyczną z Tarnowa, można sobie sprawdzić w CEIDG hehe. Może niemieckie to on ma ale tylko korzenie i mundur dziadka w szafie hehe.

 

Braciak tak sie wk* że od dwóch miesięcy żadnego haka nie zamontował a do tego gościa już na pewno nie pojedziemy. Nie podaję celowo o kogo chodzi, bo nie będę nikomu robił reklamy ani antyreklamy, tym bardziej, że u mnie zamontował hak dobrze.

 

I teraz pytanie do Was- wyczytałem na forach vagowych, że w Audi oryginalnie montują rzeczywiście niemiecki hak ale albo WESTFALIA albo BOSAL i można kupić normalnie oryginał, ale nie pod markom Audi tylko właśnie jedną z tych. Audi A6C6 2007 rok 3.0 TDI. Macie pomysł jaki tam może być hak? Musi być automat, bo to tylko na rowery i czasami laweta, jak braciak jedzie po auto do Niemiec, a szkoda auta oszpecać hakiem na co dzień.

 

DZIEKI!

 

generalnie głupoty piszesz !!! sam ostatnio montowałem do auta z VAG-a hak Steinhoff-a i po:

 

1/ czy byłby z pochodzenia Niemiec z dziadkiem z Wehrmachtu czy Kaszub z dziadkiem i mundurem w szafie to nie ma się to nijak do produkowanego wyrobu,

 

2/ zabezpieczenia i malowanie oceniam na: 5 +

 

3/ to, że jakieś auto zgubiło lawetę, czy też odpięła się przyczepa może wynikać z montażu haka po tzw. " przejściach " - ktoś montował sobie  hak w wersji " budżetowej "  - wspominał o tym Lza,

 

4/ ja się szczycę tym, że mam hak zamontowany bo w przypadku kolizji niejednokrotnie ratuje on auto przed poważniejszymi uszkodzeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam koledzy, że ostatnio mnie załamał gość w punkcie hakowym we Wrocławiu. Do braciaka Audiczki chcieliśmy zamontować hak. Do mojej Octavki polecił niemiecki STARC, który jest bardzo spoko, to myślałem, że do A6C6 wymyśli też coś porządnego. No i zaczął gadać, że on to ma wypinanego haka niemieckiego co wygląda jak oryginał a kosztuje tyle co niektóre haki przykręcane. Nazwa firmy STEINHOFF...

 

Na szczęście zanim się zdecydowaliśmy, poczytałem trochę opinii na necie i co sie okazało? Że ten STEINHOFF to jest polska firma (to mnie akurat nie martwi, wręcz przeciwnie), ale hak to jakiś totalny szit. Ludzie piszą, że się wypinają kulę, komuś laweta do rowu zjechała z hakiem, a do tego malowanie mega słabe w porównaniu nawet z innymi polskimi hakami. No dramat. Jak można wciskać ludziom, że jest się firmą niemiecką skoro jest się firmą polską. Jestem patriotą, ale mimo, że to polska firma, za coś takiego nie kupie u nich nawet gniazda elektrycznego do haka. Tym bardziej, że sam hak jest beznadziejny jakościowo, a to ma chwilę posłużyć w aucie i jakoś wyglądać. A nazwa firmy to pochodzi od nazwiska właściciela, a firma to działalność na osobę fizyczną z Tarnowa, można sobie sprawdzić w CEIDG hehe. Może niemieckie to on ma ale tylko korzenie i mundur dziadka w szafie hehe.

 

Braciak tak sie wk* że od dwóch miesięcy żadnego haka nie zamontował a do tego gościa już na pewno nie pojedziemy. Nie podaję celowo o kogo chodzi, bo nie będę nikomu robił reklamy ani antyreklamy, tym bardziej, że u mnie zamontował hak dobrze.

 

I teraz pytanie do Was- wyczytałem na forach vagowych, że w Audi oryginalnie montują rzeczywiście niemiecki hak ale albo WESTFALIA albo BOSAL i można kupić normalnie oryginał, ale nie pod markom Audi tylko właśnie jedną z tych. Audi A6C6 2007 rok 3.0 TDI. Macie pomysł jaki tam może być hak? Musi być automat, bo to tylko na rowery i czasami laweta, jak braciak jedzie po auto do Niemiec, a szkoda auta oszpecać hakiem na co dzień.

 

DZIEKI!

Mam film dla Ciebie , laweta się odpięła :

 

Tutaj też powiesz ,że hak do  :pupa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą jakością haków może być różnie, coś jak felgi stalowe z Chin gdzie cena idzie za jakością, są niestety gorsze.  :hmm:

Coraz więcej producentów likwiduje produkcję u siebie a skupia się jedynie na nadawaniu swojej marki produktom zakupionym w Chinach. 10 lat temu przodowały w tym niemieckie firmy, ale Polacy się bardzo szybko tego samego nauczyli. Nadruk na pudełku już nie oznacza rzeczywistego kraju pochodzenia produktu. Wystarczy kupić w chinach, wkręcić śrubkę w Niemczech/Polsce i już jest made in germany/poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.