Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Podłoga do przedsionka - jaka najlepiej

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
143 odpowiedzi w tym temacie

#16 jasiekz

jasiekz

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 52 postów
  • SkądGłuchołazy
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Burstner 420
  • Holownik:Ford Galaxy

Napisano 13 maj 2012 - 18:07

Witam
W tym roku majowy Wekend spedzilismy na niemieckiej Rugii. Nie bede sie rozpisywał na temat naszejgo wyjazdu i spędzeniu paru dni na niemieckim kampingu. W drodze powrotnej odwiedzilismy niemiecki ALDI i wląsnie tam kupilem mate podlogową 2x 3 m koszt 16 eur. dedykowaną do przyczep kempingowych jak i do przedsionków namiotów Jako ze w drodze powrotnej zakotwiczyliśmy w naszym Ustronie Pod Brzozami zostala oczywiście rozłozona . jest dosyc sztywna a zarazem dobrze sie uklada i dosyc przyjemna w uzytkowaniu nawet boso.Teraz żałuje że nie kupiłem dwóch sztuk bo akurat by mi spasowało na mój przedsionek.Czy cena dobra to nie wiem. Zaglądnolem do naszeogo Aldika z chęcią zakupu jeszcze jednej sztuki ale niestety niema.Jak ktos by jednak zobaczyl cos takiego to niech krzyknie na forum .

Pozdrowionka

Witam
W tym roku majowy Wekend spedzilismy na niemieckiej Rugii. Nie bede sie rozpisywał na temat naszejgo wyjazdu i spędzeniu paru dni na niemieckim kampingu. W drodze powrotnej odwiedzilismy niemiecki ALDI i wląsnie tam kupilem mate podlogową 2x 3 m koszt 16 eur. dedykowaną do przyczep kempingowych jak i do przedsionków namiotów Jako ze w drodze powrotnej zakotwiczyliśmy w naszym Ustronie Pod Brzozami zostala oczywiście rozłozona . jest dosyc sztywna a zarazem dobrze sie uklada i dosyc przyjemna w uzytkowaniu nawet boso.Teraz żałuje że nie kupiłem dwóch sztuk bo akurat by mi spasowało na mój przedsionek.Czy cena dobra to nie wiem. Zaglądnolem do naszeogo Aldika z chęcią zakupu jeszcze jednej sztuki ale niestety niema.Jak ktos by jednak zobaczyl cos takiego to niech krzyknie na forum .

Pozdrowionka

#17 Sylwek3108

Sylwek3108

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1139 postów
  • Telefon:bezprzewodowy Panasonic
  • SkądKarczew koło Otwocka
  • Model:Hobby 560 UFe Prestige, Niewiadów N-126d
  • Holownik:Fiat 126p

Napisano 13 maj 2012 - 18:10

Myślę, że to co jest do dostania w Niemczech u nas nie będzie.
Ale u nas też trafiają się okazje.
Nieraz na allegro, nieraz w sklepach internetowych, nieraz w zwykłych sklepach.
Mnie udało się kupić podłogę Bolon 5,9x3,5 m za 200 zł.
I to była nowa podłoga.
My też już mamy Hobby.
- jedyny właściwy rozmiar: 560;
- jedyny właściwy układ: Ufe
Tylko Prestige jest prestige.

#18 Roobertino

Roobertino

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 810 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:LMC 475 RD
  • Holownik:KIA 4X4

Napisano 16 maj 2012 - 13:36

ja też zaryzykowałem i zakupiłem agrotkaninę, kolor zielony /ciemny/ całkowity koszt razem z przesyłką 76zł [ 5,5m na 3,2m] nie wiem czy jakość dobra, bo jest to moja pierwsza przedsionkowa podłoga podczas przygody z :przyczepa: caravaningiem :bevil:
Tak na pierwszy rzut oka, tkanina bardzo mocna, miękka w dotyku, wydaje mi się że spełni swoje zadanie, ale może tylko mi się tak wydaje Dołączona grafika:jump:

#19 bartosz_b

bartosz_b

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1816 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Hobby T70HQ

Napisano 16 maj 2012 - 14:21

ja też zaryzykowałem i zakupiłem agrotkaninę, kolor zielony /ciemny/ całkowity koszt razem z przesyłką 76zł [ 5,5m na 3,2m] nie wiem czy jakość dobra, bo jest to moja pierwsza przedsionkowa podłoga podczas przygody z :przyczepa: caravaningiem :bevil:
Tak na pierwszy rzut oka, tkanina bardzo mocna, miękka w dotyku, wydaje mi się że spełni swoje zadanie, ale może tylko mi się tak wydaje Dołączona grafika:jump:

Też mam agrotkanine, wprawdzie jeszcze nie była używana i czeka na chrzest bojowy, ale jest. Obszyj sobie boki po jak ją taką weźmiesz to będzie się strzępić a te farfocle strasznie wkurzające są.

Widziałem jak sprawowała się i Marka (maarec) podczas majówki i byłem mile zaskoczony, rozlana woda momentalnie przez nią przesiąka i co najważniejsze nie jest śliska.

#20 Roobertino

Roobertino

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 810 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 maj 2012 - 14:39

Właśnie myślałem nad obszyciem, albo zaprasowaniem brzegów /tak jest zrobione oryginalnie, że tak powiem/.
A jeszcze korzystając z okazji, zapytam? podłogę się naciąga czy wystarczy rozłożyć?

#21 bartosz_b

bartosz_b

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 1816 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 16 maj 2012 - 14:49

Te końcówki zaprasowane / zgrzane tez najlepiej założyć i obszyć, mi podczas obszywania boków i walczeniem z połacią tej tkaniny puściły te miejsca i zaczęły się strzępić, obawiam się że w momencie położenia i użytkowania jej jeszcze szybciej to puści. Obszywa to się na zwykłej maszynie do szycia (nowe doświadczenie bo zdoktoryzowałem się z używania takowej jak to robiłem :D )
Jeżeli chodzi o naciąganie, ciężko stwierdzić, wg uznania bym rzekł. Musisz tak ją położyć żeby była w miarę równo i się nie potykać o nią.

#22 Roobertino

Roobertino

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 810 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 maj 2012 - 14:53

to lepiej naciągnąć....:palacz: coś mi się wydaje że w moim pierwszym sezonie z przyczepką, mogą być spore przeciągi w przedsionku :piwko: :piwo::look:.
A co do obszycia to tak zrobię jak radzisz, obszyć i mieć spokój.

#23 Sylwek3108

Sylwek3108

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1139 postów

Napisano 16 maj 2012 - 15:59

A gdzie tą agrotkaninę można kupić?
To się kupuje na metry bieżące czy kwadratowe?
My też już mamy Hobby.

#24 Roobertino

Roobertino

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 810 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 maj 2012 - 16:05

ja kupiłem tu:

http://allegro.pl/ag...2328530466.html

masz różne szerokości a kupuje się na metry kwadratowe, 2zł za m2.

#25 bartosz_b

bartosz_b

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 1816 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 16 maj 2012 - 16:13

To chyba zalezy od sprzedawcy bo ja kupowalem tez na allegro ale na metry biezace po 5,50zl za metr szerokiej na 3,20m

#26 Sylwek3108

Sylwek3108

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1139 postów

Napisano 16 maj 2012 - 16:14

Myślę, że jest to warte uwagi. Cena nie jest wielka, a jeżeli jakość dobra, to może warto się zastanowić nad zakupem takiej podłogi.
My też już mamy Hobby.

#27 photo

photo

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 48 postów
  • SkądGostyń Wlkp.
  • Model:Mardon Dalesman 4602
  • Holownik:Passat 4Motion

Napisano 10 czerwiec 2012 - 09:37

Gdyby ktos potrzebowal grube banery reklamowe - pelen vinyl, frontlight 510g, to prosze na priv - oczywiscie odbior tylko osobisty -

Poznań

i okolice, czasem na trasie A2 - Wrzesnia, Chlapowo.

To lubię - to robię - http://sebastianfrost.com

#28 pasjonat

pasjonat

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2038 postów
  • Skąd3miasto
  • Model:Knaus Passat
  • Holownik:VW Sharan 4x4

Napisano 10 czerwiec 2012 - 17:29

Witam

A nie lepiej tak w kontakcie z naturą bez podłóg, które po weekendowym wyjeździe pozostawią ugniecioną pożółkłą trawkę ?
O ile przedsionek to miejsce częstych gastronomicznych biesiad to jeśli się nam coś ze stołu wyleje to mniejszy problem. Nie stoimy w kałuży.
A jeśli już to chyba najlepszym materiałem do wielokrotnego użytku jest jednak winyl z banera. Z tym że starsze produkcje , lepiej układają się na nierównościach.

#29 photo

photo

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 48 postów
  • SkądGostyń Wlkp.
  • Model:Mardon Dalesman 4602
  • Holownik:Passat 4Motion

Napisano 10 czerwiec 2012 - 18:28

Witam

A nie lepiej tak w kontakcie z naturą bez podłóg, które po weekendowym wyjeździe pozostawią ugniecioną pożółkłą trawkę ?
O ile przedsionek to miejsce częstych gastronomicznych biesiad to jeśli się nam coś ze stołu wyleje to mniejszy problem. Nie stoimy w kałuży.
A jeśli już to chyba najlepszym materiałem do wielokrotnego użytku jest jednak winyl z banera. Z tym że starsze produkcje , lepiej układają się na nierównościach.

Zgodze sie z Toba - na wyjazd nie bede zabieral zadnej podlogi. W kilku wątkach pojawial sie jednak temat podlogi na stacjonarne przedsionki. Ja wlasnie mysle o czyms takim do siebie na dzialke, mam kolege w agencji reklamowej i mam mozliwosc pomocy w uzyskaniu takiego winylowego banera.
To lubię - to robię - http://sebastianfrost.com

#30 soda

soda

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 96 postów
  • Model:Hobby excellent easy 495
  • Holownik:do wymiany

Napisano 17 czerwiec 2012 - 09:35

Koledzy, co lepsze:

http://allegro.pl/ae...2373074365.html czy

http://allegro.pl/wy...2417584490.html czy

http://allegro.pl/wy...2413175455.html czy

http://allegro.pl/wy...2397100507.html ?

Głowię się i głowię, za duży wybór.

Użytkownik soda edytował ten post 17 czerwiec 2012 - 09:49

no risk - no progress!!!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych