Skocz do zawartości

Podłoga do przedsionka - jaka najlepiej


liwiusz333

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 456
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam,my od trzech lat używamy plandeki pcv ,(ta sama co na ciężarówki ) oczywiŚcie nowa cięta z roli.Waga 630g/m2  ,nie przesiąka woda a póżniej jak robi się cieplej to nie paruje z podłoża .Poprzednią zieloną sprzedałem razem z przyczepą a do nowej zakupiłem szarą ,jednak jak rozłoży się tylko daszek a słońce przygrzało to się nagrzewała .Przy deszczowej pogodzie włączaliŚmy grzejnik w przedsionku i dzieciaki bawiły się siedząc na ziemi ,plandeka ładnie się nagrzewa od grzejniczka a woda spływa pod spodem.Bardzo łatwo utrzymać czystoŚć,aby przywrócić blask raz w roku przetrzeć sidoluxem lub podobnym.Zawsze można naprawić ,wydłużyć ,przerobić itp.(zgrzewanie).Wtym roku również zakupiłem agrowłóknine aby wyłożyć pod spód jak będzie jakieŚ błotko,wczeŚniej stosowałem folię budowlaną.Nie wiem jak z ceną ,bo ja dostałem po kosztach zakupu 7zł/m2


Jeżeli wyleje się jakiŚ słodki sok ,czy piwko to z plandeki zetrzesz i po sprawie a w tych przesiąkających to zaraz mrówki ,muszki ,smród ..itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie:

- plandeka czy folia po kilku dniach powodują gnicie trawy pod spodem.

- minusem folii i plandeki jest fakt, że drobinki takie jak piasek, okruchy nie wnikają w podłoże tylko zostają na nich

- plus folii czy plandeki to całkowita nieprzemakalność w przypadku ewentualnej ulewy

- jeżeli się coś wyleje to raczej nie wsiąknie

 

Ja używam Aerotex czy jakoś tak - trochę kosztuje ale wg. mnie warto

- miekka i przyjemna w chodzeniu na boso

- nie niszczy za mocno trawy pod spodem i nie doprowadza do gnicia

- piasek, okruchy i inne drobne zabrudzenia wpadają samoczynnie w trawkę

- łatwa w transporcie i składaniu

- niestety wnikają w nią zabrudzenia.

 

Co do agrowłókniny niestety ale się nie wypowiem bo nie mam doswiadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez lata przerobiliśmy : plandekę , sztuczną trawę , wykładzinę i wiele innych ; od kilku lat mamy taką jak na zał. foto i jest super zarówno w utrzymaniu czystości , dobrze się z niej zmiata , jest przyjemna w dotyku bosą stopą , nie nagrzewa się na słońcu , można wyprać , nie zajmuje wiele miejsca po złożeniu , fajnie się składa i wiele nie waży - polecam.( jest to siatka ze sznurka z tworzywa oblana jakąś miękką powłoką jakby silikonową ).

post-4393-0-65003600-1456174484_thumb.jpg

Edytowane przez janm (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez lata przerobiliśmy : plandekę , sztuczną trawę , wykładzinę i wiele innych ; od kilku lat mamy taką jak na zał. foto i jest super zarówno w utrzymaniu czystości , dobrze się z niej zmiata , jest przyjemna w dotyku bosą stopą , nie nagrzewa się na słońcu , można wyprać , nie zajmuje wiele miejsca po złożeniu , fajnie się składa i wiele nie waży - polecam.( jest to siatka ze sznurka z tworzywa oblana jakąś miękką powłoką jakby silikonową ).

@janm

Mamy taką jak Wasza pod    przedsionkiem    +    na zewnątrz   inną ...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też takiej używamy, potwierdzam i zalety, super przyjemna, gruba, jak pianka, dzieciaki godzinami na ziemii mogą siedzieć, a jak pada to nie zauważyłam, żebyśmy kiedykolwiek mokro mieli pod nogami

jedyne co mi przeszkadza to sporo miejsca zajmuje pod złożeniu i waży też nie mało

według mnie warto zainwestować, wytrzymuje lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam przymierzam sie do zakupu podłogi.

 

przyczepa postawiona bedzie na 2 mc . zastanawiam si na sztuczną trawa albo cus takiego 

http://allegro.pl/podloga-mata-wykladzina-mailand-3x6-kena-wroclaw-i6116013457.html

 

prosze o porade co zda lepiej egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trawa to raczej nie, zajmuje sporo miejsca i nie złożysz jej w kosteczkę, żeby gdzieś wcisnąć.

 

Ja osobiście używam trawy tylko jako wycieraczki przed przedsionkiem, albo przed drzwiami przyczepy, mam 130X150, wtedy nie nosi się tak do środka, łatwiej utrzymać czystość.

Edytowane przez Roobertino (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

zastanawiam si na sztuczną trawa

...

 

Tylko i wyłącznie używam sztuczną trawę.

Od lat.

Podłogi z budkach, kamperach zawsze mam wyłożone wykładziną dywanową bo tak lubię i naprawdę niewiele syfu się wnosi.

.

Edit: Łał, już w tym temacie byłem http://forum.karawaning.pl/topic/15947-pod%C5%82oga-do-przedsionka-jaka-najlepiej/page-4?do=findComment&comment=310136

Nie szkodzi. :)

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trawa to raczej nie, zajmuje sporo miejsca i nie złożysz jej w kosteczkę, żeby gdzieś wcisnąć.

 

Ja osobiście używam trawy tylko jako wycieraczki przed przedsionkiem, albo przed drzwiami przyczepy, mam 130X150, wtedy nie nosi się tak do środka, łatwiej utrzymać czystość.

NO NIBY ZAJMUJE . ALE TO BEDĄ TYLKO 2 JAZDY W SEZONIE NA I Z MORZA.  W ROLKE I NA PODŁOGE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.