Skocz do zawartości
liwiusz333

Podłoga do przedsionka - jaka najlepiej

Rekomendowane odpowiedzi

jasiekz

Witam

W tym roku majowy Wekend spedzilismy na niemieckiej Rugii. Nie bede sie rozpisywał na temat naszejgo wyjazdu i spędzeniu paru dni na niemieckim kampingu. W drodze powrotnej odwiedzilismy niemiecki ALDI i wląsnie tam kupilem mate podlogową 2x 3 m koszt 16 eur. dedykowaną do przyczep kempingowych jak i do przedsionków namiotów Jako ze w drodze powrotnej zakotwiczyliśmy w naszym Ustronie Pod Brzozami zostala oczywiście rozłozona . jest dosyc sztywna a zarazem dobrze sie uklada i dosyc przyjemna w uzytkowaniu nawet boso.Teraz żałuje że nie kupiłem dwóch sztuk bo akurat by mi spasowało na mój przedsionek.Czy cena dobra to nie wiem. Zaglądnolem do naszeogo Aldika z chęcią zakupu jeszcze jednej sztuki ale niestety niema.Jak ktos by jednak zobaczyl cos takiego to niech krzyknie na forum .

Pozdrowionka

Witam

W tym roku majowy Wekend spedzilismy na niemieckiej Rugii. Nie bede sie rozpisywał na temat naszejgo wyjazdu i spędzeniu paru dni na niemieckim kampingu. W drodze powrotnej odwiedzilismy niemiecki ALDI i wląsnie tam kupilem mate podlogową 2x 3 m koszt 16 eur. dedykowaną do przyczep kempingowych jak i do przedsionków namiotów Jako ze w drodze powrotnej zakotwiczyliśmy w naszym Ustronie Pod Brzozami zostala oczywiście rozłozona . jest dosyc sztywna a zarazem dobrze sie uklada i dosyc przyjemna w uzytkowaniu nawet boso.Teraz żałuje że nie kupiłem dwóch sztuk bo akurat by mi spasowało na mój przedsionek.Czy cena dobra to nie wiem. Zaglądnolem do naszeogo Aldika z chęcią zakupu jeszcze jednej sztuki ale niestety niema.Jak ktos by jednak zobaczyl cos takiego to niech krzyknie na forum .

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sylwek3108

Myślę, że to co jest do dostania w Niemczech u nas nie będzie.

Ale u nas też trafiają się okazje.

Nieraz na allegro, nieraz w sklepach internetowych, nieraz w zwykłych sklepach.

Mnie udało się kupić podłogę Bolon 5,9x3,5 m za 200 zł.

I to była nowa podłoga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Roobertino

ja też zaryzykowałem i zakupiłem agrotkaninę, kolor zielony /ciemny/ całkowity koszt razem z przesyłką 76zł [ 5,5m na 3,2m] nie wiem czy jakość dobra, bo jest to moja pierwsza przedsionkowa podłoga podczas przygody z :przyczepa: caravaningiem :bevil:

Tak na pierwszy rzut oka, tkanina bardzo mocna, miękka w dotyku, wydaje mi się że spełni swoje zadanie, ale może tylko mi się tak wydaje hehe%281%29.gif:jump:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bartosz_b

ja też zaryzykowałem i zakupiłem agrotkaninę, kolor zielony /ciemny/ całkowity koszt razem z przesyłką 76zł [ 5,5m na 3,2m] nie wiem czy jakość dobra, bo jest to moja pierwsza przedsionkowa podłoga podczas przygody z :przyczepa: caravaningiem :bevil:

Tak na pierwszy rzut oka, tkanina bardzo mocna, miękka w dotyku, wydaje mi się że spełni swoje zadanie, ale może tylko mi się tak wydaje hehe%281%29.gif:jump:

Też mam agrotkanine, wprawdzie jeszcze nie była używana i czeka na chrzest bojowy, ale jest. Obszyj sobie boki po jak ją taką weźmiesz to będzie się strzępić a te farfocle strasznie wkurzające są.

Widziałem jak sprawowała się i Marka (maarec) podczas majówki i byłem mile zaskoczony, rozlana woda momentalnie przez nią przesiąka i co najważniejsze nie jest śliska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Roobertino

Właśnie myślałem nad obszyciem, albo zaprasowaniem brzegów /tak jest zrobione oryginalnie, że tak powiem/.

A jeszcze korzystając z okazji, zapytam? podłogę się naciąga czy wystarczy rozłożyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bartosz_b

Te końcówki zaprasowane / zgrzane tez najlepiej założyć i obszyć, mi podczas obszywania boków i walczeniem z połacią tej tkaniny puściły te miejsca i zaczęły się strzępić, obawiam się że w momencie położenia i użytkowania jej jeszcze szybciej to puści. Obszywa to się na zwykłej maszynie do szycia (nowe doświadczenie bo zdoktoryzowałem się z używania takowej jak to robiłem :D )

Jeżeli chodzi o naciąganie, ciężko stwierdzić, wg uznania bym rzekł. Musisz tak ją położyć żeby była w miarę równo i się nie potykać o nią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Roobertino

to lepiej naciągnąć....:palacz: coś mi się wydaje że w moim pierwszym sezonie z przyczepką, mogą być spore przeciągi w przedsionku :piwko::piwo::look:.

A co do obszycia to tak zrobię jak radzisz, obszyć i mieć spokój.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sylwek3108

A gdzie tą agrotkaninę można kupić?

To się kupuje na metry bieżące czy kwadratowe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Roobertino

ja kupiłem tu:

http://allegro.pl/ag...2328530466.html

masz różne szerokości a kupuje się na metry kwadratowe, 2zł za m2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bartosz_b

To chyba zalezy od sprzedawcy bo ja kupowalem tez na allegro ale na metry biezace po 5,50zl za metr szerokiej na 3,20m

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sylwek3108

Myślę, że jest to warte uwagi. Cena nie jest wielka, a jeżeli jakość dobra, to może warto się zastanowić nad zakupem takiej podłogi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
photo

Gdyby ktos potrzebowal grube banery reklamowe - pelen vinyl, frontlight 510g, to prosze na priv - oczywiscie odbior tylko osobisty -

Poznań

i okolice, czasem na trasie A2 - Wrzesnia, Chlapowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pasjonat

Witam

A nie lepiej tak w kontakcie z naturą bez podłóg, które po weekendowym wyjeździe pozostawią ugniecioną pożółkłą trawkę ?

O ile przedsionek to miejsce częstych gastronomicznych biesiad to jeśli się nam coś ze stołu wyleje to mniejszy problem. Nie stoimy w kałuży.

A jeśli już to chyba najlepszym materiałem do wielokrotnego użytku jest jednak winyl z banera. Z tym że starsze produkcje , lepiej układają się na nierównościach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
photo

Witam

A nie lepiej tak w kontakcie z naturą bez podłóg, które po weekendowym wyjeździe pozostawią ugniecioną pożółkłą trawkę ?

O ile przedsionek to miejsce częstych gastronomicznych biesiad to jeśli się nam coś ze stołu wyleje to mniejszy problem. Nie stoimy w kałuży.

A jeśli już to chyba najlepszym materiałem do wielokrotnego użytku jest jednak winyl z banera. Z tym że starsze produkcje , lepiej układają się na nierównościach.

Zgodze sie z Toba - na wyjazd nie bede zabieral zadnej podlogi. W kilku wątkach pojawial sie jednak temat podlogi na stacjonarne przedsionki. Ja wlasnie mysle o czyms takim do siebie na dzialke, mam kolege w agencji reklamowej i mam mozliwosc pomocy w uzyskaniu takiego winylowego banera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
soda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi