Skocz do zawartości

Internet w laptopie (?)


bajonet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dzisiaj  ma przyjść paczka zobaczymy co i jak ale obawiają mnie Wasze komentarze, że 2 tygodnie mogą nie starczyć na weryfikacje skoro takie "triki" stosują dostawcy:(

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak wracałem z białogardu to mnie szlag jasny trafiał z zasięgiem, niby przeskakiwał w roamingach ale ciągle rozłaczało, i ijternet i połączenia. Przez 10 lat miałem plusa i nigdy nie miałem takich problemów, nigdy więcej żadnych wynalazków typu playe i inne sraje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem już niejedno i powiem tak :

- w domu kabel to kabel + ruter i spokojna główka ( owszem są nieliczne wyjątki , że bezprzewodowy też śmiga )

- na wyjazdy to teraz wszyscy stosują rozdawnictwo po 4 - 5 G do abonamentu w telefonie i jak chodzi to też starcza

- za granicą jak na dłużej w jednym miejscu i nie ma innych możliwości to ostatecznie można wykupić na miejscu na kartę ale przeważnie jest na kempingu za darmo , nieraz trzeba podejść w pobliżu recepcji lub w knajpkach bez problemu udostępniają .

Aktualnie mam w domu z Playa LTE ale chodzi różnie i potrafi nieraz wkurzyć mimo , że nadajnik widzę przez okno , wzięliśmy ustrojstwo do Stegny i na kempingu nad morzem nie chodził prawie wcale , z telefonu też Play jakoś człapał ale w roamingu plusa.

W Piaskach wszystko śmigało idealnie ; takie oto toto lotto :smirk:

 

Jestem podobnego zdania, jeśli stacjonarnie, to wyłącznie kabel, nawet, gdy "miedziany", bo zapewnia to stałość, i jakość parametrów, dużo większe możliwości usług i niezakłóconą niczym szybkość transmisji w obie strony, dlatego w domu "kabel", a najlepiej światłowód.

Panie i Panowie pomóżcie proszę mi odpowiedzieć na pytanie czy internet mobilny LTE w T-mobile jest bez ograniczeń (bo konsultant powiedział, że płacąc 69.99zł miesięcznie nie będę miał dodatkowych opłat i kosztów związanych z internetem) jak to jest u Was< sprawdza się taki internet?

Chcę zrezygnować z kabla w domu do10Mb bez ograniczeń na rzecz tego mobilnego LTE  - warto?

 

Co do LTE, to jest tak, jak przy wielu innych sprawach - każdy ma indywidualne potrzeby i pod nie należy wybrać ofertę/operatora.

Mobilnie mam LTE już drugi rok, właśnie od T-Mobile (tablet i laptop), a wcześniejszy Play się nie sprawdził.  Powiem tak: bywałem w różnych miejscach Polski, nawet w głębokim lesie nad jeziorem i Net działał, choć w tym lesie wyraźnie słabiej, bo i słabszy był sygnał (jedna, a w porywach dwie kreski max). Na południu Polski, czy północy, np. na Półwyspie Helskim - no problem, było na maxa. Gdziekolwiek na trasach, gdy włączałem laptopa, również bez problemów. Nie wiem, może tak szczęśliwie trafiałem, ale generalnie nie narzekam, działa OK. Aby nie było do końca tak różowo, to jest i druga strona medalu. W domu, niemal w samym centrum miasta,  kilka nadajników wokół, a sygnału prawie nie mam. Mapka, a jakże pokazuje super zasięg, ale jest on dopiero, gdy wyjdę na zewnątrz. Prawdopodobnie jest tak za sprawą grubych ścian i szyb w oknach oraz bliskiego otoczenia innymi budynkami. W związku z tym, jeśli LTE ma być stacjonarnie, trzeba koniecznie sprawdzić poziom sygnału w danym miejscu dla wybranego operatora, zanim zostanie się przy umowie na dobre. Ewentualnie zamiast wkładać modem do laptopa, można kartę SIM włożyć do odpowiedniego router'a i łączyć się z nim z dowolnego miejsca w domu przez własną sieć WiFi (pisał o tym Jacek). Gdyby router miał zbyt słaby sygnał, można do niego podłączyć antenę zewnętrzną i wtedy na ogół mamy już to, co trzeba. Wybór urządzeń jest duży.

Wyjeżdżając z domu na dłużej, wystarczy przełożyć SIM z router'a do modemu, modem włożyć do laptopa i gotowe.

Jeśli w umowie ktoś ma limit, to sprawa wygląda tak: dopóki wysyłane/pobierane dane go nie przekroczą, to wszystko działa normalnie, natomiast, gdy licznik dojdzie do wartości, która jest w umowie, to Net też działa, ale prędkość drastycznie spada i to tyle. Dla liczenia ilości danych na potrzeby limitu, rodzaj transmisji nie ma znaczenia. Czy w danej chwili jest się w zasięgu LTE (4G), EDGE (E), HSDPA (H+/H), UMTS (3G) itd., to licznik i tak wszystko zlicza, najwyżej będzie robił to wolniej / dłużej, bo rodzaj transmisji ma jedynie wpływ na szybkość przesyłu danych. 5GB to sporo, rozsądnie korzystając, można np. przez ok. 4 tygodnie przeglądać www oraz wysyłać i odbierać pocztę, w której będzie trochę zdjęć o niewielkiej "wadze", można posłuchać muzyki, czy przejrzeć czasem coś na YouTube. 50 GB, to już naprawdę potężny pakiet, więc nawet, jeśli ktoś lubi wysyłać lub pobierać z sieci różne pliki, powinno bez problemu i z zapasem wystarczyć, chyba że pełne filmy i w dużych ilościach (ponoć niektórzy mają takie upodobania), to wtedy każdy pakiet można zużyć. Jeśli dedykowane oprogramowanie komputera lub modemu nie posiada licznika, to można zainstalować jakiś dowolny i kontrolować, ile zużywamy (jeśli mamy limit). Statystyki mówią, że polski internauta zużywa miesięcznie pakiet 13 - 20 GB, więc na tej podstawie można się zorientować, jak dużym pakietem jest 50 GB.

 

Aha, jeszcze jedno. U mnie karta SIM wkładana jest w dedykowane gniazdo przy akumulatorze laptopa, który stoi na stoliku, jak jest to dla mnie wygodne, ale niekoniecznie dobre dla promieniowania anten, które są w pokrywie ekranu, więc nie kręcąc laptopem w poszukiwaniu lepszego zasięgu, mogłem mieć w domu takie odczyty sygnału, jak pisałem. Nie wykluczam, że gdyby włożyć SIM do zewnętrznego modemu USB, a on byłby podłączony do laptopa kablem zakończonym podstawką na modem, która pozwala ustawić modem w dowolnym kierunku, to być może sygnał mógłby być lepszy.

Tak, czy inaczej, u mnie "TMobile" się sprawdza. Przypuszczam, że to wszystko u większości dostawców będzie działało podobnie, a zależy jedynie od lokalnych warunków i miejsca, w którym się znajdujemy, czyli ogólnie od propagacji fal radiowych, zwłaszcza, jeśli jest to mieszkanie.

Tak, jak Koledzy już tu pisali (np. post #15 :ok: ): w jednym miejscu będą lepsze warunki dla Plusa, w innym dla TMobile, a jeszcze w innym dla Play, dlatego samemu należy to doświadczalnie sprawdzić. Wybierać można dzisiaj w atrakcyjnościach oferty, a parametry techniczne operatorów będą zbliżone, tym bardziej, że mocno razem współdziałają i udostępniają sobie wzajemnie nadajniki.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zasięgu, moim zdaniem, zastosowane urządzenie ma też bardzo duże znaczenie. Mamy 3 telefony w playu i w miejscach ze słabym zasięgiem, jest tak, że ja mam najsłabszy zasięg albo wcale, a córka najlepszy, żona gdzieś po środku. Czasem bywa tak, że mnie już zrzuca w roaming, bo playa nie widzi, a żona siedzi metr ode mnie i  ma LTE. Wprost proporcjonalnie przekłada się na to wiek (zarówno faktyczny jak i modelowy) naszych telefonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Pany za opisanie swoich doświadczeń i podzielenie się swoją wiedzą dla szaraka takiego jak Ja:)

Napiszę co się ruszyło w tej kwestii, mianowicie przyszedł wczoraj kurier z "prezentem od T-mobile". Podpisałem odbiór i umowę jednocześnie. Później zaciekawiony patrze jak to ten super prezent wygląda, zaczynam od tableta, bo on mnie najbardziej interesuje: otwieram i ku mojemu zaskoczeniu widzę duży (jak dla mnie 8cali takim się wydaję/chciałem 10 ale już wiem że te 8 mi wystarczy do Cimperka) biały elegancji,ładny tablet Lenovo TAB3 8, odpalam patrzam i nie ma internetu, nie można się połączyć z wybraną siecią (po ok 1,5-2h walki przypomniało mi się, że na aktywację mają do48h od podpisania umowy przy kurierze) uspokajam się i otwieram "nowoczesny" telefon LenovoB prawie jak mój Philips tylko że bez klawiszy:( , prezenty szału nie robią, zobaczymy jak internet będzie działał na tablecie, w domu i w podróży....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit. Zrobiłem pierwsze zdjęcia tabletem i to co wyszło przyćmiło jego dotychczasowe zalety - czy niezadowolenie ze specyfiki sprzętu może być powodem oddania "prezentu" który kosztował mnie 1zł?- zapomniałem o tym napisać wcześniej, że taką opłatę wpłaciłem kurierowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się co dziwić: za złotówkę niestety każdy sprzęt będzie tak pstrykał.

Wybitne fotki to robią pojedyńcze modele za ciężkie pieniądze: w tym przypadku istnieje typowy downgroading- moje stare telefony robią dużo lepszej jakości fotki :)

Tak że proponuję dać sobie na luz.

Ważniejszy dla mnie jest odbiornik GPS, a z tymi również jest baaaaaardzo różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się, że przed upływem 48h włączono mi sygnał (akurat byłem w miejscu oznaczonym na mapce zasięgu http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obsluga-klienta/informacje-i-pomoc/zasiegLTE kolorem białym) czyli teoretycznie powinienem być poza zasięgiem LTE a  tablecik przez prawie cały czas pokazywał przy zasięgu symbol - 4G (sporadycznie "zszedł" na 3G (znaczka/symbolu "LTE"-chyba nie posiada), ucieszyło mnie to bo mówię skoro tutaj pod lasem jest taka "moc" to w mieszkaniu będę miał całkiem elegancko. Nocą zajechaliśmy do mieszkania gdzie wg mapy jest zasięg LTE - włączam tablet no i jest 4G przy samochodzie śmiga na prawie całej mocy zasięgu (szczęśliwy) idę do mieszkania i tu zaskoczenie (jak u Kristofer-a zasięg 4G zmniejsza się aż w końcu przechodzi na 3G) dzisiaj odpalając tablet od razu załączył się w (limitowanym) 3G na balkonie łapie (ten na którym mi zależało nielimitowany) 4G:(- nic tylko przejść mi na 3G pozostaje bez limitu i pożegnać się z tą ofertą, albo jak pisaliście wcześniej do PLUSA na LTE, ale obawiam się, że sytuacja może być analogiczna, i że w mieszkaniu tyż nie będzie LTE z Plusa, dobrze myślę?


Nie masz się co dziwić: za złotówkę niestety każdy sprzęt będzie tak pstrykał.

Wybitne fotki to robią pojedyńcze modele za ciężkie pieniądze: w tym przypadku istnieje typowy downgroading- moje stare telefony robią dużo lepszej jakości fotki :)

Tak że proponuję dać sobie na luz.

Ważniejszy dla mnie jest odbiornik GPS, a z tymi również jest baaaaaardzo różnie.

Powiem że koleżanki tablet Samsunga za podobne pieniądze robi o niebo lepsze zdjęcia - tylko tyle wiem:)
a w Lenovo nawigacja sygnał szybciutko łapie nawet w domu i mieszkaniu - zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć to te lenovo chyba tak mają. Córka ma YogaTab 2 i zdjęcia robi takie same jak nie gorsze niż ostatnio zakupiony dla syna myTab z biedronki za 180 zł.

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne sieci w ttm miejscu mogą mieć całkiem przyzwoity zasięg. Musisz wytestować

czyli tak jak i Kristofer pisał zasięg i moc operatora X , zasięgowi i mocy operatora Y nierówną jest - dzięki , będziemy próbować dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.