Skocz do zawartości

Internet w laptopie (?)


bajonet

Rekomendowane odpowiedzi

 

    Witam, jeśli taki temat już istnieje, proszę moderatora o przeniesienie go do odpowiedniego działu.

Mam pytanie odnośnie internetu na placach kempingowych w PL.

Nie mieszkam w Polsce i chciałem się dowiedzieć czy na placach kempingowych istnieje możliwość wykupienia hasła do wi fi, ponieważ u

operatorów sieci internetowych istnieje jedynie możliwość podpisanie umowy-abonamentu na cały rok czy dwa.(nie jestem zainteresowany taką opcją ponieważ przez 12 miesięcy w Polsce przebywam może cztery tygodnie).

Edytowane przez bajonet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chyba nie do końca jest tak jak piszesz.

Po pierwsze na wielu kempingach jest internet i to w cenie. Wi-Fi po prostu jest i się podłączasz ale z racji słabych łączy może działać różnie. W tym roku na przykład będąc na kempingu we Wrocławiu było Wi-Fi 15 Mb i działało rewelacyjnie. Spokojnie można było filmy oglądać bez przycinek.

Po drugie możesz sobie zakupić coś co się nazywa Aero2. Jest to karta sim do darmowego internetu, dokupujesz modem i masz ale niestety tylko 512 Kb czyli do poczty, www itp styknie. Reszta raczej odpada.

Po trzecie to polskie sieci komórkowe oferują internet na kartę i wcale nie trzeba podpisywać umowy na rok czy dwa. Jak masz modem to dokupujesz starter albo zestaw z karta + modem, ładujesz sobie konto i działasz. http://www.play.pl/oferta/play-internet/internet-na-karte/ pierwsza z brzegu oferta na kartę. Jak jest u innych musisz sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca jest tak jak piszesz.

Po pierwsze na wielu kempingach jest internet i to w cenie. Wi-Fi po prostu jest i się podłączasz ale z racji słabych łączy może działać różnie. W tym roku na przykład będąc na kempingu we Wrocławiu było Wi-Fi 15 Mb i działało rewelacyjnie. Spokojnie można było filmy oglądać bez przycinek.

Po drugie możesz sobie zakupić coś co się nazywa Aero2. Jest to karta sim do darmowego internetu, dokupujesz modem i masz ale niestety tylko 512 Kb czyli do poczty, www itp styknie. Reszta raczej odpada.

Po trzecie to polskie sieci komórkowe oferują internet na kartę i wcale nie trzeba podpisywać umowy na rok czy dwa. Jak masz modem to dokupujesz starter albo zestaw z karta + modem, ładujesz sobie konto i działasz. http://www.play.pl/oferta/play-internet/internet-na-karte/ pierwsza z brzegu oferta na kartę. Jak jest u innych musisz sprawdzić.

Bardzo serdecznie dziękuję za cenną dla mnie informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Witam, jeśli taki temat już istnieje, proszę moderatora o przeniesienie go do odpowiedniego działu.

Mam pytanie odnośnie internetu na placach kempingowych w PL.

Nie mieszkam w Polsce i chciałem się dowiedzieć czy na placach kempingowych istnieje możliwość wykupienia hasła do wi fi, ponieważ u

operatorów sieci internetowych istnieje jedynie możliwość podpisanie umowy-abonamentu na cały rok czy dwa.(nie jestem zainteresowany taką opcją ponieważ przez 12 miesięcy w Polsce przebywam może cztery tygodnie).

@bajonet napisał:

Mam pytanie odnośnie internetu na placach kempingowych w PL.

 

W całej Europie oraz w PL zasady są takie same.

Z dostępem do WiFi na kempingach bywa różnie:

raz jest w cenie pobytu innym razem trzeba dokupić usługę WiFi.

 

post #32 i 33  Włochy < info > Chorwacja antena (post #2) wzmacniająca sygnał

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Areo jest dobre do miasta.

 

Po pierwsze kolega bajonet nie zaznaczył gdzie to ma działać. Po drugie to u każdego z operatorów mogą być problemy z zasięgiem zależnie od terenu w jakim się znajdujemy. Po trzecie Aero2 od dawna już działa w roamingu Plusa więc nie jest aż tak źle, nawet poza miastem. W porównaniu na przykład do Play-a z którego też korzystam wygląda tak, że często telefon nie może złapać nic innego jak tylko gsm, a netbook z kartą Aero2 łapie zasięg bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam internet mobilny Play. Kiedyś miałem na kartę. Oczywiście działa tak samo jak abonamentowy - czyli różnie w zalezności od zasięgu. Na Helu super, a we Wdzydzach słabo, itd.

 

Proponuję kupić modem gsm za około 100 zł i do niego kartę starter. Podczas wakazcji doładować za 20 czy 30 zł i po kłopocie. Jak się będzie kończył limit to doładować ponownie. Gdyby dany operator nie miał zasięgu to zawsze można dokupić za 5 zł kartę starter innego.

Na pewno będą miejsca, w których nie da się złapać internetu zprzez sieć gsm z rozsądną prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale PLAY działa też na nadajnikach Plusa i Orange. Wystarczy kupić zwykły starter chyba za 10 zł 1GB do tego modem. Na alledrogo można używki  kupić za grosze i do tego antenę  wszystko w kwocie ok. 60-70 zł za  cały zestaw. Ja osobiście mam net w abonamencie, a w fonie ruter, wiec przeważnie służę wszystkim za punkt dostępowy do neta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wie kto może czy na UA jest już net w komórach taki jak u nas H+ lub G zawsze kupowałem tam LIFE do rozmów, ale niewiem jak z netem na prepay

na majówkę wybieram się do Zaleszczyk  i na Popa Iwana i czasem przydałoby się na bieżąco coś posprawdzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panie i Panowie pomóżcie proszę mi odpowiedzieć na pytanie czy internet mobilny LTE w T-mobile jest bez ograniczeń (bo konsultant powiedział, że płacąc 69.99zł miesięcznie nie będę miał dodatkowych opłat i kosztów związanych z internetem) jak to jest u Was< sprawdza się taki internet? do czego 50GB ma byc w zapasie jeśli nie będę miał LTE-co to znaczy?

Chcę zrezygnować z kabla w domu do10Mb bez ograniczeń na rzecz tego mobilnego LTE  - warto?

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mobilny to tylko w plusie, miałem w plusie i działał wszędzie bez problemów, teraz mam w play, muli niesamowicie. A z tymi dodatkowymi gb to chodzi o to że nielimitowany masz w ltr, ale jak nie ma tego zasięgu to idzie po 3g, i wtedy już ciągnie z tego dodatkowego pakietu. I taki niuans o którym dowiedziałem się po podpisaniu umowy z play. Nie ma opcji korzystać z lte w roamingu sieci, tzn jak play czy tmobile nie ma zasięgu i przeskakuje na plusa to zawsze jest w 3g, nawet jak w tym miejscu plus ma lte. A plus ma największe pokrycie w lte i największe prędkości, także to rozważ. Ja po końcu umowy z playem wracam z podkulonym ogonem do plusa. I jie daj się namówić na stacjonarny mobilny, zakładają antenę w domu i nie możesz wziąć ze sobą neta. A w normalnym mobilnym masz modem pod usb, taki pendrive i wszedzie go bierzesz ze sobą. A jak mi wciskali ten stacjonarny to mówili że moge go brać, ja mówie jak jeżeli jest na kominie. A on na to że chodzi o to że moge wziąć router i jak mam inny internet to moge rozdzielić sobie sygnał :P

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mobilny to tylko w plusie, miałem w plusie i działał wszędzie bez problemów, teraz mam w play, muli niesamowicie. A z tymi dodatkowymi gb to chodzi o to że nielimitowany masz w ltr, ale jak nie ma tego zasięgu to idzie po 3g, i wtedy już ciągnie z tego dodatkowego pakietu. I taki niuans o którym dowiedziałem się po podpisaniu umowy z play. Nie ma opcji korzystać z lte w roamingu sieci, tzn jak play czy tmobile nie ma zasięgu i przeskakuje na plusa to zawsze jest w 3g, nawet jak w tym miejscu plus ma lte. A plus ma największe pokrycie w lte i największe prędkości, także to rozważ. Ja po końcu umowy z playem wracam z podkulonym ogonem do plusa. I jie daj się namówić na stacjonarny mobilny, zakładają antenę w domu i nie możesz wziąć ze sobą neta. A w normalnym mobilnym masz modem pod usb, taki pendrive i wszedzie go bierzesz ze sobą. A jak mi wciskali ten stacjonarny to mówili że moge go brać, ja mówie jak jeżeli jest na kominie. A on na to że chodzi o to że moge wziąć router i jak mam inny internet to moge rozdzielić sobie sygnał :P

dzieki jacekzoo za nakreślenie jak to wygląda mniej więcej wszystko - teraz już trochę więcej wiem, ale nadal nie wiem ile użytkowania w 3G bym miał by nie przekroczyć tych 50GB  -to dużo czy mało na przeglądania strony karawaning.pl i dodawanie zdjęć w podróży, bo w domu do którego go głównie biorę to mam zasięg LTE T-Mobile wg mapek z ich strony

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem wszystko zależy od tego jaki zasięg masz najlepszy u Ciebie w domu. Ja mam z play od lat i mam w tej chwili LTE ultra i śmiga szybciej niż jestem w stanie mrugnąć okiem. Dostałem kilka miesięcy temu gratis kartę SIM od plusa na tygodniowe testy LTE za darmo. Była to totalna lipa w mojej lokalizacji, prawie zero działania. 

 

Wydaje mi się, że jak przepnę się na roaming internetowy to mam lte niezależnie od sieci, ale może tylko mi się zdaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.