Skocz do zawartości

Internet w laptopie (?)


bajonet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam wrażenie, że operatorzy z wyjątkiem plusa wyolbrzymiają swoje mapki. Mieszkam w takim miejscu gdzie wg mapki zasięgu nie powinienem mieć LTE a jednak jest na 1 do 2 kresek i bez problemu z niego korzystam. Sporadycznie zdarza się, że mam 2G lub 3G. Mimo tego tak czy inaczej jestem w stanie oglądać filmy online bez zacinania. Kontaktując się (rozmowa) z działem technicznym plusa dowiedziałem się, że sygnał jest na różnych częstotliwościach i dla tego tak się dzieje a zasięgu LTE mieć nie powinienem. Jednocześnie poinformowano mnie, że nie ma w planach wymiany BTS-ów i zmiany częstotliwości w mojej okolicy.

Inaczej sytuacja wygląda podczas rozmów (druga karta sim) gdzie jest gorszy zasięg. Operator jak zawsze (na piśmie) zwala winę na warunki atmosferyczne co jest kompletną bzdurą bo miałem sytuacje, że podczas ulewy swobodnie rozmawiałem a przy słonecznej pogodzie czy w gwieździstą noc rozmowy były zrywane. Nie zmienia to mojej pozytywnej opinii na temat plusa.

Jednocześnie jeszcze raz podkreślam, aby bardzo dobrze zaznajomić się z wybranym modelem telefonu, routera aby nie mieć później pretensji że coś nie działa tak jak powinno. Tak samo jak różne modele robią np lepsze i gorsze zdjęcia tak samo jest z odbiornikami zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... po wizytach w 2salonach t-mobile okazalo sie,ze nigdzie mi mojego prezentu na rezygnacje nie przyjma,tylko wysylka pod wskazany adres w formularzu zwrotnym wchodzi w gre,ale zajechalem do serwisu GSM i powiedzialem jaki mam problem z zasiegiem -cos tam zobaczyli,pozmieniali i teraz mam pol zasiegu 4G (czyli LTE?-bo juz sie pogubilem po Twojej MARIOczy wypowiedzi) w mieszkaniu,z aparatem nic nie dalo sie zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zmienili Ci kilka ustawień, np. z automatycznego wyszukiwania na stały wybór pasma itd.
Poprawia to oczywiście stabilność połączenia, a zatem sygnał na wskaźniku nie ma tendencji do "pływania".
LTE, to inaczej 4G.
Teraz masz mniej więcej, jak u mnie. "Posiedź" trochę w Necie i popatrz, jak wszystko chodzi.
Jak pisałem, z LTE korzystam wyłącznie poza domem i jest OK, a w domu to tylko światłowód.
Dzisiaj z ciekawości pokusiłem się o mały test.

Przełączyłem Net z kabla na LTE. Kręcąc laptopem i zmieniając jego miejsce w pokoju jestem w stanie osiągnąć dwie kreseczki.
Zrobiłem jeszcze coś. Wyjąłem akumulator, wyciągnąłem SIM TMobile i włożyłem zamiast niej kartę SIM Plusa LTE (najtańszy starter kupiony w sklepie). Włączam zasilanie, łączę się z siecią i co?
Sytuacja podobna, jak w TMobile - 2 kreski. :]
Potwierdza się to, co napisałem w podsumowaniu poprzedniego posta.
Jeśli posiedzisz w Necie jakiś czas i jego działanie będzie dla Ciebie zadowalające, to dylemat będziesz miał rozwiązany. :ok:
Nie wiem, czy sprawdzasz to na tablecie, czy na laptopie, ale lepiej próby domowe rób na sprzęcie, na którym najczęściej w domu będziesz pracował, bo potwierdzam to, o czym wspominał MARIOczy - każdy sprzęt może mieć inną "czułość" (minimalnie mniejszą lub większą).
Sygnał LTE jest bardzo złożony, a warunki pogodowe mają również swój wpływ, ale jest on inny dla różnych częstotliwości, co należy brać pod uwagę. Przewidywalność zachowania się sygnału LTE w jakimś miejscu jest bardzo trudna, tym bardziej, że w rzeczywistych warunkach, jego rozprzestrzenianie się jest wielościeżkowe (powodują to wszelkie przeszkody, które znajdują się na jego drodze - budynki, drzewa, wysokie kominy, różne maszty i konstrukcje stalowe itd.)
Obrany sposób transmisji w telefonii komórkowej wymusza niejako istnienie wielu stacji bazowych pracujących na dosyć ograniczonej liczbie kanałów częstotliwości, co powoduje, że, co ileś stacji, dana częstotliwość jest ponownie powtarzana.

Przykładowo będąc w obrębie kilku nadajników, nasze urządzenie (tablet, laptop, telefon) oprócz zasadniczego sygnału z najbliższego nadajnika, odbiera też szczątkowe sygnały z tych innych, które akurat tą samą częstotliwość wykorzystują, co jest przyczyną deformowania sygnału głównego. To tzw. zakłócenia "wspólnokanałowe". Z powyższego wypływa wniosek, że zakłócenia wspólnokanałowe oraz wielościeżkowość propagacji sygnału głównego mogą powodować zmniejszenie ogólnej prędkości transmisji oraz różnicować poziom niektórych elementów odbieranego sygnału, co zresztą potwierdzają wpisy w tym temacie.
I to by było chyba "na tyle" - najlepiej zawsze sprawdzać samemu / doświadczalnie poziom i jakość sygnału w miejscu, w którym zamierzamy go stale odbierać oraz na takim urządzeniu, które będzie docelowo sprzętem do tego odbioru przeznaczonym, ponieważ doświadczenia innych nie zawsze będą pokrywać się z warunkami, które sami mamy.
IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta mapka może być w pewnych warunkach bardzo przydatna.

U mnie jest trochę specyficzna sprawa, ponieważ jestem właśnie otoczony pojedynczymi nadajnikami wszystkich operatorów, a najbliżej z kolei mam maszt, na którym są obok siebie anteny następujących trzech: TMobile, Plusa i Orange. Właśnie u mnie występuje sytuacja, którą opisywałem. Obojętnie, którego z wymienionych operatorów miałbym kartę, to parametry sygnału mam prawie identyczne (niezbyt dobre). Z kolei BTS Play jest na tyle dalej, że sygnał z tej sieci  miałem najgorszy.
Jeszcze przy okazji:
używano wcześniej w temacie słowa "roaming" - warto to uściślić, ponieważ roaming (w tym przypadku krajowy), to tak naprawdę przełączanie działającego połączenia pomiędzy BTS-em operatora sieci, w której jesteśmy, a BTS-em innego (obcego) operatora, natomiast przełączanie połączenia pomiędzy stacjami jednego (tego samego) operatora, to "handoff".

 

Dla zainteresowanych wyborem operatora:
http://www.speedtest.pl/ranking_isp/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co zrobili-ale dziala

 

Kristofer z tego neta korzystam teraz w tablecie (w nim SIM mam) i "dziele" go z niego za pomoca wifi na laptopa i telefon. Sprawdzilem na laptopie jak dziala i zbytnio roznicy nie widac (jak dla mnie to dobrze) bo filmiki dalej na bierzaco leca,strony szybko sie otwieraja (tutaj jest lepiej-bo po otwarciu od razu sa nan wszystkie obrazki-otwiera sie "gotowa" strona).

 

Z tabletem w kazdym pomieszczeniu mieszkania mam teraz brakujaca jedna kreske do maksa na wysswietlaczu-po wlaczeniu i wylaczeniu wczoraj tableta w domu,do takiego poziomu sygnal wzrosl (czasem zalapie nawet maks).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miesiąc użytkowania Mobilnego internetu LTE od T-Mobile w moim przypadku właśnie minął, o to kilka spostrzeżeń moich:
1 - net używany już na docelowym telefonie (jako routerze na mieszkania) brak uwag

2 - zasięg na telefonie w większości 3 ale często i 4 (maksymalna) kreska wskakuje (nie zależnie od warunków pogodowych za oknem)
3 - ok 7GB zużytych danych mi pokazuje "miernik" zainstalowany w telefonie

4 - podłączone doń przez wi-fi laptop (większość nań korzystam), telefon i tablet

 

Podsumowując (pomijając nowe oferty - na moją niekorzyść) jestem zadowolony z decyzji o zmianie operatora z kablowego na mobilny, internet mam w każdym pomieszczeniu i najważniejsze na wyjeździe tyż jest on ze mną i w większości miejsc mam zasięg 4G, zobaczymy jeszcze jak to będzie na wyjazdach kamperowych (ale widzę, że również się sprawdzi)

Jeśli komuś pomoże moja opinia/zdanie to miło mi będzie. Chcę z tego miejsca podziękować wszystkim tym którzy dzielili się ze mną swoją wiedzą na ten temat.

Za dłuższy czas, obiecuję napisać ponownie swoją opinię na ten temat.
 

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda. Trzeba dzwonić do operatora i się dopytywać.

 

Tak jest u mnie w Boguszowie - widzę z okien 4 nadajniki PLUSA, 4x2G, 3x3G i 2x4G - ale internet jest dystybuowany z 2x3G i 1x4G - zasięg każdej technologii FULL ale  często internet śmiga w dzień i wieczorami szybciej na 3G jak na 4G - różnice widać w nocy i nad ranem...

 

Korzystam z internetu mobilnego Play, Orange, CP (Plus) i tak

 

- Play, najwieksza sciema - tam gdzie nie ma Play swoich BTS to tragedia, wolno i oszukuja na pakietach... na "zadupiu" praktycznie nie ma internetu... Roamingowy raz jest raz nie ma...

- Orange - stabilnie cala dobe i bez wiekszych uwag do zasiegu... Zawsze te 5-10 Mega w dól jest, w góre nawet szybciej... ale czesto sie zawiesza w podróży, trzeba sie rozlaczac i ponownie laczyc...

- CP (PLUS) - najwiekszy zasieg - internet jest ZAWSZE - ale czesto zapchany w godzinach 7-11 i 17-23 - czasem nawet spada download do 1MB, ale jak juz jest OK to predkosci w nocy i w poludnie dochodza bez problemu do 60Mega

 

Play - mam za free - dostałem na probe na miesiąc w 04,2015 - mam do dzisiaj.... ;-) korszystam w biurze w pracy do "brudnego internetu bez proxy"

Orange - mam za 1zł do DSL ktore mam w domu ... zabudowany w przyczepie na stałe...

Plus - korzystam w podróżach bez przyczepy, na działce - 2 karta w telefonie DSIM

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie pomóżcie proszę mi odpowiedzieć na pytanie czy internet mobilny LTE w T-mobile jest bez ograniczeń (bo konsultant powiedział, że płacąc 69.99zł miesięcznie nie będę miał dodatkowych opłat i kosztów związanych z internetem) jak to jest u Was< sprawdza się taki internet? do czego 50GB ma byc w zapasie jeśli nie będę miał LTE-co to znaczy?

 

Chcę zrezygnować z kabla w domu do10Mb bez ograniczeń na rzecz tego mobilnego LTE  - warto?

Tak Plus ma najlepszy zasięg. Mam w T-mobile i na pewno przeniosę do Plusa. Sporo jeździmy i jestem na etapie walki z T-mobile bo w większości naszych pobytów internetu nie było Komunikat na routerze usługi barak. Gdziekolwiek byliśmy Plus  zawsze miał zasięg i to dobry.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Plus ma najlepszy zasięg. Mam w T-mobile i na pewno przeniosę do Plusa. Sporo jeździmy i jestem na etapie walki z T-mobile bo w większości naszych pobytów internetu nie było Komunikat na routerze usługi barak. Gdziekolwiek byliśmy Plus  zawsze miał zasięg i to dobry.

Dzięki ed za głosik Twój, ale troszku się z nim spóźniłeś - tyż już jestem "szczęśliwym" posiadaczem mobilnego internetu LTE w T-mobile z tym "plusem" że mam tyż 50GB/miesięcznie 3G jakby nielimitowanemu 4G zasięgu brakło. Jak pisałem wcześniej; póki co bez problemów/nawet zadowolonym jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

Tak Plus ma najlepszy zasięg. Mam w T-mobile i na pewno przeniosę do Plusa. Sporo jeździmy i jestem na etapie walki z T-mobile bo w większości naszych pobytów internetu nie było Komunikat na routerze usługi barak. Gdziekolwiek byliśmy Plus zawsze miał zasięg i to dobry.

ed jeśli jeszcze nie przeniosłeś się do PLUS-a to polecam firmę Premium-mobile działają na zasięgu sieci PLUS i mają bardzo "przyjazną ofertę", ja żałuję że dowiedziałem się o niej po fakcie (podpisaniu umowy z T-mobile) - bo za 1/3 ceny miałbym "więcej" jak mam teraz i bez wiązania się na lata umową :oslabiony:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.