Skocz do zawartości

Przyczepa kempingowa na Unimoga - długi wyjazd


Franek_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 208
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Auto wygląda świetnie :)

 

z praktyki off-road podpowiem ... dołóż na zderzaku LEDy typu Flood ... wystarczą 2x36W inaczej z tej górnej belki będziesz świetnie widział do przodu ale w terenie przed maską będa tylko zwykłe świeczki ze standardowych lamp a wierz mi, że po ciemku w terenie to nie wystarcza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franek ... podobnego LEDa dalekosiężnego mam w Jeep'ie i super robota ale jak potrzebujesz spojrzeć przed auto to jest ciemno.

 

Gdybyś zakładał zupełne zero jazdy nocą to byś na dachu tego nie montował ... do tego jeszcze ze 2 małe boczne ledy flood np. przy lusterkach (ok zapędziłem się to nie leśny off-road) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w kwestii napełniania wody możesz pomyśleć o pompkach akwarystycznych. Są o różnej mocy, z reguły lekkie i niewielkie ( jednak na prąd tylko):

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=pompa+przep%C5%82ywowa&bmatch=base-relevance-popul-hou-1-1-0408

 

Ja używam takiej maluśkiej przepływowej do spuszczania wody z mojego akwarium o pojemności 700L. Pcha wężem 0,5'' wodę do łazienki na długości 7m :)

Edytowane przez AgaMar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję porady w sprawie tankowania wody. Mam w kamperze wlew zewnętrzny, umiejscowiony wysoko. Jaki jest sprawdzony patent na tankowanie wody? Pompką elektryczną jakąś? Co z filtracją? Ktoś pomoże?

 

Co do tankowania wody do kampera ja mam pompkę 12V do wody Maas10, wydajność 10l/min zakończona wtykiem do gniazda zapalniczki z włącznikiem/wyłącznikiem + przedłużacz 5m do gniazdka zapalniczki.

Do tego konewka 10l z wygiętą końcówką nad palnikiem, tak aby dało się napełniać zbiornik. Możesz kupić w sklepach kampingowych oryginalną konewkę, albo samemu wygiąć końcówkę nad palnikiem gazowym.

Do tego zbiornik na wodę na kółkach 23 litry do transportu wody firmy Fiama.

2x wąż ogrodowy, krótki ok 4 metrów ma 3/4cala, dłuższy (25m) ma 1/2 cala przekrój. Oba zakończone szybkozłączkami.

Do tego komplet przyłączy na kran wkrętka, nakrętka 1/2, 3/4 cala itd, oraz złodziejka do wody (wiele razy się przydała)

Teraz jak używam:

Jak jest kran to wężem 3/4 cala + nakrętka na kran, albo złodziejka do wody, bo najszybciej się tankuje szerszym przekrojem. Jak kran jest daleko to waż 1/2 cala + nakrętka na kran.

Jak nie ma dostępu do kranu albo jest bardzo daleko, lub nabieram wody ze źródła/strumienia to napełniam zbiornik 23l Fiama na kółkach, podjeżdżam do kampera, wsadzam pompkę od wody do zbiornika, wąż do wlewu i tak tankuję. Kilka razy tak tankowałem w kamperowaniu na dziko, ale staram się tego unikać, bo to upierdliwe.

Filtrów nie stosuję, bo i tak trzeba na rozpoczęcie sezonu instalację odkazić, a poza tym staram się tankować wodę czystą.

Konewki używam gdy nie da się zastosować żadnego z powyższych rozwiązań.

Woda to wg mnie największy problem przy małym dziecku, sam mam 2 małych dzieci, to wiem jak to boli...

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem całość tematu.

Tylko jedno słowo : BRAWO !

 

Mam w zasadzie tylko dwa pytania :

1.Kiedy start ? - bo to chyba przeoczyłem w tekście a termin z tego co widzę jest już lekko "obsunięty".

2.Piękna biała "tablica reklamowa" na kołach. Nie myślałeś o sponsorach typu Orlen lub inni podobni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

BRAWO! BRAWO! również przewertowałem temat, chętnie będę śledził przebieg trasy na forum, jeżeli tylko będziecie udostępniać fotki. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Ale coś przejechali:

 

Item location:
Baltimore, Maryland, United States
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.