Skocz do zawartości

Przyczepa kempingowa na Unimoga - długi wyjazd


Franek_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 208
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dorobić możesz samemu. Profile aluminiowe i materiał jakiś sensowny np. Z avionexu. Ale Escape 4x4 też robi takowe, choć nie są tanie: http://escape4x4.pl/produkt/zadaszenie-wyprawowe-boczne-hex

 

Nie jest tanie? Jest 5 razy tańsze! I ma jeszcze opcję ścian. Postaram się dowiedzieć czegoś więcej. Dzięki za ten namiar!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tanie? Jest 5 razy tańsze! I ma jeszcze opcję ścian. Postaram się dowiedzieć czegoś więcej. Dzięki za ten namiar!

Nie jest tanie w stosunku do opcji DIY, ma się rozumieć. Przyzwyczajony jestem do kombinowania tzw. "własnych patentów". Wówczas finalna cena produktu jest z reguły (choć nie zawsze) znacznie niższa, w porównaniu ze sklepową.

Inna sprawa, że nie wszystko jest sens robić samemu  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Franek, zależy od mocy ale kupuj z pełnym sinusem.

Jeżeli chodzi o firmę to chyba można pokecić (tak czytałem i tak kupiłem) przetwornicę Polskiej firmy "Volt".

Pod pełnego sinusa podłączysz wszystko a pod modyfikowanego już nie. Niestety pełny jest ok. 2x droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

zależy co znaczy wysoko, ale wiedząć jakie auto może być trudno :(.

Większość z Nas używa konewki 10L (świetnie pasuje do tych wlewów).

Tobie polecam konewkę awaryjnie a na stałe dwie opcje:

- przyłącze na szybko-złączkę ogrodową (jak juz znajdziesz kran z wodą to dokręcasz wożone ze sobą końcówki bo nie ma ich wiele rodzai i tankujesz

- pompka ręczna lub 12V do przetankowywania cieczy (np. paliwa), coś jak ta (poglądowo):

 

http://allegro.pl/pompa-pompka-do-paliwa-oleju-reczna-japonska-hit-i5007410214.html

 

zawsze możesz zassać wodę z jakiegoś zbiornika stojącego na ziemi (przewiduję taką opcję bo jedziesz w różne miejsca i nie musza mieć wodociągu ale jakąś studnię z wiadrem pewnie będą mieli).

 

według mnie obie opcję zapewniają Ci możliwość zatankowania każdej ilości wody w każdych warunkach. Skoro masz wlew zewnętrzny to i przelew masz zrobiony więc luzik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy wysoko? Nie jestem teraz przy aucie, ale to będzie coś koło tego (sugerując się rozmiarem kół):

 

qjGQJR.jpg

 

 

Konewka 10l to chyba ostateczność, do zbiorników wchodzi prawie ćwierć tony wody...

 

Ta ręczna pompka niegłupia, nie wiedziałem że takie coś istnieje. Chyba wezmę taką ręczną + jakąś zanurzeniową i duże wiadro. Tylko która zanurzeniowa będzie w stanie tłoczyć na taką wysokość? Bo znowuż kombinowanie z pompą 230v i przetwornicą albo każdorazowym odpalaniem agregatu to się ekwilibrystyka robi.

Edytowane przez Franek_ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz ile rozwiązań, ręczne, elektryczne jakie Sobie Pan życzy ;).

Jest tego na rynku. Elektryczną możesz wziąć bo u Ciebie i tak akumulatory takie elektrownia Bełchatów więc dadzą radę, lub tańszą ręczną (i tak bym taką zabrał, nigdy nie wiadomo kiedy nie będzie użycia opcji elektrycznej ;) ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAtrzyłem na te zęzowe pompy w sklepie żeglarskim, przepływ większy niż w elektrycznych na 12v :) I nic podłączać nie trzeba, tylko wajhować. Przy 60l/min to szybko powinno iść. Drugą wybiorę jakąś elektryczną, to będzie zawsze alternatywa, a poza tym jedna może być ew. do paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.