Skocz do zawartości

Albania 2014


bubek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Witam miłośników Albanii. Wybaczcie, ale mam naiwne pytania. Wiele osób namawia mnie na wyjazd właśnie tam. Jednoczęsnie mam nie potwierdzone informacje, że w Albanii (interesuje mnie wybrzezże) brakuje campingów. Jeżdżę z przyczepą i raczej chcę stać w miejscu, gdzie mam podstawową choć infrastrukturę - czyli prąd i prysznic. Jak wygląda to z punktu widzenia osób, które już były w Albanii. Może coś podpowiecie, co zwiedzić, co warto zobaczyć, w coś zaopatrzyć się w polsce bo tam nie będzie. Wdzięczny będę za wszelkie sugestie. Dotychczas głównie bywałem w Chorwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy czego oczekujesz jest camping z super zapleczem , ale większość kempingów, to toalety tureckie- na kucaka, zwykle czyste, kilka razy dziennie sprzątane i myte. Prysznice też są , woda zwykle z beczek ogrzewanych na sońcu, wieczorem może być problem z ciepłą wodą, bo wczesniej kąpiący sie wykończą zapas ciepłej wody - tak jest w Himarze, na Livdach. Generalnie wiekszość nie oferuje luksusów, nie ma osobnych myjni do mycia naczyń ( za wyjątkiem), raczej licz na wodę podgrzaną przez siebie do garów. Za to masz cudowny klimat, życzliwych ludzi, niskie ceny i dzikie krajobrazy.

Życzę udanej podróży , a jak nie masz jakiś szczególnych wymagań ( jak np. kempingi we Włoszech) to konieczne jedź teraz , kiedy Albania nie jest aż tak popularna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników Albanii. Wybaczcie, ale mam naiwne pytania. Wiele osób namawia mnie na wyjazd właśnie tam. Jednoczęsnie mam nie potwierdzone informacje, że w Albanii (interesuje mnie wybrzezże) brakuje campingów. Jeżdżę z przyczepą i raczej chcę stać w miejscu, gdzie mam podstawową choć infrastrukturę - czyli prąd i prysznic. Jak wygląda to z punktu widzenia osób, które już były w Albanii. Może coś podpowiecie, co zwiedzić, co warto zobaczyć, w coś zaopatrzyć się w polsce bo tam nie będzie. Wdzięczny będę za wszelkie sugestie. Dotychczas głównie bywałem w Chorwacji.

Może kemping Paemer niedaleko Kavaje spełni Twoje oczekiwania. Jest prąd (zdarzają się wyłączenia) ciepła woda i czyste toalety. Piękne położenie - stoi się na plaży pod słomianymi daszkami. Plaża piaszczysta i mało ludzi. Są też minusy- woda jest mętna(z powodu piasku), bardzo daleko płytko. Trochę trudno dogadać się z gospodarzami (mieszanka albańsko-włoskiego). A i w morzu są meduzy. Ale nie było źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez polecam Albanię

Pamiętać o zielonej karcie--sprawdzają. Ja miałem to spoko ,ale kolega zapomniał i płacił na granicach

Na automapie dojechałem tylko do Chorwacji i stop.W telefonie miałem wgrana IGO i prowadziła mnie dalej(miała tez zaznaczone kempingi i można wklepać gabaryty auta)

Policja w Albanii  --totalny luzik nas nie zatrzymują tylko lewa w gore i usmiech

Edytowane przez andiat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. No ja bym raczej wolal campy z jakimis warunkami sanitarnymi na poziomie. Sprobuje moze ten Paemer. Jesli cos jeszcze sie komus z szanownych forumowiczow przypomni to poprosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. No ja bym raczej wolal campy z jakimis warunkami sanitarnymi na poziomie. Sprobuje moze ten Paemer. Jesli cos jeszcze sie komus z szanownych forumowiczow przypomni to poprosze.

na samym końcu Albani masz kemping na poziomie,  w Ksamil  u Aleksandry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki august, moze dojade. Oswieccie mnie, czy 20 euro za auto+czepka+2osoby i dziecko to troche duzo?

Wlasnie takie ceny mniej wiecej w paemer sa dostepne w internecie. Masz moze jakis konkretniejszy namiar na ten camp u Aleksandry? No chyba, ze mozna ich znalesc w gogle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired bardzo dziekuje, fajny camp choc daleko na poludniu. Pewnie jest tam pieknie. Jesli byles to napisz jakie warunki sanitarne, prysznic? Wyliczylem dla mojej ekipy 18€ za dzien, to chyba przyzwoita cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PPP430

Czytaj moje wypociny: posty 43 i 48 < klikaj, dowiesz się więcej ...

Znajdż i zerknij na mapę = trasa ...

 

Denis =  Camping Himara   <  INFO >   Camping Mali i Robit ,  tu targować się z Joseph

Pozdrawiamy,
Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównania do Peloponezu nie mam, dopiero po tych wakacjach. Jedyny newralgiczny punkt to przełęcz Logara, zjazd faktycznie długi i powoduje grzanie hamulców w przyczepie. Mozna to ominąć jadąc od strony Gijorkaster. Oczywiście kiamperem żaden problem. Da się jednak wszystko objechać.

Na marginesie camping na plazy Livdach zszokował mnie 3 lata temu były tam inne warunki teraz są luksusy. Plaża piękna niezbyt oblężona, morze cudne. A w Himarze warto obejrzeć stare miasto, widoczne zwłaszcza wieczorem, pięknie oświetlone na wzgórzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.