Skocz do zawartości

przejazd E65 przez węgry dla zestawu >3,5 T


Cytrus

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

interesuje mnie przejazd tą drogą dla zestawu >3,5 T

Wiem że na Węgrzech opłacam winietę tylko dla samego samochodu ale czy tą drogą przejadę bez winiety moim zestawem ? Czy na tej drodze nie będzie gdzieś znaku zakazu jazdy > 3,5 T

ktoś ma doświadczenie na tej drodze takim zestawem ?

 

na 2-3 krótkich odcinkach moim zdaniem trafisz na drogę płatną dla zestawów powyżej 3,5t i ciężko je objechać

 

jechałem trasą prawie identyczną, 2 razy + powrót i spokojnie jest przejezdna a jej główne wady to ograniczenia do 30 w mieścinkach i duży ruch ciężarówek - ale spokojnie do objechania.

 

na 99% jechaliśmy tak : http://goo.gl/maps/dKwVm

 

na węgry warto zatankować paliwa na Słowacji bo mają drogo, a tuż za granicą w Chorwacji ( za Leteney) jest fajna stacja z cenami normalnymi (również z LPG dla chętnych).

 

nie dam sobie obciąć ręki, że nie będzie tam zakazu powyżej 3,5T - ale ja takiego nie widziałem a sznur ciężarowek w tym mnie utwierdza

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też teoretycznie: w nawigacji iGO ustawiłem przelot po całej E65, przełączając się z auta <3.5 na >3.5 tony oraz  włączając/wyłączając  omijanie odcinków płatnych: żadnej różnicy w przebiegu trasy.

 

Ale to tylko nawigacja!

 

image_08.jpg     image_09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=Letenye,+W%C4%99gry&daddr=F%C5%91+u./Trasa+7+to:Trasa+74+to:M%C5%B1+%C3%BAt/Trasa+8+to:Trasa+86+to:47.888723,17.243042+to:Rajka,+W%C4%99gry&geocode=FYB3xAId7k7_ACnBCtd5ibtoRzGVdxJ1Eyuakg%3BFWnuxAId0hQCAQ%3BFaydywIdXTgBAQ%3BFWegzQIdGd_9AA%3BFdEf0QIdhh7_AA%3B%3BFV5j3AIdQG0GASmPGBrMiXtsRzFANx4MKcQABA&abauth=52c96e23Vqi5toCypSTtbcrAY6fSDjvSsJQ&vps=2&jsv=472d&sll=47.971537,17.935181&sspn=1.160289,2.458191&vpsrc=6&hl=pl&mra=dvme&mrsp=5&sz=9&via=1,2,3,4,5&num=10&mid=1388932726

 

interesuje mnie przejazd tą drogą dla zestawu >3,5 T

Wiem że na Węgrzech opłacam winietę tylko dla samego samochodu ale czy tą drogą przejadę bez winiety moim zestawem ? Czy na tej drodze nie będzie gdzieś znaku zakazu jazdy > 3,5 T

ktoś ma doświadczenie na tej drodze takim zestawem ?

@Marc_Mari napisał:

...Czy na tej drodze... ktoś ma doświadczenie ... <

 

Jest to słynna droga #86 nasza trasa z przed wielu lat do dziś jest BEZPŁATNA < tak dziesiątki razy jechaliśmy do HR

Przewiń panel obok mapy, brak info o opłatach...na terenie Węgier.

Tak omijaliśmy autostrady w Austrii, od Karlovac zawsze jechaliśmy starą cestą 1 do Plitvic i niżej.

Wtedy nie było autostrady A 1 na południe w HR.

 

Pozdrawiam,

PS

Prześledż dokładnie trasę na terenie H do granicy H/HR.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki maarec tak można ominąć Szombathely :) widziałem ten kawałek na mapie ale nie wiedziałem czy jest przejezdny, właśnie na mapie płatnych dróg na Węgrzech są zaznaczone 2 kawałki płatne dla >3,5 T - niestety

sznur ciężarówek to na plus że nie ma zakazu pow 3,5 T

Onionskin wydaje mi się że między Szombathely a Kormend bliżej Kormend jest płatny odcinek >3,5 T  ale już wiemy jak ominąć i że się da ominąć i wydaje mi się że z Rum na Kormend trzeba pojechać i odbić na Vasvar - patrząc na  mapę kolegi maarechttp://goo.gl/maps/dKwVm

 

ired mi chodzi czy jest płatna ta droga dla zestawu >3,5 T bo dla tych co poniżej 3,5 T to napewno bezpłatny i patrząc na Twoją mapę  ten kawałek przed Kormend jadąc przez Szombathely też można omnąć

no i jeszcze jeden odcinek między Mosonmagyarovar a Janossomorja też był zaznaczony że płatny dla pojazdów >3,5 T na to sposobu nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już kilka razy przeglądałem te linki i nigdzie nie znalazłem info czy auto osobowe z przyczepą o DMC >3,5 T płaci za tą drogę czy nie płacą

ja mam kategorie D1 auto osobowe z przyczepą ale DMC >3,5 T nie zaliczam się do B2 bo nie jestem autobusem i również nie do D2 bo nie jestem ciężarówką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marc_Mari według mnie twój zestaw to kategoria D1.

Według tej strony: D1 to

D1: motorcycles, and motor vehicles with a maximum total permissible weight of 3.5 tons, including any trailers.

czyli 

D1: motocykle i pojazdy o DMC poniżej 3,5t z dowolną przyczepą

i na stronie austriackiej znalazłem, według mnie to samo:

Motorräder sowie Kraftfahrzeuge mit einem zulässigen Gesamtgewicht von höchstens 3,5 t auch mit einem beliebigen Anhänger.

 

Czyli według mnie nie płacimy za przyczepę a Twój zestaw to D1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kiedyś jechałem przez Węgry i kupowałem winietkę to mi na stacji powiedzieli że nie ważne co ciągnę ważne że auto osobowe ( DMC auta< 3,5 T ) i jest D1 ale co zrobić jak stoi znak że musisz mieć opłatę jak  >  3,5 T . widziałem kiedyś taki znak matrica >3,5 T

po kolejnych analizach muszę stwierdzić że te znaki odnoszą się do holowników, na węgierskich stronach jest mowa o naczepach ( c osugeruje ciężarówki ) nigdzie nie znalazłem słowa przyczepa  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marc_mari jak chcesz to jutro mogę napisać do ambasady z prośbą o wytłumaczenie.

Nie wiem czy w Twoim przypadku nie będzie to jednak kategoria B2...

 

Edit

Napisałem do operatora systemu opłat o dokładną wykładnię kategorii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe zakłopotanie wprowadza nasz Viatoll,kto to słyszał aby płacić za to że się może ileś tam wazyć a nikogo nie obchodzi ile się faktycznie waży, ja nigdy nie przekraczam 3,5 T a płacę za to że mam takie a nie inne DMC holownika, coż czekamy na info z węgier  

obstawiam że jednak jest tak że nikogo nie obchodzi co ciągniesz aby było auto do 3,5 T a jak jest gdzieś znak martycy pow 3,5 T to z automatu dotyczy ciężarówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

wSzanowny Panie,

Po sprawdzeniu wszystkich informacji uprzejmie informujemy, że w przypadku korzystania na Węgrzech z samochodu osobowego o dmc 2,7 t + przyczepy 1,550 t  (łącznie 4,250 kg) winien się Pan zaopatrzyć w winietkę typu B2 (autobusy, minibusy, campery o dmc

 

powyżej 3,5 tony…)

Z poważaniem

 

Maria Koszabek - Redaktor PZM INFO

ul.Madalińskiego 20 lok.3A, 02-513 Warszawa

tel. +4822 8499007; fax: +4822 8496915

 

 

From: moto_trans [mailto:moto_trans@op.pl] 
Sent: Friday, March 28, 2014 12:18 PM
To: travel@pzmtravel.com.pl
Subject: oplata wegry

 

witam 

powolujac sie na rozmowe telefoniczna prosze o informacje o wysokosci oplat za przejazd przez Wegry dla zespolu pojazdow /auto + przyczepa campingowa/ o lacznym dmc powyzej 3500 t.

dziekuje i pozdrawiamitam panowie.taka oto dzisiaj otrzymalem odpowiedz od pani z pzm-otu


WITAM PANOWIE 

TAKIE OTO PISEMKO OTRZYMALEM DZIS OD PANIA Z PZM-OTU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku szukałem informacji jak to jest z Węgrami, zestaw również przekracza mi 3,5 t, a samochód jest zarejestrowany jako osobowy.

 

Przejechałem całe Węgry takim zestawem jadąc na Bałkany tam i z powrotem, oczywiście cały czas autostradami mając winietkę kupioną na stacji (miesięczną za jakieś 80 zł)

Nikt do mnie się nie przyczepiał ani mnie nie zatrzymywał. Kupując winietę pan na stacji powiedział że nie ma znaczenia przyczepa...

 

A oto co dostałem w odpowiedzi:

http://forum.karawaning.pl/topic/13160-winiety-w-tranzycie/page-5

 

Szanowny Panie
Na wcześniejsze zapytanie, otrzymaliśmy odpowiedz z odpowidnich instytucji z

Węgier, ze "kat. B2 obejmuje autobusy, samochody campingowe (camper) oraz samochody z jakimkolwiek przyczepa, których masa przekroczy 3,5t". 

Pojazdy lub zestawy takie podlegają obowiązku wykupienia winiety - natomiast nie są objęte system HU-GO. Przy wykupieniu winiety należy uważać na to, czy dany pojazd jest objęte kategoria D1 lub B2. Na stronach internetowych te informacje zostały precyzowane i mam nadzieję, że nie będzie na tym tle nieporozumień.

Wydział Handlowy Ambasady Węgier

 

A tak przy okazji zastanawiam się nad wyrocznią jaką jest PZM INFO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.