Skocz do zawartości

Wyjazd do Rzymu na kanonizację JP II


mikefoto

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam wybrać się z przyczepką do Rzymu w terminie  25.04.2014r - 04.05.2014r. Czy ktoś jest chętny? Ne byłem jeszcze na południu włoch, proszę o podpowiedź odnośnie campingów w okolicach Rzymu i noclegu w drodze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zamierzam wybrać się z przyczepką do Rzymu w terminie  25.04.2014r - 04.05.2014r. Czy ktoś jest chętny? Ne byłem jeszcze na południu włoch, proszę o podpowiedź odnośnie campingów w okolicach Rzymu i noclegu w drodze.

@mikefoto napisał:

...proszę o podpowiedź odnośnie campingów w okolicach Rzymu i noclegu w drodze.

 

Polecamy nasz ulubiony kemping Seven Hills  < byliśmy na nim wielokrotnie, zawsze było OK

 

Pozdrawiamy,

PS

Wszystkie miejsca wyszczególnione w panelu obok mapy ... noclegi w drodze też polecamy.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2011 bylem (co prawda nie z przyczepą tylko w MH) w Fabulous ( http://www.ecvacanze.it/en/camping/camping-village/fabulous-camping-village ).

camping ma niewątpliwą zaletę: jest w zasięgu komunikacji miejskiej (a bedzie to pewnie miało znaczenie, zeby dojechac na audiencje potrzebowalismy okolo 40min - autobus+metro), a na tyle daleko od miasta ze jest cisza i spokój.

Baseny mają miękką wykładzine a nie płytki, wiec nie ma stłuczeń, itp
Parcele są w lesie piniowym, zacienione, jednak czasem żywica spada na dach
Nie ma podłączenia podłączenia wody i scieków bezpośrednio na parceli, gniazdko elektryczne z tego co pamietam 10A
Toalety zbiorcze (1 budynek), ciepła woda, prysznice bez ograniczeń. Dość czysto.
Alejki z kostki (między parcelami niektóre z kamyków)
Przy recepcji jest automat do zakupu biletów autobusowych.
Załączam kilka fotek. Jak znajde ulotki to zeskanuje i podepne.
Na terenie jest sklep, ale średnio zaopatrzony z dość wysokimi cenami.
W odległości około 1,5km jest market ( https://mapy.google.pl/maps?q=41.786137,12.390614 ) z cenami niższymi, parkingiem i pracujący bez siesty.


Trasa:
Ja jechałem z Wenecji bezpłatnymi drogami przez Ravenne (droga z ograniczeniem do 70), Cesene (zaczyna sie ekspresówka az do Terni, Vmax=110 chyba, nawierzchnia generalnie dobra).
Między Narni a Nepi trzeba przeskoczyc kawałek lokalnymi drogami, a od Via Cassia do sameco campingu masz 2 lub 3 pasy w jedną stronę.
Po drodze do zobaczenia Asyż, San Marino, Perugia.
Paliwo na południu było droższe niż w rejonie Wenecji. W nocy stacje benzynowe (nawet przy ekspresowce) w większości zamknięte, działają automaty samoobsługowe.

Wg mnie ta trasa nie jest gorsza od autostrady słońca (pomiędzy Bolonią a Florencją też nie jest równo, są zakręty, podjazdy).

http://tnij.org/8scen2d
 

post-14460-0-90213900-1388666932_thumb.jpg

post-14460-0-86972300-1388666938_thumb.jpg

post-14460-0-69427400-1388666941_thumb.jpg

post-14460-0-83164500-1388666998_thumb.jpg

post-14460-0-03876900-1388667005_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam fajny kemping w Rzymie blisko Watykanu  (ok.3 km)-http://www.camping.it/polish/lazio/romacamping/

Na kempingu market,basen,jacuzzi,plac zabaw.

Koło kempingu znajduje sie przystanek autobusowy i duży market.

Widzę,ze maja promocję na 2014 rok :

 

http://www.ecvacanze.it/campingit6-myecv2014/?lang=pl

Kolega Piotrek z B.Białej dostał juz tą karte  ze znizkami  :)

Podejrzewam ,ze blizszej miejscówki i taniej nie znajdziesz.Na kanonizacje możesz nawet pieszo iść :)

         Jak będziecie mieli skład na kanonizację podpowiem szczegóły i mozliwości dostania sie na plac w czasie uroczystości ( na priv )

W drodze powrotnej proponuję kemping w Asyżu,Florencji,Wenecji-szczegóły mogę również  podpowiedzieć na priv.

Edytowane przez belmondo4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Jak myślicie czy trzeba rezerwować miejsce na kempingu, szczególnie tym 3 km od Watykanu  Village??  Czytałem jeszcze o takim kempingu http://www.campingtiber.com/campeggio-roma-lazio.html> jest kilkanaście km od Centrum ale podobno niezły i bez tłoku. Czy ktoś go zna i ewentualnie jaki jest z niego dojazd do Watykanu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ostatniego campingu masz okolo 1km do Labaro, skąd kursuje kolejka oraz jest parking.

Az do stacji Sacrofano ważne są bilety miejskie (tak mi sie wydaje)

 

mapa metra:

http://www.atac.roma.it/files/doc.asp?r=4

 

kolejka:

http://www.atac.roma.it/files/doc.asp?r=1375

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Jak myślicie czy trzeba rezerwować miejsce na kempingu, szczególnie tym 3 km od Watykanu  Village??  Czytałem jeszcze o takim kempingu http://www.campingtiber.com/campeggio-roma-lazio.html> jest kilkanaście km od Centrum ale podobno niezły i bez tłoku. Czy ktoś go zna i ewentualnie jaki jest z niego dojazd do Watykanu??

@mikefoto

Za rączkę krok po kroku z kempingu do Watykanu.

W recepcij  na kempingu Seven Hills kupisz bilety na: metro...+  inne...

Do każdego pociągu dowiezie Was BUSik z kempingu Seven Hills do stacji FL3 La Giustiniana < zerknij

 

La Giustiniana < na wszystko co naniosłem na mapę zachęcam do klikania=dowiesz się więcej...

 

Wysiadasz na przystanku linii metra A Valle Aurelia, idziesz pieszo + schody ruchome na górę perom metra A

UWAGA! kierunek > Anagnina

 

 Valle Aurelia  przesiadka do metra A > wysiadasz na 2-gim przystanku  Ottaviano > 600m idziesz pieszo z A do B

 

Pozdrawiam,

PS

Zachęcam do przybliżania i oddalania wszystkich map = dowiesz się więcej.

Vatican Museums < polecam

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że trzeba zrobić rezerwację.Z ostatnich wiadomości mówili iż spodziewają się co najmniej 250 tyś. samych Polaków , a zapewne nie tylko wierni z Polski przyjadą.Nasi rodacy będą zapewne w domach pielgrzymowych ale zachodni pielgrzymi pewnikiem zapełnią kempingi. Ogólnie Rzym spodziewa się kilku milionów wiernych w tym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://duszpasterstwopolakowwrzymie.com/beatyfikacja.htm

 

"Wierni będą wpuszczani na Plac św. Piotra w dniu beatyfikacji od godz. 5.30. Ponieważ nie ma biletów, obowiązuje zasada pierwszeństwa."

 

trzeba to mieć na uwadze, wybierając kemping bardziej oddalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba to mieć na uwadze, wybierając kemping bardziej oddalony.

 

 

mcmaly sorry, ale podałeś link i info dotyczące beatyfikacji, a ta była 1 maja 2012 r. To będzie kanonizacja, a więc ogłoszenie JP II świętym!!!

 

heh, za duzy skrót myślowy.

organizacja bedzie pewnie podobna, ale ilosc turystów pewnie większa, a co za tym idzie bliżej-> lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikefoto

Tearaz jestem w Urzędzie Celnym Okęcie mam słaby sygnał (Internet), po powrocie do domu wieczorem napiszę więcej...

 

Pozdrawiam,

@mikefoto

Po całodziennym siedzeniu w UC i użeraniu się z celnikami odprawa paczki staje się "liturgią=drogą przez mękę".

 

W swoim życiu byłem na wielu kempingach nigdy nie robiliśmy rezerwacji, zawsze dwaliśmy sobie radę.

 

Po zwiedzaniu Muzeum Watykańskiego na dole zjedliśmy obiadek i poszliśmy do stacji metra Ottaviano.

 

Wysiedliśmy na stacji Circo Massimo < zerknij

Tu wsiedliśmy do autobusu #118 kierunek Via Appia, wyżej nad ramką widać [autobus] tu wysiedliśmy (powrót)

idziemy do stacji metra Circo Massimo.

Tak ustawiłem mapę że jak oddalisz, zobaczysz stację metra, oraz numery linii autobusowych.

Wysiedliśmy na przystanku Basilica San Sebastiano  < zerknij

 

Ponieważ było już dość póżno w kasie "nie załapaliśmy się" na zwiedzanie wszystkich katakumb.

Padał deszcz wróciliśmy na kemping Seven Hills po krótkim odpoczynku spakowaliśmy się

i zapadła decyzja że rano jedziemy na południe, kierunek Pompeje.

Całą noc padało, prognozy dla Rzymu w recepcji kiepskie. To była dobra decyzja.

 

Na stacji paliw punkt B <  nasz kącik, między nasypem a stacją paliw

Tankujemy do pełna, tylko nie zostawiajcie auta w punkcie A, nocą okradają miejscowi żule.

Właściciela stacji zapytałem czy możemy tu u niego w kąciku przenocować za tydzień.

Trochę był zskoczony, ale tak powiedział że jak po powrocie znowu u niego zatankuje cały zbiornik paliwa to nie ma sprawy.

 

Po tygodniu wieczorem wracamy na naszą stacię paliw, tankujemy zgodnie z obietnicą i idziemy spać do przyczepy.

Ponieważ w Rzymie zostały nam tylko KATAKUMBY, podjeliśmy decyzję że jedziemy zwiedzać tylko autem (szybciej).

Rano uzyskałem pozwolenie na pozostawienie tylko przyczepy na cały dzień przy stacji paliw.

 

Wsiadamy do auta i śmigamy do KATAKUMB < zerknij

Parkowaliśmy auto w punkcie B, stąd też zwiedzaliśmy katakumby Callisto...i inne ciekawe miejsca.

Jak oddalisz będzie cały dojazd. Obwodnica dookoła Rzymu bezpłatna.

Po powrocie zostajemy na noc, rano następnego dnia jedziemy na północ kierunek: Florencja, Siena, Pisa...

 

Pozdrawiamy,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.