Skocz do zawartości

Chlapacze w przyczepie


Mrsulki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Ja mam za kołami Mover. Dorobiłem mocowania do chlapaczy metodą A.Słodowego i przykręciłem je do szyny Movera.

Obyło się bez ingerencji w podłogę lub w plastikowy błotnik. Przy okazji mała konserwacja tego regionu.

Jest po pierwszej próbie wodno-błotnej . Efekt wzorcowy.

 

Zamierzam jeszcze dokleić mini fartuchy będące przedłużeniem powierzchni błotnika za i przed kołem .

W takiej "zabudowie" to choćby litewskie szutry ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za kołami Mover. Dorobiłem mocowania do chlapaczy metodą A.Słodowego i przykręciłem je do szyny Movera.

Obyło się bez ingerencji w podłogę lub w plastikowy błotnik. Przy okazji mała konserwacja tego regionu.

Jest po pierwszej próbie wodno-błotnej . Efekt wzorcowy.

 

Zamierzam jeszcze dokleić mini fartuchy będące przedłużeniem powierzchni błotnika za i przed kołem .

W takiej "zabudowie" to choćby litewskie szutry ....

 

 

 

a mógłbyś wrzucić poglądowe zdjęcie jak to wygląda/jak jest zamontowane ??

z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

a mógłbyś wrzucić poglądowe zdjęcie jak to wygląda/jak jest zamontowane ??

z góry dzięki

 

Znajdę chwilę to zrobię zdjątka i postaram się je wkleić.

 

Jarosław, nie mogę znaleźć tych fotek. Też jestem zainteresowany bo muszę zainstalować movera za kołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 lat później...
  • 3 tygodnie później...

Serce mi krwawiło gdy w zeszłym tygodniu wracałem z kempingu w deszczu, a na tez jechałem po mokrym.
Gdy zajrzałem pod przyczepę, to ewidentnie już wiem dlaczego poprzedniczka miał miękką podłogę w właśnie w tych okolicach.
Przecież tam jest drewno, a po 20 i więcej latach fabryczna konserwacja jest już tylko z nazwy, dlatego też będę montował chlapacze , wydaje mi się że można je przykręcić do podłogi od czoła deski, oczywiście nałożę tam najpierw uszczelniacz butylowy aby przy wkrętach nic wody nie przeciekało do drewna.
Następnie myślą cało podłogę przemalować czymś, tylko czym ?
W serwisie przyczep, gdzie podłóg sami nie malują , zaproponowali coś co dobrze wchłania drewno, np. drewnochron

IMG_20220420_125506.jpg

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie, ale czym? 

Czytałem już w kilku wątkach i nadal jest to metoda prób i błędów. 

Nie wskazane jest zamykać naturalne drewno jakimiś specyfikami podobnymi  do bitexu, koto pisał o oleju pokostowym. 

Jednak jak wspomniałem nawet serwis przyczep nie chce niczego konkretnego polecić-wziąć odpowiedzialności za konkretny środek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, OTTO1 napisał:

Bardzo chętnie, ale czym? 

Czytałem już w kilku wątkach i nadal jest to metoda prób i błędów. 

Nie wskazane jest zamykać naturalne drewno jakimiś specyfikami podobnymi  do bitexu, koto pisał o oleju pokostowym. 

Jednak jak wspomniałem nawet serwis przyczep nie chce niczego konkretnego polecić-wziąć odpowiedzialności za konkretny środek. 

To kup dedykowany Dekalin DekaPhone 9735 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. 

Znalazłem na allegro po 70 zł za puszkę. 

Pytanie ile m² z puszki pokryje. 

No i czy ktoś stosował ten preparat i wie czy da się go wykorzystać do dna, leżąc pod przyczepa, bo przecież puszka pusi być przechylona i chyba do końca nie da się jej opróżnić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.