Skocz do zawartości

Chlapacze w przyczepie


Mrsulki

Rekomendowane odpowiedzi

W innym wątku znalazłem taki produkt. 

https://elaskon.pl/produkt/elaskon-caravan-ubs-konserwacja-podwozia-kamperow/

Maras 958 na połączenia a nie całą podłogę chyba że ktoś zrobił całą podłogę 958 i jest ok? 

Bo może owszem nadaje się na całą podłogę tylko mniej ekonomicznie wychodzi i producent oferuje w sprayu 9735? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po tym filmiku nasuwają się właśnie takie wnioski.

To jeszcze pytanie czy muszę odtłuścić całą podłogę przed malowaniem czy wystarczy oczyścić zmiotką? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, OTTO1 napisał:

Po tym filmiku nasuwają się właśnie takie wnioski.

To jeszcze pytanie czy muszę odtłuścić całą podłogę przed malowaniem czy wystarczy oczyścić zmiotką? 

Ja tylko obmiatam zmiotką, chyba, że gdzieś się coś łuszczy, to wtedy czymś twardszym.

Używam Dekaphon w spreju, bo łatwiej aplikować, ale mimo to roboty trochę jest i robię małymi kawałkami przy okazji różnych prac (czyszczenie łap, przykręcanie chlapaczy, grzebanie przy odpływach itp...) W miejscach bardziej narażonych, staram się dać dość grubą warstwę i wtedy z puszki wyjdzie około 1m2, środek podłogi pewnie "ochrzczę" nieco oszczędniej. Jakby nie było przy mojej budzie to i tak jest około 15m2, wiec kasa niemała, ale wydatek raz na wiele lat a poza tym kupiłem trochę puszek w ubiegłym roku jeszcze po 55zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 20.04.2022 o 18:30, Commander napisał:

Może czas zakonserwować podłogę....

No i stało się ?

Kupiłem 2 sztuki na próbę, teraz juz wiem że potrzebuję 6 sztuk na całą podłogę, dokupiłem 4 kolejne. 

Po wczołganiu się pod przyczepę, niespodzianka. 

Prawdopodobnie jeszcze fabryczny napisany kredą napis Wilk 441, przy składaniu przyczepy w fabryce. 

Dwie warstwy daje tylko w rogach i okolicach kół, bo tam jest najbardziej wypłukane, potem dam chlepacze, myślę też dać takie 5 cm chlepacze- takie kapinosy, z przodu koła żeby woda z nadkoli nie sączyła się na podłogę. Niestety nie stać mnie na dwie warstwy na całej podłodze. 

IMG_20220521_155232.jpg

IMG_20220521_153212.jpg

IMG_20220521_164410.jpg

IMG_20220521_162415.jpg

IMG_20220521_162348.jpg

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo zrobiłem z przodu takie kapinosy-owiewki by w czasie jazdy w deszczu woda nie ściekała na podłogę. 

P. S. 

Po jakim czasie można nakładać druga warstwę zgodnie ze sztuką? 

Na puszcze tego nie napisali. 

 

IMG_20220523_124257.jpg

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem do kończą podłogę. 

Przy kołach nawet 3 warstwy. 

Założylem też chlapacze z tyłu kół a z przodu dałem takie blaszki z których robiłem kapinosy. 

Wsunąłem je na uszczelnieniu w szpare między podłogę a nadkole. Tak aby woda ściekajaca po nadkolu nie wciekala na podłogę. 

Wiem wiem co pomyślicie, ja też myślę że wpadłem w paranoje wciakającej wszędzie wody. Ale będę spał spokojniej, a nie kosztowało mnie to wiele, 15 min roboty , blaszki były gratis

Oczywiście wszystko na uszczelniaczu Teroson RB 2759, i przyznam się wam że jest różnica między silikonem a prawdziwym uszczelniaczem. ?

Chyba wszystko co chciałem ogarnąłem, jeszcze tylko delikatnie bakiste doszczelnić muszę. 

IMG_20220528_095251.jpg

IMG_20220528_100957.jpg

IMG_20220528_104718.jpg

IMG_20220528_104731.jpg

IMG_20220528_120422.jpg

IMG_20220528_120416.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.