Skocz do zawartości

System pomiarowy do przyczepy - koncepcja


wojio

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli system będzie miał opcję dostosowania do potrzeb  to może nawet mieć czujnik temperatury mięsa na grillu :] .Leżysz w przyczepie i wpatrujesz się w termometr czy karkówka już gotowa;)

 

A tak na  poważnie 

 

Oczywiście, że fajnie będzie gdy będziemy mogli kupić bazę z podstawowymi funkcjami i mieli możliwość rozbudowania przez dostawianie kolejnych modułów.

 

Póki co jestem za prostotą, a co za tym idzie niższą ceną i mniejszą awaryjnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jestem pod dużym wrażeniem. Projekt rozwija się rewelacyjnie. Gratuluję.

 

Z racji zabawy z Raspberry PI oraz nieco inną filozofią centrum pomiarowego chciałem zaproponować pewne rozwiązanie w zakresie łączności, które ja zastosowałem.

Otóż tak skonfigurowałem malinkę, że spełnia ona również funkcję access pointa z serwerem DHCP czyli via WiFi przydziela zdalnym urządzeniom adres IP i o ile jest podłączona do sieci (ethernet, aero itp) umożliwia również dostęp do sieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu masz możliwość łączenia się via ssh lub przez cienkiego klienta via WWW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za miłe słowa i doping, projekt się rozwija dość dynamicznie i być może na piwnym spotkaniu w Warszawie nastąpi pierwsza prezentacja :D

 

Co do komunikacji bezprzewodowej, stawiam właśnie na WIFI.

Po pierwsze - odpada pisanie aplikacji na smartfona/PC - dane będzie można oglądać z poziomu przeglądarki internetowej.

Po drugie - moduł WIFI to koszt max 100 pln, wystarczy zaimplementować serwer http + dhcp z prostym logowaniem i pozamiatane :)

Po trzecie - dla bogatych :) zamiast WIFI - moduł GSM+karta SIM

 

To daleka przyszłość, ale mam nadzieję że doczeka się realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

Mały update, panel w wersji beta wygląda tak:

 

post-14801-0-07458600-1392210798_thumb.jpg

 

Oczywiście kolory i faktury będą różne, będzie można nawet podesłać zdjęcie faktury mebla i panel będzie dokładnie przystosowany do posiadanej zabudowy :D

 

Nie będą również widoczne otwory montażowe (panel będzie naklejany na sztywną bazę po montażu), również przyciski będą w kolorze panela.

 

Prace prototypowe ciągle trwają :D

Szczególnie mocno pracuję nad Bluetooth'em i aplikacją na Androida (póki co).

W aplikacji będą dostępne wszystkie parametry urządzenia, planuję też opcję sterowania oświetleniem (włącz/wyłącz).

 

Tyle nowości, trzeba wracać do pracy :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dopadłem teraz dopiero ten wątek i ...kopara mi opadła. Pełen szacun za pomysł, podejście i wykonanie.

 

Co do sygnalizacji poziomowania: poziomowanie wzdłuż osi to jedno, natomiast poziomowanie poprzeczne (wjazd na klin) z możliwością podglądu przez kierowcę ile ma jeszcze najechać...to będzie coś. Czyli podgląd parametrów na telefonie to obligo. Z reszta mając w przyczepie żyroskop i zdalny podgląd ,można się pokusić o monitorowanie tego co się dzieje w budce podczas jazdy;)

 

Może do wersji prostej uda się jakoś użyć światła obrysowe/pozycyjne do sygnalizacji wypoziomowania przyczepy ,np: przednie pozycje ( wystarczą te przy korbie) migają coraz szybciej gdy :docieramy" do poziomu (wtedy palą się światem ciągłym).

 

 

Czy w planach jest wersja "Pro mover" z funkcja parkowania w kopertę ;)

 

A tak całkiem poważnie: dla wersji pod solar, myślę ciekawa by była możliwość exportu danych o historii ładowania- wreszcie byłoby dokładnie wiadomo jak spisują się nasze solary

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speedy - wszystko jest do zrobienia ;)

 

"można się pokusić o monitorowanie tego co się dzieje w budce podczas jazdy;)"

Zastosowany żyroskop ma wbudowaną opcję detekcji swobodnego spadania, ale mam nadzieję, że nie będę musiał jej stosować :D

 

Prace ciągle trwają  :)

Edytowane przez wojio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Praca, praca, praca, a w tak zwanym międzyczasie powstał taki oto system zarządzania zasilaniem:

 

post-14801-0-29180100-1402325251_thumb.jpg

 

Podstawowe funkcje:
kontrola stanu akumulatora pokładowego (CAMP)
kontrola stanu akumulatora rozruchowego (AUTO) lub akumulatora dodatkowego.
zabezpieczenie akumulatora przed nadmiernym rozładowaniem
ładowanie akumulatora pokładowego w czasie jazdy
wbudowany separator akumulatorów
dwa wyjścia przekaźnikowe do załączania obwodów 12V lub 230V
zabezpieczenie przeciwzwarciowe i przepięciowe
Wyświetlacz graficzny z regulacją podświetlenia i kontrastu oraz z opcją negatyw/pozytyw
pomiar temperatury -50 - +90 st.C
napięcie zasilania 8-16V pobór prądu maź 50mA
 
 
Tytułowy system pomiarowy ciągle w fazie testów.
Pracuję również nad samodzielnym żyroskopem z Bluetooth, a aplikacja na smartphony (na razie Android) już prawie gotowa :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

I ja dołączam. Własnie chciałem zakładac nowy temat o modernizacji elektryki, szukam podzespołow a tu gotowiec. Na stronie camptronic.pl widzę to w ofercie ale ani słowa o cenie. Jestem zdecydowany od zaraz a więc prosimy o konkrety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.