Skocz do zawartości

uchwyty do stelażu przedsionka


kera76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

  Mam pytanie do bardziej doswiadczonych forumowiczów. Jak zamontować uchwyty do stelazu przedsionka i czy wiercenie dziur nie ma wplywu na szczelnośc cepki.Mam taka na oku,ale nie ma zamontowatych w/w ychwytów a ma nowy przedsionek,kupiona w nl. i zastanawia mnie dlaczego ktos kupil nowy namiot i z nim sprzedaje cepkę.Oczywiście to jest plus ,ze nowy namiot,ale czemu ktos z nim sprzedaje,sprzedający twierdzi ,ze tylko u nas jest tak,ze kazdy chce zarobić i ogalaca przedmiot sprzedazy a u nich wszyscy są uczciwi,ale  jakos ciezko mi w to uwierzyć

   link do tej cepy

  http://allegro.pl/tec-490-1995r-idealny-nowym-namiot-nowa-cena-i3765538911.html

moze wyrazicie swoje opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wyrazicie swoje opinie?

 

Witam !

Ja widzę 3 uchwyty mocujące, być może tyle dla tego przedsionka wystarczy.

 

post-8228-0-79409800-1387042901_thumb.jpg

 

Montaż uchwytów dla rurek (takich wymagających wiercenia) nie naruszy szczelności, o ile zostanie przeprowadzony fachowo. Innymi słowy, wkręty muszą trafić w stelaż konstrukcji ściany (nie w blachę i styropian) i miejsce wiercenia zostanie uszczelnione masą butylową.

 

Poza tym, są w sprzedaży różne rodzaje uchwytów dla rurek przedsionka, których nie mocuje się na stałe, a jedynie wkłada się je w likszparę dla kedry przedsionka, tylko na czas jego używania.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma nowy namiot to może ten namiot jest z systemem mocowania na podwójną kedrę typu quick-lock.

Wtedy nie potrzeba żadnych uchwytów na ścianie przyczepy.

post-2288-0-21653600-1387043564_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający w rozmowie tel. powiedział,że na te 3 uchwyty montowal w czasie wyjazdu na mazury jakis lekki daszek i że do w/w przedsionka trzeba zamontowac dodatkowe.Wlasnie sie tego troche obawiam bo jak przyjdzie do kupna to przecież on mi tego nie zamontuje no i nie wiem co zrobić :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada: skup się na przyczepie, a montaż uchwytów w tym wszystkim, to mało istotny szczegół.

 

10 minut pracy i można je zamontować, gdzie trzeba i ile trzeba. Koszt uchwytów, to kilka - kilkanaście zł. do tego trochę uszczelniacza i to wszystko.

 

P.S.

Jeśli nie będziesz chciała wiercić, to kupisz takie, o których pisałem wcześniej bez wiercenia (mozna dostać nawet na All...

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

  Mam pytanie do bardziej doswiadczonych forumowiczów. Jak zamontować uchwyty do stelazu przedsionka i czy wiercenie dziur nie ma wplywu na szczelnośc cepki.Mam taka na oku,ale nie ma zamontowatych w/w ychwytów a ma nowy przedsionek,kupiona w nl. i zastanawia mnie dlaczego ktos kupil nowy namiot i z nim sprzedaje cepkę.Oczywiście to jest plus ,ze nowy namiot,ale czemu ktos z nim sprzedaje,sprzedający twierdzi ,ze tylko u nas jest tak,ze kazdy chce zarobić i ogalaca przedmiot sprzedazy a u nich wszyscy są uczciwi,ale  jakos ciezko mi w to uwierzyć

   link do tej cepy

  http://allegro.pl/tec-490-1995r-idealny-nowym-namiot-nowa-cena-i3765538911.html

moze wyrazicie swoje opinie?

 

Witaj!

Uchwyty są ok.... Zwróć uwagę jedynie na to, iż być może sprzedawca chce odwrócić uwagę od przyczepy właśnie tym przedsionkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem sprzedawca sprzedawał przyczepę z nowym namiotem firmy BART i on miał mocowania do rurek tak jak pokazał na foto Rover. Przyczepkę dobrze sprawdź i przetestuj wyposażenie -  mi z kolegą przy zakupie mojej obecnej zajęło to 5 godzin.

Poprzednią przyczepkę też po sezonie sprzedawałem bo mijała się z moimi wymogami chociaż przy zakupie mi pasowało bo była 3 osobowa i miała przystawkę do namiotu na 2 osoby myślałem, że będzie ok ale było ciasno więc po sezonie sprzedałem.

Kupiłem Knausa i też bym go sprzedał bo osoba, która miała mi sprowadzić się spóźniała a zaczynał się sezon więc sam kupiłem i 3 tygodnie po zakupie zadzwonił, że ma przyczepkę dla mnie nawet młodszą od mojej bo 2007 r i niewiele bym musiał dołożyć kasy ale odpuściłem kupiłem mover i solar z akumulatorem żelowym i doposażę mojego knausika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno czasem zrozumieć producentów, ale takie rzeczy mogą się zdarzać. Przypuszczam, że rocznik będzie prawidłowo określony, ale sprawdzić nie zaszkodzi.

W tych linkach, które podałeś, np. dwa pierwsze - rocznikowo się zgadza i osobne kominy są również.

post-8228-0-03268900-1387123924_thumb.jpg

 

Może nie będzie źle, trzeba się skupić przede wszystkim na stanie technicznym :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobny komin jest tylko w pierwszym linku i jest to rocznik 1994.

 

Pierwsza rejestracja: lipiec 1994. Nie wiemy, czy omawiana budka nie jest np. z lutego 1995 i mogłaby jeszcze mieć takie wykonanie.

Tak naprawdę w ogóle nie wiemy do kiedy konkretnie ten model miał osobny komin lodówki.

Fotka, którą zamieściłem, jest z opisu tej drugiej przyczepy, rocznik 1996 i osobny komin na ścianie jest widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się przy roczniku, bo wiadomo, że Niemcy, także Holendrzy nie wpisują w nowym dowodzie rejestracyjnym rok produkcji tylko rok pierwszej rejestracji (u nas też tak ma być). Chodzi mi o rok modelowy 1995 do 1997, a to jest trzeci link i wyraźnie się różni też przodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w Twoim trzecim linku, różnice wyglądu są dlatego, że to "Weltbummler", mimo iż również z serii 490.

Popatrz na drugi link, który dałeś - to również standardowy "490", a w rubryce "Model roku" jest 1995 - 1997

 

post-8228-0-53983600-1387129850_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.