Skocz do zawartości

Mini lokalizator turystyczny GPS (na grzyby)


moro

Rekomendowane odpowiedzi

Temat pośrednio związany z karawaningiem więc wrzucam go do tego działu.

Poszukuję opinii użytkowników ( oczywiście jeżeli tacy są na forum) na temat działania takiego urządzonka i-mini-lokalizator-gps.jpg

Idą święta, a tata już od dłuższego czasu wspomina że chciałby takie coś dostać, bo jak idzie na grzyby to zaznaczyłby swoją pozycję i potem po kilku godzinach urządzenie wskazałoby mu kierunek, w którym musi podążać, żeby wrócić do samochodu.

Pozwala to na chodzenie po lesie bez obaw o zgubienie się.

Nie wiem tylko jak w praktyce wygląda łapanie satelit przez to urządzenie oraz czy podawane przez producenta czasy działania są realne.

Na allegro takie coś można kupić od 150zł, więc nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto, a samo urządzonko mogłoby być idealnym prezentem na święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za polecenie aplikacji na Androida. Niestety albo stety ojciec nie ma smartfona i nie zapowiada się żeby go zakupił, gdyż jego obecny, tradycyjny telefon komórkowy to i tak dla niego zło konieczne :) . Więc ponawiam pytanie czy są tu jacyś użytkownicy, którzy mogą wydać opinie na podstawie doświadczeń a nie opisów innych osób, własnych domysłów na podstawie danyh technicznych etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, jak nie ma telefonu to jedynie takie brelok.

Na podstawie własnych domysłów oraz testów różnych GPS powiem tak, na otwartym terenie będzie działać , niestety na grzyby to kwestia dyskusyjna.

Zależy o rodzaju i gęstości lasu ,trzeba więc traktować to jako to jako gadżet. Może być tak ,ze tata zaznaczy pozycje auta ,oddali się w głąb lasu i tam nie złapie sygnału , przez gęste korony drzew. Jeżeli kupisz to warto go uprzedzić na taki wypadek.Nie ma tu znaczenia czy będzie to lokalizator który pokazałeś czy 100 zł droższy -zasada działania jest taka sama ,aby ustalić pozycję musi odebrać sygnał z minimum 3 satelitów co w gęstym lesie może być niewykonalne.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dużo jeżdżę z moim smartfonem po lesie z odpaloną aplikacją endomondo i nie raz bywa po 100km i nie zauważyłem problemów z brakiem sygnału, ale może to być spowodowane tym, że GPS w telefonie jest wspomagany przez sieć komórkową. Właśnie z tego powodu porównywanie tego urządzenia do działania GPS w telefonie może być trochę omylne.

No cóż wydaje mi się że kupię ten sprzęcik. W miejscu gdzie postawi auto będzie musiał złapać satelity żeby zapisać miejsce i z tym nie powinno być problemu, bo jeżeli wjedzie gdzieś autem to musi tam być mniej drzew. Gdy będzie chciał znaleźć drogę powrotną uświadomię go, że w razie problemów z złapaniem satelity będzie musiał znaleźć bardziej otwartą przestrzeń.

Nie lubię robić takich zakupów tzn. Bez możliwości przetestowania, ale tym razem będę niestety musiał.

W przyszłym roku jak już nadejdzie ta pora roku, że będą grzyby to odświeżę temat i dam znać jak urządzenie się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

W przyszłym roku jak już nadejdzie ta pora roku, że będą grzyby to odświeżę temat i dam znać jak urządzenie się sprawuje.

Ale grzyby nie są Ci potrzebne do testów. Kup, pojedź do gęstego parku , sprawdź jak działa i ew. zwróć.

Kpiną byłoby gdyby to działało tylko na otwartej przestrzeni, bo jak można się zgubić nie będąc w lesie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, to są dwie różne dziedziny - niekompatybilne do porównania.

Spróbuj antenę satelitarną wstawić do auta i spróbować odebrać sygnał, nie uda się - a nawigacje przyklejone wewnątrz auta mimo wszystko działają i mam tu na myśli taką jak moja, bez dodatkowych anten "widzi" co najmniej 7 satelit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię :) bo inaczej się nie przekonam i na pewno poinformuję o wynikach testów, a że lasów w okolicy mam nie mało to zrobię testy... problem teraz tylko w tym, że na drzewach nie ma liści więc i prześwit między drzewami dużo większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/odbiornik-gps-holux-gr-245-outdoor-rower-i3698391988.html ja posiadam ten model i jestem z niego zadowolony. W lesie bez problemu utrzymuje połączenie z satelitą a czas pracy jeżeli nie używa się podświetlenia spokojnie wynosi około 20h. Fajna funkcja jest zapisywania przebytej trasy tak że później w domu podłączasz sobie go pod kompa i oprogramowanie wyświetla Ci na mapach googlowski dokładnie jak się poruszałeś, a wykresy pokazują przewyższenia, prędkości poruszania itp. Jak coś jeszcze chcesz wiedzieć napisz a postaram się odpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartosz_b  ten Twój GPS bardzo fajny ale on bardziej by mi sie przydał na rower :)

 

Ja potrzebuję jak najprostrze urządzenie dla ojca, ale jeżeli bym czegoś szukał dla siebie zamiast smartfona to się zgłoszę z pytaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.