Skocz do zawartości

Najnowszy model FENDT Caravan na rok 2014


Center-Camp

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna! Za dziesięć lat sobie ja kupię!

 

Za dziesięć ?? Optymista !! Ja stawiam na dwadzieścia :) Wtedy będzie to pułap finansowy do przejścia. Pytanie czy wtedy, jeszcze będzie się nadawała, bo z tą jakością to podobno teraz nieco gorzej niż w starszych cepach...  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy poprosić jakiegoś kolegę z najbliższej okolicy żeby porobił real foty i dokładnie zobaczył :)

 

Ja pracuję w Oświęcimiu, do Bierunia mam circa 10 km ..... :]  :] :]  Nawet koledzy, chyba z S-Campu, czasami się u mnie pojawiają po części do Vivaro :]

Za dwadzieścia lat kupisz ode mnie, ja dbam o sprzęt :)

 

Nie mówię, że nie dbasz ale czy pomimo starań, cepa wytrzyma próbę czasu i czy np. nie popęka z przodu.... widziałem już taki kwotki w nowych, kilkuletnich cepach... :hmm:

Edytowane przez Kajetan1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic, piszę list do Mikołaja a nóż  ...

 

O to dobra inicjatywa :) Proponuję zbiorowy list, niech każdy poda jaki model chce, a potem wyślemy jeden list, żeby mu skrzynki nie zapchać....  :]  :]  :]  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo spodobały się zagłówki do czytania/oglądania TV.

W tym modelu brak jest chyba możliwości obracania TV do salonu, ew. jakieś ramię/wysięgnik?

Szuflady z samodomykaczami* to fajna sprawa.

Przód przyczepy nie powala designem, tył natomiast jest imponujący.

Już gdzieś kiedyś pisałem że Fendt tylne lampy ładnie zaprojektował.

Nowe zawsze się podoba, mi również.

*domyślnie/opcjonalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to !!!
Im więcej nowych przyczep oglądałem, tym bardziej doceniam teraz rozwiązania i jakość przyczep sprzed roku 2K.
Osobiście rozumiem trzymanie ceny przez zadbane budki z tamtego okresu.

Nowe przyczepy są bardzo ładne, jak wszystko, co nowe, ale jestem pewien, że daleko im wytrzymałością do dawniejszych konstrukcji.
Obowiązywały wtedy jeszcze inne zasady produkcji (czyt. korzystniejsze dla końcowej jakości produktu) i nie stosowano tak powszechnie inżynierii materiałowej.
Omawiana przyczepa jest bardzo ładna (wszyscy to widzimy i buźki nam się do niej uśmiechają). Bardzo dobry układ wnętrza, bardzo duża lodówka (zastanawiam się skąd taka tendencja ?), samozamykacze (koszt kilkunastu zł./szt. i możemy mieć to u siebie), stolik na jednej nodze (nie wiem, jak stabilny będzie po kilku latach) i może jeszcze kilka innych, miłych drobiazgów. A gdzie jakieś rewolucyjne zmiany, jakieś super ułatwienia lub rozwiązania nie przeczące ergonomii ? Przyczepa ładna, ale typowy "golas", praktycznie standard. Jest duża, a DMC 1450 kg. Czy będzie jeszcze zapas na chociaż 200 kg. bagażu i drugie tyle wyposażenia ?
Jeszcze trochę, a w pogoni za obniżaniem MW, producenci zafundują nam ściany z tektury o konstrukcji plastra miodu, pokryte jedynie cienką warstwą PCV, ewentualnie jakieś wydmuszki z plastiku wypełnione 2cm styropianem.
Wszystko piekne, tylko jest też cała masa uproszczeń w stosunku do "starszych", co wybitnie pokazuje, jak producenci idą obecnie na łatwiznę (taniość produkcji). Wojtek wspomina o zagłówkach - faktycznie, ciekawie wyglądają, ale zastanówmy się: czy jest to ergonomiczna i wygodna pozycja dla naszego kręgosłupa ? Nie specjalnie widzę zginanie i podpieranie szyi niemal pod kątem prostym (chyba, że cały stelaż posiada również regulację w górnej części). Poza tym, wygodniej trzymać głowę przez 2 godz. oglądania TV, na miękkiej poduszce, niż nieruchomo na zagłówku, jak w samochodzie. :hmm:

Napisałem to wszystko dlatego, że gdyby mnie było stać na nową przyczepę, a następnie jej zmianę na nowszy model, np. co trzy do pięciu lat, to w ogóle bym się nie zastanawiał nad tym, co wyżej napisałem.
Ile osób w Polsce w ciągu roku kupuje takie nowe przyczepy ?
One mogą być obiektem marzeń dla wielu z nas (wpisy to pokazują), ale chyba wyłącznie tym.
Ja np. chętnie zobaczyłbym Ziemię z orbity, co jest obecnie możliwe, tyle że dla "wybranych", a dla mnie pozostanie w dalej niedościgłym marzeniem, tak jak możliwość kupna tej przyczepy i zmiany jej co kilka lat, bo na wieloletnią trwałość raczej bym nie liczył. Wystarczy poczytać niemieckie fora karawaningowe, gdzie znajdziemy konkretne opinie użytkowników nowych przyczep, większości producentów.

Na zakończenie napiszę, że mimo wszystko, dobrze, że najnowsze produkty tego typu pojawiają się na naszym, rodzimym rynku i w naszych, rodzimych firmach, bo jeszcze nie tak dawno, to mogliśmy je podziwiać wyłącznie na obrazku. :look:

Jedno teraz wiem, a mianowicie to, gdzie pojadę kupić sobie nową przyczepkę, gdy wygram w totka :yay:

Ze swojej strony, Firmie Center-Camp oraz innym, o podobnym profilu działalności, mogę życzyć tak dobrej dynamiki rozwoju, jak do tej pory, co będzie na pewno z pożytkiem dla całej rzeszy karawaningowców w Polsce.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.