Skocz do zawartości

Poszukiwania holownika 1995-2000kg DMC (Janwil)


Janwil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 685
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Terenowiec poszukiwał auta aby właśnie łapały się pod przyczepę 1500kg Dmc i z tego co kojarzę to nie wiele holowników spełnia kryteria, aby się mieścić w 3500 Dmc (Zespołu pojazdów) http://forum.karawaning.pl/topic/14089-lista-holownik%C3%B3w-nadaj%C4%85cych-si%C4%99-do-ci%C4%85gania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt rozumiem, Twój ostatni post :niewiem: , ale to, że obecnie posiadanym samochodem możesz ciągnąć jedynie przyczepę o DMC 1349 kg., to jest pewne....

...ale w zeszłym roku mogłem holować DMC 1500 kg?

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janwil możesz holować przyczepę o DMC 1500 kg, tylko ta przyczepa musi mieć swój własny układ hamulcowy uruchamiany z miejsca kierowcy.

A jeżeli chcesz holować przyczepę z hamulcem najazdowym to z zapisów Prawa  o Ruchu Drogowym jasno jest napisane:

- W przyczepie o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeznaczonej do ciągnięcia przez pojazd, którego dopuszczalna masa całkowita wynosi nie mniej niż 1,33 dopuszczalnej masy całkowitej przyczepy dopuszcza się hamulec roboczy typu bezwładnościowego (najazdowy) działający co najmniej na koła jednej osi.

Czyli tak jak napisał Kristoref,

Janwil Twoje auto ma DMC 1795 kg więc dla przyczepy z hamulcem najazdowym musisz spełnić warunek 1795 / 1,33 = 1349 i taką wartość graniczną DMC może mieć ciągnięta przez Ciebie przyczepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to na pewno literówka wynikająca z szybkiego pisania, ale warto poprawić, bo się Januszowi w końcu zamiesza :]

post-8228-0-88122700-1385301673_thumb.jpg

 

...ale w zeszłym roku mogłem holować DMC 1500 kg?

 

Janusz, ani w zeszłym roku, ani jeszcze wcześniej nie mogłeś holować przyczepy z hamulcem najazdowym, o DMC 1,5 T.

Jeśli tak Ci ktoś powiedział, to wprowadził Cię w błąd, być może po to, aby tylko sprzedać przyczepę :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janwil możesz holować przyczepę o DMC 1500 kg, tylko ta przyczepa musi mieć swój własny układ hamulcowy uruchamiany z miejsca kierowcy.

A jeżeli chcesz holować przyczepę z hamulcem najazdowym to z zapisów Prawa  o Ruchu Drogowym jasno jest napisane:

- W przyczepie o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeznaczonej do ciągnięcia przez pojazd, którego dopuszczalna masa całkowita wynosi nie mniej niż 1,33 dopuszczalnej masy całkowitej przyczepy dopuszcza się hamulec roboczy typu bezwładnościowego (najazdowy) działający co najmniej na koła jednej osi.

Czyli tak jak napisał Kristoref,

Janwil Twoje auto ma DMC 1795 kg więc dla przyczepy z hamulcem najazdowym musisz spełnić warunek 1795 / 1,33 = 11349 i taką wartość graniczną DMC może mieć ciągnięta przez Ciebie przyczepa.

Tu chyba wkradł  się błąd, 1795/1,33 daje 1349 kg i tyle może ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w naszych forumowych ogłoszeniach pojawiło się ogłoszenie Janusza odnośnie zmiany holownika, czyli "klamka zapadła" - zmiana samochodu ;)

Nie będzie łatwo znaleźć auto z DMC 1995 - 2000 kg., jednak trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, poszukaj w moim temacie, co można znaleźć w tym przedziale (gdzies tak najlepiej od środka wątku, bo zaczynają się konkrety w oparciu o nowe przepisy): http://forum.karawaning.pl/topic/14089-lista-holownik%C3%B3w-nadaj%C4%85cych-si%C4%99-do-ci%C4%85gania/page-9

 

 Wybór jest lichy. Ja zdecydowałem się na Passata i z decyzji tej jestem bardzo zadowolony. Gdybyś też chciał taki samochód, to napisz, a powiem Ci jakie podmodele, i z których lat, łapią się na wymagane parametry 2 ton DMC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc Wszystkim /za już i na przyszłość/. 

Z superforum  http://forum.karawan...ciągania/page-9

korzystam od paru dni i Passata nie wykluczam /proszę o informacje o podmodelach VW/ . Choć ze względu na Warszawę wolałbym coś mniejszego i uniwersalnego a niekoniecznie Audi a4. Przecież dzieci juz na swoim i z samochodu korzystam tylko ja i żona a duża przyczepa przydaje nam się też na działce.

Jest jeszcze Merc C klasa i to właściwie wszystko. A może COŚ się jeszcze ,,objawi"? Liczę na pomoc, wszak od zakupu Passata trochę czasu minęło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autostradzie jedziemy bez problemu 100 km/godz na 5 biegu /skrzynia 5 biegowa/ i pali 8,5 l/100km oleju.

 

Janusz, skoro zwróciłem Twoją uwagę na samochód i wyszedł poważny problem (dobrze, że dowiedziałeś się zawczasu), to jeszcze jedna uwaga, bo i tu czuję, że robisz coś nieświadomie.

Czy wiesz, że jadąc z przyczepą, nawet po autostradzie, nie wolno Ci poruszać się z prędkością 100 km / h :hmm:

Twoja max prędkość z budką może wynosić w PL na takiej drodze 80 km / h.

Mógłbyś np. w Niemczech jechać 100-tką, ale musiałbyś mieć badanie z Dekry dopuszczające tam tą prędkość.

Wszystko jest w odpowiednich tematach na naszym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.