Skocz do zawartości

czym przykleić tapicerkę


Qbas

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem szczęśliwym posiadaczem N126N ale posypala się tapicerka. Gąbka odpada od materialu a co za tym idzie caly material (podsufitka i boki poodklejaly się od "skorupy". Jakim klejem przykleić nową. Napewno nie putaprenem-śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomne tylko, że raz "sypnięta" tapicerka nie nadaje sie do przyklejenia :] Mozna ją zastąpić tylko nową oryginalną (drogo!!!) albo zwykłą wykładziną podłogową (można fajnie dobrać kolory).

Ja przyklejałem klejem na bazie wikolu (właśnie do wykładzin) i było w porzadku oraz butaprenem i rzeczywiście szybko traci swój zapaszek i też świetnie trzyma :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w N132 po zerwaniu starej tapicerki przykleiłem zwykłą wykładzinę. Za poradą znajomych, którzy budują jachty kleiłem klejem TAPICER. Ostrzegam, że klej jest bardzo mocny i w zasadzie nie ma możliwości zbytniej korekty (szczególnie w ciepłe dni) po przyłożenia kawałka wykładziny do ściany. Trzeba oderwać, ponownie trochę posmarować i przykleić. Dlatego też przy wyklejaniu zakamarków za łóżkami zdecydowanie polecam ich demontaż.

Bardzo ważne jest oczyszcenie laminatu ze starego kleju, który niby mocno się trzyma a w rzeczywistości odpryskuje. Z tym właśnie jest najwięcej uciążliwej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja dorzuce swoje trzy grosze, wkońcu w swojej byłej N126 też kleiłem wykładzine.

Kupiłem wykładzinę podłogową i kleiłem ja na silikon szklarski. Też raz znalazłem w sklepie klej marki "klej do wykładzin" (nie pamiętam marki, wiem tylko, że firmy DRAGON)to tez nim podklejałem na ścianach (na suficie nie trzymał za mocno). Po prawie 2 latach od wyklejenia nic nie odstawało i nigdzie nic nie poprawiałem. Fakt, że nie jest to tania metoda - zużyłem na całą przyczepe 7-8 silikonów 400ml po ok 15zł. Ale było przynajmniej to skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja przeżywam ten sam problem. Niestety gąbka pod welurem za skutek temperatury utlenia się i wykrusza się. Dowiedziałem się od gości ze sklepy Palmer w Krakowie, że w tym samym mieście jest tapicer który naprawia poczycia wew. w N126. Rozmawiałem z nim telef. i powiedział mi, że on zrywa całe poszyczie, usuwa pozostałeści starej gąbki, pierze całą tapicerkę, podkleja natryskowo nową gąbkę i i podkleją ją też natryskowo do poszycia zewnętrznego. Koszt takiej naprawy wycenił na 700 PLN. Sporo!!! ...ale możesz pogadać z miejscowym tapierem, może zrobi za mniej. Ja na razie zrezygnowałen z tej metody i poszedłem na łatwiznę. W sklepie chemicznym kupiłem "klej szewski" i... nim podkleiłem tam gdzie odchodziłą tapicerka. Oczywiście tylko punktowo ale wyszło nieźle. Musisz jednak koniecznie usuwać pozostałaści skruszałej gabki, bo inaczej całośc za chwilę Ci odpadnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy wlasnie skonczyl wykladanie nowego poszycia w n126. Wbrew moim sugestiom zastosowal wykladzine z usztywnieniem z tworzywa. Efektem tego jest odstawanie miejscowe, co bylo nie do unikniecia - sztywnosc plastiku robi swoje. Osobiscie polecilbym zastosowanie najcienszej wykladziny bez wzmocnienia i solidnej tasmy dwustronnej. Szczegolnie przy zalamaniach trzeba tylko uwazac i stosowac wypelniacze w postaci n.p. pianki budowlanej, ktora kladziemy wczesniej i "rzezbimy" tak, by wykladzina ulozyla sie nam jak najlepiej. Podobne metody stosuje sie przy instalacjach car-audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.