Skocz do zawartości

Kaseta C2 i odpowietrznik.


GregorY

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie załoganci.

Mam problem z moją kasetą, jest to model C2 z 1993 roku ale o dość dziwnym układzie.

Problem polega na tym, ze latem wypadłą ze środka jakaś część - takie czarne kowadełko z gąbką i od tego czasu nosząc ją w pionie wylewa się zawartość przez tą dziurkę nad pokrętłem.

Niestety nawet po rozkręceniu uszczelki mam za dużą łapę żeby toto wyczuć i zamontować w środku.

Proszę zatem o pomoc jak to można naprawić bez rozcinania kasety lub gdzie dokupić taką kasetę najlepiej używkę.

Inne oglądane na alledrogo mają pokrętło i nowy typ odpowietrznika zlokalizowany po przeciwnej stronie - po przekątnej głównego otworu..

Do lata trochę jeszcze czasu więc można się pobawić lub poszukać co i jak.

gallery_5296_353_30070.jpg

 

Proszę zatem o podpowiedzi bo być może są jeszcze inne rozwiązania o których nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam !

Byłoby dużym błędem kupować inną kasetę z powodu takiego drobiazgu (typowe uszkodzenie).

Pamiętaj: wszelkie prace konserwacyjne, czy naprawcze, wykonuje się z zewnątrz lub przez otwór zaworu głównego.

W jakimkolwiek przypadku nie trzeba ciąć kasety :jump:

 

Ta różnica w budowie, to chyba taka, jak na foto :hmm:

 

post-8228-0-11704200-1384969985_thumb.jpg

 

 

Tu masz wszystko odnośnie Twojej usterki, krok po kroku:

 

Thetford C2 Repair - Vent Seal - Lip Seal.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer - jeżeli  naprawa będzie tak wyglądać i mi się uda - masz u mnie dużego browara na najbliższym zlocie :)

 

Jedyna różnica to taka, że u mnie pokrętło i felerny odpowietrznik są o przeciwnej stronie (zobacz moje zdjęcie) - po przekątnej co powoduje, że aby włożyć rękę w kasetę i zamontować tą część muszę ją przekręcić i otworzyć - tym samym zasłaniając miejsce wbudowania.

 

Tu mam problem.

 

Szczegóły zaznaczyłem na zdjęciu.

 

gallery_5296_353_16773.jpg

 

A może się mylę...



Chociaż patrząc na ten pdf zaczynam wpadać w podziw - jakie to jest proste do wymiany.

W zasadzie trzyma się na kominku gumowej uszczelki.

Ale heca.

 

Lecę jutro po kasetę i gumowe rękawiczki :D

Edytowane przez GregorY (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to jest bez znaczenia. Budowa zależy dla jakiej toalety przeznaczona jest kaseta (lewej lub prawej,  czyli patrząc na toaletę od przodu, kaseta wkładana jest od lewej lub od prawej strony toalety). Czynności naprawcze są bez zmian. Jeśli masz faktycznie dużą dłoń - jak pisałeś - musisz znaleźć w rodzinie kogoś z mniejszą łapką i zdolnościami manualnymi  ;) 

 

Przed próbą montażu obejrzyj części, czy nie są uszkodzone i tylko wyskoczyły ze swoich mocowań.

Jeśli są uszkodzone, to są w wykazie elementów zamiennych, więc można je kupić.

Powodzenia w naprawie i napisz, jak Ci poszło.

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko jednego elementu z instrukcji - po co ten śrubokręcik z białą rączką? Co ma za zadanie zrobić?

Kristof - grzebałeś już w tym "temacie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie miałem jeszcze takiej potrzeby "grzebania"  :yay:  ,

natomiast opracowałem to sobie trochę teoretycznie (zawsze lubię wiedzieć co i jak działa i jak jest zbudowane - taka odchyłka już od dzieciństwa  :]  ).
Według mnie, ten punktak, czy co to tam jest, jest potrzebny, gdy musisz wymontować uszkodzony wentyl z gumy.
Przed jego wyciąganiem, Thetford zaleca wcześniejsze centrowanie go w otworze kasety i prawdopodobnie tym trzpieniem z białą rączką łatwiej to precyzyjnie zrobić. Ciebie to jednak nie dotyczy, bo Tobie samoczynnie części się rozebrały :jump:
Tak myślę, choć oczywiście mogę się mylić :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie pytanie do Was kupiłem cały kibelek z kasetą i brakowało mi tego elementu co Gregory pokazał obszukałem wszystkie sklepy karawaningowe i allegro kurcze i  nie mogę tego czegoś nigdzie dostać jak by ktoś widział to proszę dać cynk gdzie można to kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie pytanie do Was kupiłem cały kibelek z kasetą i brakowało mi tego elementu co Gregory pokazał obszukałem wszystkie sklepy karawaningowe i allegro kurcze i  nie mogę tego czegoś nigdzie dostać jak by ktoś widział to proszę dać cynk gdzie można to kupić.

 

Klaja, Duni, S-Camp, GoMarket, Family Camp, mayjer - w tych firmach szukaj.

Niestety, nie znajdziesz raczej w bieżącej ofercie, ale powinni Ci to sprowadzić przy najbliższej dostawie.

Jedynie kontakt telefoniczny, jeśli chcesz kupić ze skutkiem.

Sugeruję zacząć od firmy Klaja, obecnie mają "wysyp" części do Thetforda.

 

 

Lecę jutro po kasetę i gumowe rękawiczki :D

 

Tak sobie jeszcze pomyślałem:

włóż przez otwór główny "kawałek latarki", a potem rękę z małym lusterkiem i "oblukaj" co i jak tam jest :look:

:hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregory ja wymieniałem  w kasecie tę gumową uszczelkę przy odpowietrzniku.

Wsadzasz rękę przez duży otwór i bez problemów dało się to zrobić. Jakoś nawet z moimi łapskami poszło bez problemu.

Biały śrubokręt służył do wywinięcia rantu tego uszczelnienia.

 

Dasz sobie spokojnie radę - sugerowałbym tylko zakup wytrzymałych ale cienkich rękawic gumowych (muszą być dosyć długie - najlepiej do łokcia).

Praca trochę g.wniana ale za to przestała mi przez ten odpowietrznik wyciekać zawartość zbiornika.

 

Wszystkie części kupowałem w Przyczepy Tam w Katowicach na ulicy Koników Polnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich.

Podepnę się do wątku, mam podobny problem. wyleciał mi pływak ( w starszym typie kasety C2) i przy okazji zauważyłem, że brak jest tego gumowego elementu ( odpowietrznika?), który jest bezpośrednio nad nim. Z otworu tego podczas przenoszenia kasety wypływa"nazwijmy to ciecz". Próbowałem kupić ten element, ale jest nieosiagalny w sprzedaży ( klaja itp...). Czy można ten otwór zaślepić albo zastąpić czymś?

Może ktoś ma zdjęcie tego elementu to wykonałbym na wzór tego coś z gumy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam problem z moją kasetą bo leje się aż z 3 miejsc. Szukam zestawów uszczelek ale są tylko pojedyncze sztuki i nie chciałbym źle kupić. 

Na zdjęciach jest kaseta i trzy miejsca skąd mi się leje po przechyleniu. Czy linki jakie podałem do uszczelek załatwią temat? 

https://sklep.kampi.pl/pl/p/Uszczelka-na-zawor-odpowietrzajacy-do-C2C2C4/692

https://sklep.kampi.pl/pl/p/Uszczelka-odpowietrznika-do-toalety-Thetford-C2C3C4/3123

https://sklep.kampi.pl/pl/p/Plywak-do-kasety-Thetford-C200/650

https://sklep.kampi.pl/pl/p/Zakretka-do-zbiornika-na-fekalia-z-dozownikiem-C2C3C4/651

 

IMG_20180507_202305.jpg

IMG_20180507_202311.jpg

IMG_20180507_202314.jpg

IMG_20180507_202322.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.