Skocz do zawartości

Piętrowe łóżko


Balcerz

Rekomendowane odpowiedzi

Zerknij sobie na post #48 tego wątku: 

http://forum.karawaning.pl/topic/15651-pomoc-w-ocenie/page-4

 

Wrzuciłem tam zdjęcie piętrowego łóżka Dethleffs'a Family 555. Były to łóżka pełnowymiarowe i na długość normalnie dorosły mógł się wyspać. Nie sprawdzałem jak z nośnością, ale może tez dorosły by spał, bo łóżko nie było opuszczane jak półka, tylko stałe.

Uważam, że to jest najlepszy możłiwy układ w przyczepie z dziećmi - właśnie piętrus na stałe i podkowa. Ja niestety nie kupiłem ze względu na DMC, ale miałem niesamowitą ochotę. Polecam taki układ wnętrza.

Układ nie jest związany z marką więc trudno polecać Hobby lub nie - sam oceń, czy Ci pasuje. Jest to marka popularna (budżetowa), ale to nie znaczy, że zła. Skoro nie mam RollsRoysa to nie muszę też jeździż przyczepą Columbus. Zatem Hobby też może być.

Edytowane przez inhalt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto się w jasnowidza pobawi :hehe: bo przy takim ogólnikowym pytaniu to tylko powróżyć można ;)

Sądziłem że wszystkie modele z koncówką KMF mają takie same łóżka?Może jednak nie...

 

Zerknij sobie na post #48 tego wątku: 

http://forum.karawaning.pl/topic/15651-pomoc-w-ocenie/page-4

 

Wrzuciłem tam zdjęcie piętrowego łóżka Dethleffs'a Family 555. Były to łóżka pełnowymiarowe i na długość normalnie dorosły mógł się wyspać. Nie sprawdzałem jak z nośnością, ale może tez dorosły by spał, bo łóżko nie było opuszczane jak półka, tylko stałe.

Uważam, że to jest najlepszy możłiwy układ w przyczepie z dziećmi - właśnie piętrus na stałe i podkowa. Ja niestety nie kupiłem ze względu na DMC, ale miałem niesamowitą ochotę. Polecam taki układ wnętrza.

Układ nie jest związany z marką więc trudno polecać Hobby lub nie - sam oceń, czy Ci pasuje. Jest to marka popularna (budżetowa), ale to nie znaczy, że zła. Skoro nie mam RollsRoysa to nie muszę też jeździż przyczepą Columbus. Zatem Hobby też może być.

Kurcze a ja myślałem że to jedna z lepszych marek :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem że wszystkie modele z koncówką KMF mają takie same łóżka?Może jednak nie...

...

 

Tylko w tym sęk że nie napisałeś o jaki model Hobby chodzi :niewiem: nie ma informacji w temacie ani w treści posta stąd mój drobny żarcik ;)  dopiero teraz stało się jasne o który model chodzi B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,koledzy mam zamiar kupić hobby z piętrowym łóżkiem, możecie podać ile toto ma długosci?dzieci już nie małe ;)

@Balcerz

Od 2-miesięcy mam Hobby, wcześniej musiałem przetrawić takie info:

1. dane techniczne < zerknij

2. modele < zerknij

3. zabudowa < zerknij

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Balcerz

Od 2-miesięcy mam Hobby, wcześniej musiałem przetrawić takie info:

1. dane techniczne < zerknij

2. modele < zerknij

3. zabudowa < zerknij

 

Pozdrawiam,

 

Ired, może masz przypadkiem coś podobnego do przyczep marki Dethleffs :hmm:

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired, może masz przypadkiem coś podobnego do przyczep marki Dethleffs :hmm:

@maniek72 napisał:

... może masz przypadkiem coś podobnego do przyczep marki Dethleffs < miałem ale do kamperów

W Internecie na pewno znajdziesz podobne info do przyczep Dethleffs.

 

Pierwsze moje zainteresowanie marką Dethleffs to był kamper Fiata tej marki.

Mieliśmy sąsiada na kempingu ze Słowacji który pod niebiosa zachwalał swojego kamperka

marki Dethleffs foto 3 i 7 < zerknij

Na zdjęciu 3-cim z daszkim, na 7-mym widać przód pod parasolami.

Po powrocie z urlopu znajomy który miał podobnego kampera, odradził nam kupno kampera i wykierował nas na przyczepy firmy Hobby.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Balcerz

Od 2-miesięcy mam Hobby, wcześniej musiałem przetrawić takie info:

1. dane techniczne < zerknij

2. modele < zerknij

3. zabudowa < zerknij

 

Pozdrawiam,

Kopalnia wiedzy,coś takiego właśnie chciałem,dzięki dzięki i jeszcze raz dzięki,pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem że to jedna z lepszych marek  :oslabiony:

 

Hobby nie jest złą marką (ani wyjątkowo zła, ani wyjątkowo dobra - chyba przeciętna jak Fiat i Opel w autach, czyli ok). Jakoś nie widziałem, aby właściciele nowych modeli szczególnie narzakali na usterki. Chyba narzekają tak samo jak przy wielu innych popularnych markach.

Zauważ, że wyposażenie przyczep kontynentalnych jest zasadniczo produkowane przez te same firmy dla wszystkich producentów. Układ jezdny też. Czyli z całej Hobby to zostają ściany Hobby, bo reszta jest od poddostawców.

Niestety nie znam niemieckiego, bo widziałem link do tamtejszych forów gdzie właściciele utyskiwali na nowe przyczepy. Zasadniczo wszystkie popularne marki są chyba robione gorzej niż 15 lat temu. Ale za to jaki miją piękny design!

Moja kuzynka kupiła w zeszłym roku nową Hobby i póki co jest zadowolona - nie było kłopotów. Dlatego nie widzę podstaw, aby się zniechęcać do marki.

 

Jedyne co, to bierz pod uwagę, że ta marka nie jest lepsza od wielu innych. Ot, budżetowa seria i tyle. Wielu z nas ma takie budżetowe, ale zwykle znacznie starsze niż te widywane na zachodzie.

Gdybyś chciał "jedną z lepszych marek" jak sam to określiłeś, to popatrz na Kabe, Solifer, Polar, potem na Tabbert. Fendt i LMC jeszcze się może trochę wyróżniają, a dalej to chyba budy są podobne. Ale zobacz, że Fendt i Knaus to ta sama grupa itd. Ciężko chyba powiedzieć, że ta marka będzie trwalsza, a tamta nie.

Z markami jest trochę jak z samochodami. Skoda, VW, Audi... te same silniki, zawieszenia itd. Ale wyposażenie, dbałość o detale będzie raczej najlepsza w Audi. Mocne Audi będzie miało z tyłu zawieszenie wielowahaczowe, a Skoda ze słabszym silnikiem belkę skrętną. Nie jest powiedziane, który wariant wytrzyma dłużej na polskich drogach, ale wielowahacz prowadzi się lepiej.

Podobnie będziesz miał z przyczepą. Wyżej pozycjonowana marka da lepsze wyposażenie i wyższą cenę.

 

Dlatego jeśli Ci się podobają Hobby to bierz i się nie przejmuj, Mnie się podobają Fendt'y (z tych nie najdroższych marek), a mam Knausa i też jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobby nie jest złą marką (ani wyjątkowo zła, ani wyjątkowo dobra - chyba przeciętna jak Fiat i Opel w autach, czyli ok). Jakoś nie widziałem, aby właściciele nowych modeli szczególnie narzakali na usterki. Chyba narzekają tak samo jak przy wielu innych popularnych markach.

Zauważ, że wyposażenie przyczep kontynentalnych jest zasadniczo produkowane przez te same firmy dla wszystkich producentów. Układ jezdny też. Czyli z całej Hobby to zostają ściany Hobby, bo reszta jest od poddostawców.

Niestety nie znam niemieckiego, bo widziałem link do tamtejszych forów gdzie właściciele utyskiwali na nowe przyczepy. Zasadniczo wszystkie popularne marki są chyba robione gorzej niż 15 lat temu. Ale za to jaki miją piękny design!

Moja kuzynka kupiła w zeszłym roku nową Hobby i póki co jest zadowolona - nie było kłopotów. Dlatego nie widzę podstaw, aby się zniechęcać do marki.

 

Jedyne co, to bierz pod uwagę, że ta marka nie jest lepsza od wielu innych. Ot, budżetowa seria i tyle. Wielu z nas ma takie budżetowe, ale zwykle znacznie starsze niż te widywane na zachodzie.

Gdybyś chciał "jedną z lepszych marek" jak sam to określiłeś, to popatrz na Kabe, Solifer, Polar, potem na Tabbert. Fendt i LMC jeszcze się może trochę wyróżniają, a dalej to chyba budy są podobne. Ale zobacz, że Fendt i Knaus to ta sama grupa itd. Ciężko chyba powiedzieć, że ta marka będzie trwalsza, a tamta nie.

Z markami jest trochę jak z samochodami. Skoda, VW, Audi... te same silniki, zawieszenia itd. Ale wyposażenie, dbałość o detale będzie raczej najlepsza w Audi. Mocne Audi będzie miało z tyłu zawieszenie wielowahaczowe, a Skoda ze słabszym silnikiem belkę skrętną. Nie jest powiedziane, który wariant wytrzyma dłużej na polskich drogach, ale wielowahacz prowadzi się lepiej.

Podobnie będziesz miał z przyczepą. Wyżej pozycjonowana marka da lepsze wyposażenie i wyższą cenę.

 

Dlatego jeśli Ci się podobają Hobby to bierz i się nie przejmuj, Mnie się podobają Fendt'y (z tych nie najdroższych marek), a mam Knausa i też jest dobrze.

Bardzo wyczerpująca odpowiedz,dzięki!Nowe hobby faktycznie,są kosmiczne,nowy design powala :slina:

Faktycznie z przyczepką jak z autem jak wpadnie w oko,to koniec :] .Miałem tak z citroenem,zakochałem się w c4 grand picasso,kupiłem z salonu,piękny wspaniały-to był największy błąd w moim życiu,co ja z nim miałem przez ponad cztery lata to można książkę napisać,po dwóch tygodniach poszła pompa wodna itp itd przez cały czas.Jestem własnie w trakcie wymiany na toyotkę i koszmar-mam nadzieje się skonczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE KUPUJ 2-2 D-CAT

korozja bloku głowicy od lat przysparza o ból głowy większość właścicieli.....

 

rozumiem, że olo pisał o toyocie

Edytowane przez BartekM (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE KUPUJ 2-2 D-CAT

korozja bloku głowicy od lat przysparza o ból głowy większość właścicieli.....

 

rozumiem, że olo pisał o toyocie

Gadałem ze sprzedawcą i mówił że toyota usunęła te usterki i że nie ma problemu,poza tym za trzy lata mogę go oddać i wziąc inny,zresztą marzę o kamperze od dawna i być może takie bedzie następne auto,pożyjemy zobaczymy.

Edytowane przez Balcerz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.