Skocz do zawartości

Promy do Skandynawii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jeżeli jedziesz z przyczepą i samochodem to to co masz zamocowane na samochodzie i jaka jest jego wysokość nie ma znaczenia bo i tak będziesz zaokrętowany na pokładzie którego wysokość przekracza 3 m . Natomiast samochody osobowe mogą być kierowane na pokłady o wysokości mniejszej niż 3 m , lub takie które są hydraulicznie podnoszone do 2 m . Pisze mogą bo równie dobrze możesz się znaleźć na pokładzie powyżej 3 m . Zależy to od ilości pojazdów jakie mają rezerwacje oraz od załogi która dokonuje załadunku . Im wyższy sezon tym problem może być większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj. Ja jeżdżę od 4 lat z boxem narciarskim na dachu. Mam jak widzisz dużego vana, który z boxem przekracza 2,50 wysokości. Przy rezerwacji zaznaczam zawsze auto do 2 metrów i nigdy z tego powodu nie miałem problemów - może jest to podyktowane tym że jadę z przyczepą, która i tak jest wyższa od samochodu ale tego nie jestem pewien.

 

Pozdrawiam

Radek

Witaj. Miałem Kangoo i też jeździłem z boxem i również nigdy nie miałem problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie bez przyczepy jeszcze, tylko Subaru Outbackiem takim trochę wyprawowo podrasowanym (miedzy innymi łóżko/szuflada w trakcie realizacji), Kajak zawsze na płasko mogę zrobić, a rower do środka i powinienem się zmieścić w 2.50;) Jeśli to czynnik ludzki kieruje załadunkiem to jak zwykle zdam się na ludzką życzliwość i powinno być ok. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy chyba od promu, zapytaj najlepiej aby nie było kichy.

Mam taką fotkę z promu do Nynashamn z Gdańska i nie jest tam za wysoko jak na auto 2,5m :hmm:

o 3m można zapomnieć a właśnie tam się wjeżdża jak zgłosisz  auto do 6m długości i 2 wysokości.

Ale promy są różne, jak piszą koledzy dają rade.

 

post-7306-0-38825500-1427745033_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie bez przyczepy jeszcze, tylko Subaru Outbackiem takim trochę wyprawowo podrasowanym (miedzy innymi łóżko/szuflada w trakcie realizacji), Kajak zawsze na płasko mogę zrobić, a rower do środka i powinienem się zmieścić w 2.50;) Jeśli to czynnik ludzki kieruje załadunkiem to jak zwykle zdam się na ludzką życzliwość i powinno być ok. Dzięki.

Wojtku.

To nie zależy od promu tylko tak jak Ty piszesz, od czynnika ludzkiego. To ten czynnik ludzki, od razu przy wjeździe na prom kieruje każde auto na odpowiedni pokład. Jeździłem do Szwecji kilka lat Kangoo z boxem na zdjęciu 2. Na 1 stoi BMW z boxem  i jest również wyższe od Twojego Subaru i nie było problemu. A na koniec, żebyś się już nie martwił o tą wysokość, to na zdjęciu 4 stoją ciężarówki a między nimi wjeżdżają i lawety niższe i te wyższe autka, które nie pasowały do ulokowania na innych pokładach. Sam też Kangusiem stałem nie raz między ciężarówkami i nic nie musiałem dopłacać ani nie miałem z tego tytułu żadnego problemu. Teraz, gdy mam Hiluxa stałem zarówno na pokładzie osobowym zdj. 6 (  zobacz ile jeszcze zapasu! )  a w zeszłym roku  na 5 zdjęciu mimo, że niższy niż 2,5m również włożyli mnie między ciężarówki więc nie ma reguły. Głowa do góry i w drogę! ;)

post-18737-0-61444600-1427747822_thumb.jpeg

post-18737-0-69269200-1427747825_thumb.jpeg

post-18737-0-81548500-1427747828_thumb.jpeg

post-18737-0-49548300-1427747834_thumb.jpeg

post-18737-0-76876400-1427747839_thumb.jpg

post-18737-0-85996200-1427748109_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, z kajakiem nie będzie problemu na każdym praktycznie pokładzie z tego co widzę, ale z rowerem to daliście mi do myślenia- może postawię na składaka, bo gdybym chciał wozić pełnowymiarowego trekkinga na koszu to pozostaje tylko pokład dla tir-ów bądź kombinacje z pakowaniem do środka samochodu przed przeprawą (niby też do zrobienia, ale życie trzeba sobie ułatwiać;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, z kajakiem nie będzie problemu na każdym praktycznie pokładzie z tego co widzę, ale z rowerem to daliście mi do myślenia- może postawię na składaka, bo gdybym chciał wozić pełnowymiarowego trekkinga na koszu to pozostaje tylko pokład dla tir-ów bądź kombinacje z pakowaniem do środka samochodu przed przeprawą (niby też do zrobienia, ale życie trzeba sobie ułatwiać ;) Pozdrawiam.

Z koszami, platformami na rowery i z przekładaniem na nie tablicy rejestracyjnej trzeba uważać. W myśl polskich przepisów prawa o ruchu drogowym, jest to zabronione. Ciekawe ale prawdziwe.

http://www.motofakty.pl/artykul/mandat-za-jazde-z-bagaznikiem-rowerowym.html

Wczoraj czytałem na Onecie. Maskotki dyndające pod lusterkiem a nawet powszechnie stosowane ramki z reklamami, w które osadza się tablice rejestracyjne są zabronione ( to chyba w Art. 60.1.  prawa o ruchu drogowym)

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news-zakazane-numery-z-tablicami,nId,1390785

ale na szczęście są tak powszechne, że policja się tego nie czepia. Poza granicami to normalne a u nas jak za komuny, dodasz o jedno światło za dużo i to nie w tym miejscu co trzeba i ...  :( http://regiomoto.pl/portal/tuning/ozdobne-oswietlenie-auta-co-jest-modne-i-co-na-przepisy

Edytowane przez JACEKJELENIAGORA (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
  • 9 miesięcy temu...

Odgrzeje kotleta, czy ktoś z was posiada wiedzę jak wcześnie można zajechać na terminal promowy w sassnitz? Prom mam 11.50, a najwygodniej by mi było dojechać na terminal powiedzmy o 22-2 w nocy i tam już sobie spać i czekać na prom. Da się tak?

W tygodniu z sassnitz do ronne pływa 1 prom dzienne, więc terminal powinien być wolny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.