Skocz do zawartości

Promy do Skandynawii


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Czolem,

 

czy macie jakies doswiadczenia z promem Frederikshavn - Göteborg?

Ciekawi mnie cena i mozliwosc spontanicznej przeprawy w lipcu zestawem z przyczepa kempingowa.

 

Nie lubie rezerwacji, a gdybysmy jednak wybrali sie ponownie do Szwecji, moze wtedy dla odmiany ta droga.

 

Dziekuje.

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tom,

 

wedlug informacji na stronie Stena Line mozna zaplacic za przejazd w porcie. Ceny i wolne miejsca w zaleznosci od aktualnej sytuacji.

Wiem jak to wyglada w Puttgarden: podjezdzasz pod budke, placisz, wjezdzasz, "splywasz". Jesli wlasnie odplynal, to czekasz niedlugo na nastepny prom.

 Ale czy jest tak samo w Frederikshavn? Oczywiscie wiem, ze tam promow jest nieco mniej.

 

Stad pytanie do praktykow: czy miejsce jest zawsze? Czy ceny strawne?

 

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

My właśnie zakupiliśmy bilety w promocji rodzinnej w Unity Line. Za podróż rodziny 2+2 oraz samochodu z przyczepą w obie strony rejsem nocnym z kabiną na promie zapłaciliśmy 1668,00 PLN co uważam, że jest bardo dobrą ceną.

Teraz pozostaje "tylko" kupić przyczepę i wyruszamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów! (Pań nie zauważyłam w tym wątku ;))

 

Po kilkuletniej przerwie spowodowanej zawirowaniami życiowymi mam zamiar wyruszyć na wakacje z przyczepą. Do Norwegii.

Jest to wielkie wyzwanie, ponieważ muszę ogarnąć sprawy, którymi do tej pory zajmował się mój śp. Mąż, a podróżować ze mną będą wyłącznie panie... i to dojrzałe :)

 

Wyprawa ma być niskobudżetowa, trwać będzie 6 tygodni, chcemy zacząć od południa Norwegii (fiordy, góry, lodowce), potem  przez Lofoty dojechać na Nordcapp.

 

Właśnie zaczęłam się rozglądać za promem i dość pilnie muszę podjąć decyzję o przeprawie. Najbardziej do mnie przemawia ten  Hirtshals - Kristiansand, ewentualnie Sassnitz - Trelleborg.

Ale patrzę też na inne...

 

A Wy jak jeździcie? Co wg Was jest opcją najbardziej ekonomiczną?

 

No i najważniejsze, o czym nie mam pojęcia, a co jest niezbędne do rezerwacji - wymiary! Z wymiarami samochodu poradziłam sobie szukając w internecie. Ale danych przyczepy za nic nie mogę znaleźć, a obmierzyć swojej nie mam jak, bo dość daleko zimuje :)

 

To jest Hobby 10 C z 1993 roku. Czy ktoś może mi pomóc i napisać, ile taka ma wzrostu? Nic, oprócz okienka dachowego i (chyba...) kominka tam nie mam.

A długość? To jest wersja z jednym wielkim łożem.

 

Czy te wymiary na prom muszą być z wielką dokładnością? Bo np. 20 cm sprawi, że zastaw nie zmieści się w miejsce dla niego przeznaczone?

 

Proszę, podpowiedzcie coś :)

Edytowane przez JolaR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.