Skocz do zawartości

Promy do Skandynawii


Rekomendowane odpowiedzi

Spisałem jakimi promami można się dostać na Półwysep Skandynawski z Polski, Niemiec i Dani. Uzupełnijcie jeśli coś pominąłem.

 

Wypisałem to już wczoraj w jednym z wątków ale postanowiłem to wyciągnąć na wierzch, żeby łatwiej było zlokalizować. Może komuś się przyda - za każdym razem się zastanawiam który.

 

Colorline (http://www.colorline.no):
- Hirtshals - Kristiansand: 3 h 15 min - SuperSpeed - bez kabin

- Hirtshals - Larvik: 3 h 45 min - SuperSpeed - bez kabin

- Kiel - Oslo
- Strømstad - Sandefjord - to jako ciekawostka - prom, którym Norwedzy pływają na zakupy do Szwecji - w miarę tanie i można sobie trochę jeżdżenia zaoszczędzić

 

Stena Line (http://www.stenaline.pl):

- Frederikshavn - Oslo,

- Frederikshavn - Göteborg,

- Grenå - Varberg,

- Kiel - Göteborg,

- Sassnitz - Trelleborg,

- Rostock - Trelleborg,

- Gdynia - Karlskrona,

 

Scandlines (http://www.scandlines.com):

- Helsingborg - Helsingör,

- Puttgarden - Gedser

 

Fjordline (http://www.fjordline.com):

- Hirtshals - Sandefjord,

- Hirtshals - Bergen,

- Hirtshals - Kristiansand,

- Hirtshals - Langesund

 

Polferies (http://www.polferries.pl):

- Gdańsk - Nynäshamn,

- Świnoujście - Ystad

 

Unityline (http://www.unityline.pl):

- Świnoujście - Ystad.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć.

 

Pływam do Norwegii z Gdyni (Gdynia - Karlskrona) i zawsze płacę stawkę taką jak w tabeli na stronie internetowej - czyli wielkość pojazdu i do tego wielkość przyczepy. Ńigdy nie spotkałem się z pytaniem o tonaż niezależnie czy kupuję bilet w internecie czy też na terminalu. Kiedyś pływałem ze Świnoujścia do Ystad na tej samej zasadzie.

Na norweskich przeprawach płacę tylko za długość zestawu + ilość pasażerów .

 

Mój zestaw oczywiście powyżej 3,5t.

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:look:  przeczytałem i oczom nie wierzę. Wychodzi na to, że trzeba omijać pływanie ze Świnoujścia.                                                          Swoją drogą jak kupisz bilet przez internet na zestaw poniżej 3,5 t to jakoś nie wyobrażam sobie by przy załadunku ktoś sprawdzał dowody rejestracyjne ( no chyba że jakiś służbista/ służbistka w budce sprawdzającej bilety). Załadunek i wyładunek to jednak ostre tempo dla obsługi.

Tak czy inaczej jak jest możliwość to trzeba omijać takie cwane linie promowe bo wg. mnie auto z przyczepą kempingową to nie TIR i burzy się we mnie krew jak ktoś chce mnie kroić na kasę (Viatoll wystarczy jak na moje nerwy).

 

Sprawdziłem na Stena Line i widzę tam ,że jeżeli pojazd z przyczepą nie przekracza 14m to waga nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z przyczepą ze Świnoujścia płynąłem dwa lata temu i mój zestaw miał ponad 3,5 tony i nie było żadnych problemów.

Gdzie Wy tam widzicie, że zestaw nie może przekraczać 3,5 tony? Albo ja źle patrzę albo niczego takiego tam nie ma.

 

"Taryfy uwzględniające przewóz samochodu mają zastosowanie tylko i wyłącznie do pojazdów, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 tony oraz których długość nie przekracza 10 m (w przypadku pojazdów z przyczepą, zestawów samochód plus przyczepa kempingowa - długość zestawu nie może przekraczać 12 m)."

 

"Pojazd - sprawny technicznie i dopuszczony do ruchu osobowy pojazd mechaniczny o wysokości nieprzekraczającej 3,60 metrów, długości nieprzekraczającej 10 metrów i masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, lub zespół takich pojazdów mechanicznych, którego łączna długości nie przekracza 12 metrów (z wyjątkiem pojazdów typu camper przekraczających długość 12 metrów, fabrycznie [oryginalnie], z wyprodukowanych w celach podróżniczo-mieszkalnych)."

 

Jedyne, co widzę, to to że zrobili sobie ryczałt za zestaw z przyczepą i długość takiego zestawu ograniczają do 12 m.

Ja do tej pory raczej spotykałem się z tym, że wszędzie wpisuje się osobno gabaryty holownika (długość, wysokość) i osobno gabaryty przyczepy (długość, wysokość). Po wpisaniu tego dostaje się cenę.

post-10895-0-36759000-1418551670_thumb.jpg

Tak przy okazji, to zwróć uwagę, ze korona teraz leci a cena jest w koronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi mi , że najtaniej do Szwecji (a dalej Norwegii) promem Sassnitz-Trelleborg - zestaw do 12 m , poniżej 3,5 t,

tam i z powrotem w lipcu\sierpniu - ok.830 PLN???

 

Oczywiście cena przy rezerwacji dokonanej dzisiaj - na pewno przy późniejszej rezerwacji wyjdzie więcej, ale to chyba u wszystkich przewoźników podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Taryfy uwzględniające przewóz samochodu mają zastosowanie tylko i wyłącznie do pojazdów, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 tony oraz których długość nie przekracza 10 m (w przypadku pojazdów z przyczepą, zestawów samochód plus przyczepa kempingowa - długość zestawu nie może przekraczać 12 m)."

 

 

 

 

Dla mnie DMC dotyczy holownika. Skoro ktoś napisał punkt regulaminu po łebkach, to można go interpretować jak się chce.

Nie jest napisane, że DMC 3,5 t dotyczy zestawu pojazdów. Zapis tyczy się tylko długości!

Edytowane przez fux (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie DMC dotyczy holownika. Skoro ktoś napisał punkt regulaminu po łebkach, to można go interpretować jak się chce.

Nie jest napisane, że DMC 3,5 t dotyczy zestawu pojazdów. Zapis tyczy się tylko długości!

Racja ja też tak to odczytałem, ale oni mówią co innego czyli DMC zestawu.

A raczej nikt nie chciał by się z nimi wykłócać przy wjeździe na prom,szkoda nerwów.

.Sprawdziłem na Stena Line i widzę tam ,że jeżeli pojazd z przyczepą nie przekracza 14m to waga nie ma znaczenia.

Ale piszą jeszcze to

 

Dotyczy przyczep ciągniętych za pojazdem: samochodem osobowym, vanem, minibusem czy autobusem:

1. Długość przyczepy mierzy się włącznie z wystającymi elementami (dyszel holowniczy, łączenia, wystający bagaż itp.);

2. Łączna długość zestawu (pojazd, łączenia i przyczepa) nie może przekraczać 14 m.

3. Szerokość przyczepy włącznie z wystającymi elementami nie może przekraczać 2,10 m

Szerokość nie może przekroczyć 2,10m ale tego to chyba nie sprawdzają :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOM3653 - nigdy nie spotkałem się z tym aby ktoś mierzył zestaw na terminalu. Moja przyczepa ma 230 cm szerokości i nikt mnie nie obciąża dodatkowymi opłatami z tego powodu :] 

 

Moja przyczepa ma ok 6 m z dyszlem i "wchodzi" w najdroższą opcję przyczepową w cenniku - niestety w StenaLine nie mogę wpisać przyczepy 6m ( jest tylko opcja 4m długości lub 8m).

Zawsze jeżdżę z boksem na dachu i w związku z tym przekraczam wysokość cennikową o 15 cm i też nigdy mnie nikt nie mierzy. Nie wiem może wynika to z tego, że przy opłacie za najdroższą przyczepę nie zwracają na resztę uwagi bo i tak się wykosztowałeś :niewiem:  :niewiem:  :niewiem: .

Pływam dwa razy w roku i naprawdę nie ma żadnych problemów - gorzej wygląda regulamin niż rzeczywistość na terminalu.

Także głowa do góry i ruszaj do Skandynawii bo naprawdę warto :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż myślę że w 100% masz rację :ok:  jakby mieli wszystko mierzyć to załadunek trwał by ze 2 dni :]

 zapytać nie zaszkodzi, pływałem promem ale tylko samym autem.

W Szwecji już byłem, ale nie na wakacjach teraz czas pojechać tam z przyczepka.

Dziękuje i Pozdrawiam :ok:

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.