Skocz do zawartości

Jakie radio i gdzie zamontowane


Heniekag

Rekomendowane odpowiedzi

Poradźcie proszę, jakie radio i gdzie zamontować.

U nas jak na razie telewizor to nawet w domu co włączam, to się dekoder aktualizuje ;-), tym bardziej w przyczepie chyba nie będzie montowany. Chyba, bo nam doradzano, że do prognozy się przydaje a i bajki dzieciakom można by puszczać - zobaczymy. W każdym bądź razie radio, to lubimy i fajnie jest je mieć w przyczepie. W poprzedniej znalazłem w miarę fajne miejsce na samochodowe z wyjściem na USB (wykorzystywanym do ładowania telefonów i podłączania pendrive) i stosunkowo dobre głośniczki. Udało się je zamontować w miejscu skośniej wstawki pod szafkami ale trzeba było ją najpierw zdemontować i później przykręcić pionowo. Nie znam przyczyny dlaczego taka wstawka została zrobiona w ten sposób - może w innej wersji był tam jakiś panel.

post-10895-0-63631700-1384175236_thumb.jpg

W tej przyczepie, którą teraz mam nie umiem znaleźć miejsca na radio samochodowe, nie wspominając o głośnikach i zastanawiam się co by tu wykombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a koniecznie musi być samochodowe? Warto przemyśleć tzw. radio kuchenne wielkość samochodowego, a mocowanie lepsze bo typowo pod szafkowe.

np:

 

http://allegro.pl/podwieszane-cyfrowe-radio-kuchenne-grundig-zegar-i3684332929.html

Edytowane przez Roobertino (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam zakupilem Male przenośne radio z Cd i jak jest potrzeba to biore do przedsionka i muzyka gra jak ta lala

Takie przenośne radio może się przewrócić ,spaść ,"dostać nóżek ". :ee:

Autorowi pytania chodzi pewnie o stały,konkretny montaż jak domniemam :foch:

Heniekag pewnie Ci Pasjonat pomoże w tej kwestii,widziałem w jego postach o remoncie przyczepy jak fajnie zamontował radio samochodowe na stałe z boku szafki i głośniki.Musisz zamieścić pewnie więcej zdjęć z wnętrza przyczepy i samego radia oraz głośników-wtedy forumowicze Ci pomogą :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad kuchennym i nawet znalazłem takie z USB ale one wszystkie na 230V i do tego mają wewnętrzne głośniki - bardziej to trzeszczy niż gra. To by się jednak dało przeboleć ale zasilanie 230V to po za kampingiem tylko z przetwornicy a ta musiała by być jak na razie włączana tylko dla radia - reszta chodzi bez 230V. Dlatego jeszcze nie wiem, czy będę montował przetwornice.
 

Heniekag pewnie Ci Pasjonat pomoże w tej kwestii,widziałem w jego postach o remoncie przyczepy jak fajnie zamontował radio samochodowe na stałe z boku szafki i głośniki.

Muszę poszukać ten wątek. Choć już grzebie od jakiegoś czasu po forum i nie tylko za pomysłami.

 

Musisz zamieścić pewnie więcej zdjęć z wnętrza przyczepy i samego radia oraz głośników-wtedy forumowicze Ci pomogą :hmm:

Zdjęcie, które zamieściłem to z poprzedniej przyczepki. Teraz mam Sudwinda, który obecnie stoi z pokrowcem na sobie i od miesiąca nie mogę się do niego dostać, żeby okna folią poowijać - jak mam czas, to leje albo wieje a jak jest ładnie to ... . Znalazłem tylko takie.

post-10895-0-62285100-1384178096_thumb.jpg

Po prawej stronie jest ścianka szafy nad palnikami, więc w niej to nie bardzo, bo po pierwsze nad palnikami, a po drugie to od wewnętrznej będą się wiszące rzeczy ocierały o bebechy (jeśli było by to radio samochodowe lub podobne).

Edytowane przez Heniekag (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W przyczepie mam radio samochodowe które zamocowałem na półce w szafce. Do póki przykręciłem kieszeń od radia i do niej wsunąłem radio. Głośniki już były zamocowane   

post-9736-0-35787500-1384179696_thumb.jpg

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad kuchennym i nawet znalazłem takie z USB ale one wszystkie na 230V i do tego mają wewnętrzne głośniki - bardziej to trzeszczy niż gra. To by się jednak dało przeboleć ale zasilanie 230V to po za kampingiem tylko z przetwornicy a ta musiała by być jak na razie włączana tylko dla radia - reszta chodzi bez 230V. Dlatego jeszcze nie wiem, czy będę montował przetwornice.

 

Muszę poszukać ten wątek. Choć już grzebie od jakiegoś czasu po forum i nie tylko za pomysłami.

 

Zdjęcie, które zamieściłem to z poprzedniej przyczepki. Teraz mam Sudwinda, który obecnie stoi z pokrowcem na sobie i od miesiąca nie mogę się do niego dostać, żeby okna folią poowijać - jak mam czas, to leje albo wieje a jak jest ładnie to ... . Znalazłem tylko takie.

attachicon.gif20130903_151413.jpg

Po prawej stronie jest ścianka szafy nad palnikami, więc w niej to nie bardzo, bo po pierwsze nad palnikami, a po drugie to od wewnętrznej będą się wiszące rzeczy ocierały o bebechy (jeśli było by to radio samochodowe lub podobne).

http://forum.karawaning.pl/topic/12110-knaus-passat-pasja-pasjonata/?p=287003

Edytowane przez belmondo4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki już były zamocowane   

Całkiem fajnie wyglądają te głośniczki. Spróbuję poszukać i jak uda mi się jakieś fajne takie znaleźć to je jakoś tak zamontuje.

 

Dzięki za link - jakoś nie pamiętałem o tym radiu choć w tym wątku już kiedyś byłem - to chyba jeden z obowiązkowych ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie wyglądają te głośniczki. Spróbuję poszukać i jak uda mi się jakieś fajne takie znaleźć to je jakoś tak zamontuje.

 

Dzięki za link - jakoś nie pamiętałem o tym radiu choć w tym wątku już kiedyś byłem - to chyba jeden z obowiązkowych ;-)

 

witam może zastosowac radio łazienkowe zasilane transformatorem 12v (małe zgrabne) ładnie gra. zakładam takie klientom w łazienkach. cena tylko troche wysoka.http://allegro.pl/radio-do-lazienki-kb-sound-premium-promocja-i3667459506.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam może zastosowac radio łazienkowe zasilane transformatorem 12v (małe zgrabne) ładnie gra. zakładam takie klientom w łazienkach. cena tylko troche wysoka.http://allegro.pl/radio-do-lazienki-kb-sound-premium-promocja-i3667459506.html

Ale cena za to radio  :look:  :bzik:

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam może zastosowac radio łazienkowe zasilane transformatorem 12v (małe zgrabne) ładnie gra. zakładam takie klientom w łazienkach. cena tylko troche wysoka.http://allegro.pl/radio-do-lazienki-kb-sound-premium-promocja-i3667459506.html

Cena rzeczywiście jest fajna. ;-)

Orientujesz się może czy jest możliwość kupienia takiego radia bez głośników i czy jest możliwość podpięcia w jakiś sposób (bezpośrednio widzę że się nie da) do niego jakiegoś pendrive lub karty SD? Po Twojej informacji pogrzebałem trochę i znalazłem takie, które mają wyjście USB ale one znowu są na 230V.

post-10895-0-82418900-1384288939_thumb.jpghttp://audiohit.pl/p1630,mark-naglosnienie-i-radio-do-lazienki-wmp1.html

Wpadło mi w oko wczoraj jak grzebałem po necie coś takiego.

post-10895-0-02214000-1384288448_thumb.jpghttp://allegro.pl/show_item.php?item=3690274365

Ale nie wiem, czy czy jest to płaskie i można to powiesić na ścianie. W którymś z opisów znalazłem wymiary i napisali, że ma grubość 8 cm - myślę, że to ze stojakiem ale nie jestem pewien. Napisałem do sprzedawcy na Allegro pytanie ale mnie olał - nie dostałem odpowiedzi. Dźwięk to raczej nie będzie miało zbyt dobry ale za to może służyć za ramkę na zdjęcia właśnie zrobione a i dzieciakom coś się da w razie potrzeby puścić.

Edytowane przez Heniekag (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniekag  , kolega Michał z Andrychowa odpowiedział Ci na  Twoje  pytanie: j a k i e  r a d i o-to za symboliczna cenę  :yay:  i gdzie zamontowane-w łazience,a o tym pewnie nie pomyślałeś co ? :]

 

 

P.S. Widzę,że w tej samej minucie nam posty wskoczyły

Edytowane przez belmondo4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam może zastosowac radio łazienkowe zasilane transformatorem 12v (małe zgrabne) ładnie gra. zakładam takie klientom w łazienkach. cena tylko troche wysoka.http://allegro.pl/radio-do-lazienki-kb-sound-premium-promocja-i3667459506.html

Jak bym sobie kupił takie radyjko to od razu Jacuzzi był sobie w przyczepie zamontował :yay:

A tak na poważnie jak tobie pisałem wcześniej radio zamontowałem w szafce, u mnie się sprawdza i właściwie nie miałem innego miejsca do zamontowania.

Musze jeszcze ładnej kable ułożyć

post-9736-0-04579400-1384290214_thumb.jpg

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przyczepki najlepiej jest zamontować radyjko samochodowe, raz ze względu na zasilanie, dwa wymiary, trzy możliwość bezproblemowego podpięcia dowolnych głośników. Z drugiej strony ktoś wcześniej podał przykład radia kuchennego - mam podobne w ... kuchni :-) takie podwieszane pod szafkę jednak głośniki są kiepskie i nie ma możliwości podpięcia zewnętrznych - a przynajmniej nie bez przeróbek a dwa zasilanie 230. kiedyś myślałem nad zamontowaniem mikro wieży slim-a o grubości 6cm ale zasilanie 230 mnie zniechęciło - fakt jest przetwornica na pokładzie przyczepki ale po co sobie utrudniać życie skoro można zwykłe samochodowe zapakować...

 

a tu przykład micro wież slimów

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=wie%C5%BCa+slim&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y

Edytowane przez Wodnik Szuwarek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.