Skocz do zawartości

Montaż odbiornika TV w przyczepie i przedsionku


belmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się w 100%. Razu jednego miałem problemy z odbiorem. Obniżyłem antenę z 5m do 4m i sygnał był znacznie lepszy. Nie tylko przesunięcie w bok lecz również znalezienie optymalnej wysokości skutkuje poprawą odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może coś takiego cię zainteresuje:

 

http://dvbsklep.pl/pl/p/Antena-DIGITactiva-Telkom-Telmor-DVB-T-i-TV-analogowa/134

 

Kupiłem taką antenę na początku sezonu w sklepie firmowym za 107 zł:

 

http://www.telmor.pl/Klient-indywidualny/Katalog-produktow-RTV-SAT/Anteny-naziemne/Anteny-DIGIT-DVB-T/DIGIT-DIGITactiva-antena-pasmowa-DVB-T

 

Można ją kupić w wielu rejonach Polski lub na allegro. Odbiera bardzo przyzwoicie i bardzo łatwo się montuje.

 

Antena jest wybitnie kierunkowa i jeśli komuś zależy na takiej właśnie charakterystyce promieniowania, to ta antena jest moim zdaniem najbardziej sensowną propozycją. Była omawiana tu:

http://forum.karawaning.pl/topic/13617-anteny-dvbt-do-zastosowań-mobilnych/?p=319550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena jest wybitnie kierunkowa i jeśli komuś zależy na takiej właśnie charakterystyce promieniowania, to ta antena jest moim zdaniem najbardziej sensowną propozycją. Była omawiana tu:

http://forum.karawaning.pl/topic/13617-anteny-dvbt-do-zastosowań-mobilnych/?p=319550

 O ...akurat na ciekawy wątek widzę trafiłem.

właśnie jestem na etapie poszukiwania odpowiedniej antenki do przyczepki-jak na razie(po opiniach i radach) chyba skusze się na jakąś dookólną na magnes za około 100zł

Może ktoś doradzi, lub odradzi -  opinie i komentarze mile widziane

 

Zakupiłem tani 19'- telewizorek i myślę, że 22 cale to górna granica wielkości telewizora (w mojej większy byłby przegięciem)  :smirk:

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 O ...akurat na ciekawy wątek widzę trafiłem.

właśnie jestem na etapie poszukiwania odpowiedniej antenki do przyczepki-jak na razie(po opiniach i radach) chyba skusze się na jakąś dookólną na magnes za około 100zł

Może ktoś doradzi, lub odradzi -  opinie i komentarze mile widziane

 

Zakupiłem tani 19'- telewizorek i myślę, że 22 cale to górna granica wielkości telewizora (w mojej większy byłby przegięciem)  :smirk:

 

Pozdrawiam wszystkich

Znam takich, co do cepki biorą z domu 32 cale. Ja mam 22, bo wymiar tego TV idealnie mi pasował na ścianie. antena UFO na magnesie na teleskopowym maszcie max 390 cm i wszystko śmiga elegancko. Nie spotkałem jak na razie miejsca, żebym nic nie odeprał. Z kolei uchwyt mam tak zamocowany, że z każdego siedziska lub spania w cepce widać ekran, a po obróceniu TV można go oglądać z przedsionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskopowym maszcie ??  To jest od razu z anteną czy trzeba sobie dokupić?

Port jeślibyś mógł daj jakieś zdjęcia jak ty to masz u siebie rozwiązane na priv czy tutaj.

z ciekawości mocowanie w budce też pasowałoby zobaczyć- niestety ten uchwyt co kupiłem do niego pewnie nie zda egzaminu bo nie jest na wysięgniku, nie będzie jak się dostać do przykręcenia telewizora.(teraz dopiero na to wpadłem  :oslabiony:

A zakupiłem taki  http://allegro.pl/uchwyt-tv-lcd-led-13-24-vesa-75x75-100x100-i4542876179.html

 

Chyba,że coś pokombinuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jadę na działkę, to porobię fotki masztu z anteną i mocowanie TV. W poniedziałek wrzucę na forum (jak nie zapomnę :mlot: )

Super, dzięki

Czasami lepiej podpatrzeć niż dać ciała i coś sknocić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pomysł świetny czy masz już zdjęcia z tego rozwiązania?

Jestem na etapie  zakupu telewizora-jeszcze muszę poszukać jakiejś dobrej i taniej antenki no i zmontować to wszystko.

Ile taka antenka kosztuje(ufo na magnes)

Pozdrawiam

Wita, zgodnie z obietnicą fotki mojego rozwiazania.Tv 20cali,uchwyt tak zamontowany,ze mozna oglądać tv z sypialni,salonu a takze po odpowiednim wywinięciu uchwytu z przedsionka

post-15575-0-61419000-1410027784_thumb.jpg

post-15575-0-13416600-1410027891_thumb.jpg

post-15575-0-88728300-1410027921_thumb.jpg

post-15575-0-79408800-1410027947_thumb.jpg

post-15575-0-63516200-1410027987_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki właśnie o coś takiego mi chodzi.

Ta antenka jest fajna bo malutka, łatwo ją zdjąć czy przestawić (niestety również zap...ić  :( ) ale i tak pewnie taką założę i tak samo jak ty wyprowadzę kabel przez ten wylot.

Mój dach jest aluminiowy lub plastikowy pewnie trzeba będzie nakleić kawałek blachy - jaki klej zastosowałeś żeby blaszka nie odpadła a magnes się trzymał? 

Czy podczas jazdy nie trzeba jej ściągać(czy magnes odpowiednio mocno trzyma żeby nie latała na zakrętach,dziurach itp.) ??

 

Wysięgniczek do telewizorka masz solidny, tam gdzie masz przymocowany ja mam szafę i ta płyta nie jest za gruba zresztą chcę zamontować telewizor w samym narożniku tak jak zaznaczyłem na twoim zdjęciu.

 

 

post-17558-0-57608400-1410030876.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszkę 10x10cm przykleiłem taśmą dwustronną(mocną-castorama) trzyma bardzo dobrze,magnes przy antenie jest na tyle mocny,ze na pewno nie odpadnie podczas jazdy(zresztą już pare km z nią zrobilem) a zwlaszcza ,że z budką  jedzie się max 70-80,jest to samochodowa antena i instrukcja mówi,że przystosowana do predkosci nawet 130,więc nie ma obawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki właśnie o coś takiego mi chodzi.

Ta antenka jest fajna bo malutka, łatwo ją zdjąć czy przestawić (niestety również zap...ić  :( ) ale i tak pewnie taką założę i tak samo jak ty wyprowadzę kabel przez ten wylot.

Mój dach jest aluminiowy lub plastikowy pewnie trzeba będzie nakleić kawałek blachy - jaki klej zastosowałeś żeby blaszka nie odpadła a magnes się trzymał? 

Czy podczas jazdy nie trzeba jej ściągać(czy magnes odpowiednio mocno trzyma żeby nie latała na zakrętach,dziurach itp.) ??

 

Wysięgniczek do telewizorka masz solidny, tam gdzie masz przymocowany ja mam szafę i ta płyta nie jest za gruba zresztą chcę zamontować telewizor w samym narożniku tak jak zaznaczyłem na twoim zdjęciu.

Koper28 temat anten był poruszany w innym miejscu i szczegółowo omówiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info-zwrócę na to uwagę.Na razie błądzę bo tematów jest tu tyle, że ho ho(tak było mi prościej zapytać) -można by to wszystko czytać conajmniej miesiąc bez przerwy :look:  a ciekawostek i fajnych rozwiązań jest tu na forum naprawdę sporo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.