Skocz do zawartości

Montaż odbiornika TV w przyczepie i przedsionku


belmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Kristofer będzie budka na serwisie w zimie to powiem żeby zamontowali antenę profesionalnie z przelotkami. :yay:

Mam jednak pytanie jak zrobic zeby ogladac ( bezpiecznie ) TV w przyczepie i przedsionku ?

Na zewnątrz budki tez zamontować uchwyt na stałe ?

Chodzi mi o to by TV nie stał na stoliku,bo moga go dzieci przewrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pytanie do Krzyśka, ale się wtrącę. 

Widziałem kiedyś "zawieszkę przezokienną" była to półeczka na drobiazgi które wiecznie ze stołu spadały.

Zapewne na styku uszczelka /szyba przewiaszone uchwyty były z czegoś cienkiego, blaszki.

Wisząc podparte było o ścianę na podkładkach filcowych

Proponuje coś podobnego, jeśli wozisz TV płaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, ale chyba dolna krawędź okna żeby zawiesić ten zaczep to chyba troszkę za nisko ? Ile miejsca zostanie Ci w dół od okna do szafki albo do łóżka ? W tej pozycji proponujesz oglądać, czy przewozić TV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, ale chyba dolna krawędź okna żeby zawiesić ten zaczep to chyba troszkę za nisko ? Ile miejsca zostanie Ci w dół od okna do szafki albo do łóżka ? W tej pozycji proponujesz oglądać, czy przewozić TV ?

Belmondo pytał o "na zewnątrz"  - czyli w przedsionku.

Tylko do oglądania rzecz jasna :)

.

To była zawieszka nad stołowa a przedsionku - półeczka na bzdety, telefony, przyprawy czy coś tam cokolwiek co na stole przeszkadzało ale przydatnie to wyglądało.

Pomysł utkwił mi w pamięci.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, wiem o co Ci chodzi, tylko czy zaczepy do półeczki utrzymają TV 10 - 11 kg (Belmondo chce 32 cale). Wykorzystując Twój pomysł, to te zaczepy trzeba chyba samemu zaprojektować i wykonać, łacząc je ze standardowym mocowaniem TV. Prawdopodobnie to miałeś na myśli ?



Mam jeszcze jedno pytanie do Guru - Kristofera. Czy ta antena UFO która jest mocowana na magnesie do dachu (stalowej podładki) w odległości do niego (sam talerz) około 10,0 cm nie będzie przenosiła zakłóceń od dużej powierzchni aluminiowego dachu, czy wręcz przeciwnie dach zachowa sie jak duży reflektor i wzmocni odbity sygnał, tak jak jest w przypadku anteny CB na dachu samochodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

czy zaczepy do półeczki utrzymają TV 10 - 11 kg

...

te zaczepy trzeba chyba samemu zaprojektować i wykonać

...

 

Port, troszku wyobraźni...

No dobra.

Wyobraź sobie podłużne doniczki z ziemią i kwiatkami na takiej przewieszce na balkonach. 

To coś właśnie takiego.

 

 

post-2083-0-49788500-1383746168_thumb.jpg

.

I chyba to była inspiracja pomysłodawcy, nie mnie, do zrobienia sobie czegoś przydatnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port, troszku wyobraźni...

No dobra.

Wyobraź sobie podłużne doniczki z ziemią i kwiatkami na takiej przewieszce na balkonach. 

To coś właśnie takiego.

 

 

attachicon.gifNowy-2.JPG

.

I chyba to była inspiracja pomysłodawcy, nie mnie, do zrobienia sobie czegoś przydatnego. 

Wyobraźni to mi aż nad to, tylko nie porównuj wysokiego na kilkadziesiąt TV do skrzynki na kwiatki. Dochodzi jeszcze mocowanie górne lub środkowe do ściany co by się nie gibał :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, wiem o co Ci chodzi, tylko czy zaczepy do półeczki utrzymają TV 10 - 11 kg (Belmondo chce 32 cale). Wykorzystując Twój pomysł, to te zaczepy trzeba chyba samemu zaprojektować i wykonać, łacząc je ze standardowym mocowaniem TV. Prawdopodobnie to miałeś na myśli ?

 

 

Nie wiem tak do końca czy 32 cale  to nie będzie za dużo.Musze przymierzyc ten wymiar w przyczepie( żona i syn mówia ,że przesadzam,ze za duzy ekran -za mała odległość ,że oczy tego nie wytrzymaja).Kolega sprzedawca ze sklepu RTV  mówił mi po prostu ,ze jak mam kupic 26 cali TV to w tej samej cenie są 32 calowe-dlatego sie zastanawiam.Po sezonie wykorzystam TV u syna w pokoju.Tylko  nie wiem czy nie będzie kłopotu z montazem na ścianie wewnątrz i na zewnatrz przyczepy.Dlatego pytałem w innych postach czy ktoś ma na stałe zaczep na zewnatrz  przyczepy do powieszenia TV :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pokoju kup synowi duży, a do cepki to żona z synem majś rację. Nie chodzi o to, że ceny są takie same, ale o komfort oglądania. Z ilu metrów będziesz oglądał w cepce ? od 1 do maksymalnie 2,5 metra. Jak wrzucisz 3 D to dopiero będziesz miał sporo gości w cepce :yay:  :yay:  :yay: :yay:  :yay:  :yay:  :yay:  :yay:  :yay:  :yay:  :yay:  :yay:  :yay:  :yay:  :yay:    

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam np tak, ale to zależy pewnie od układy w przyczepce:

 

 

 

 

 

 

 

 

zależy gdzie chce oglądac tak ustawiam ramię wieszaka

post-7741-0-73725600-1383840928_thumb.jpg

post-7741-0-18039100-1383841089_thumb.jpg

Edytowane przez Roobertino (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.