Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Plany 2014 - Francja (Prowansja, Lazurowe Wybrzeże)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
156 odpowiedzi w tym temacie

#31 witus

witus

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3929 postów
  • SkądSosnowiec
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Eifelland Holiday 415 TM (5303)
  • Holownik:Hyundai i30

Napisano 27 styczeń 2014 - 13:25

Sisar po tym jednym zdjęciu 'widzisz' ;) ?

#32 Ir & Ed

Ir & Ed

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3135 postów
  • Sprzęt:Brak

Napisano 27 styczeń 2014 - 14:28

Wolę żeby był zarys wyjazdu i przypadkowe spotkania w trasie ;)

@witus

Wolę żeby był zarys wyjazdu < Lasek Buloński od kempingu = rzut beretem

... brązowa linia, przez środek lasku...

...i przypadkowe spotkania w trasie < na N185 masz gwarantowane przez 24h

Pozdrawiam,

#33 nomadka

nomadka

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 651 postów
  • Skądłódzkie
  • Model:N127

Napisano 28 styczeń 2014 - 11:42

Biedacy, to siłą ich tu ktoś zaciągnął?

p.s. Poznaliśmy kiedyś Francuzów z polskimi korzeniami, więc mogliśmy swobodnie porozmawiać, również o tym co warto zobaczyć we Francji. Oni bardzo negatywnie wyrażali się o Lazurowym Wybrzeżu, że to miejsce dla snobów i bardzo zatłoczone. Ta opinia długo powstrzymywała nas od odwiedzenia Lazurowego Wybrzeża, w końcu jednak pojechaliśmy i nie żałujemy. Ale na plaży w Nicei nie leżeliśmy, bo po co?

Użytkownik nomadka edytował ten post 28 styczeń 2014 - 11:44

#34 Sisar

Sisar

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 301 postów
  • SkądKraków
  • Model:N126e
  • Holownik:La Captur

Napisano 28 styczeń 2014 - 16:56

Tez bym bardzo chciał w końcu "zaliczyć" Francję ale jeśli tam to podobno tylko na kempingu, no a jesli ja miałbym już byc na jakimś kempingu to na takim, żeby parcele były duuuuuże i okrzewione ( hmm.. co za słówko). Jak na razie o takim kempingu nie słyszałem i nie czytałem i nie znalazłem w necie..... Każdy pakuje ludzi ciasno bo wiadomo - zarobek.... Z tego co widziałem to miejsce na francuskim kempingu, żeby nie było przy smietniku, rezerwować  należy rok wcześniej albo jadąc w ciemno szukac godzinacmi! TO nie dla mnie..... Dlatego Francję zwiedzę kiedyś bez przyczepki.....

Chyba tylko Grecja i Skandynawia pozostała w miarę wolna, tylko że Skandynawia za zimna, dlatego w tym roku chyba znowu tafimy do Grecji....

Użytkownik Sisar edytował ten post 28 styczeń 2014 - 16:57

#35 Ir & Ed

Ir & Ed

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3135 postów

Napisano 28 styczeń 2014 - 17:28

Tez bym bardzo chciał w końcu "zaliczyć" Francję ale jeśli tam to podobno tylko na kempingu, no a jesli ja miałbym już byc na jakimś kempingu to na takim, żeby parcele były duuuuuże i okrzewione ( hmm.. co za słówko). Jak na razie o takim kempingu nie słyszałem i nie czytałem i nie znalazłem w necie.....

@Sisar napisał:

... no a jesli ja miałbym już byc na jakimś kempingu to na takim,

żeby parcele były duuuuuże i okrzewione ( hmm.. co za słówko).

Jak na razie o takim kempingu nie słyszałem i nie czytałem i nie znalazłem w necie...

Po znajomości polecam kemping Montmeuille  <  ~5 km do morza

Jest to świetna baza wypadowa do zwiedzania. Przyczepa zostawała na kempingu, autem wszystko objechaliśmy.

Nie jest on zbyt bogato wyposażony, ale jest czysty i cichy, a co najważniejsze praktycznie nie ma tam ograniczeń jeśli chodzi o ilość miejsca pod przyczepę. Tak było ~(10 -11) lat temu, wracaliśmy z Hiszpanii.

Pozdrawiam,

PS

Dlatego Francję zwiedzę kiedyś bez przyczepki..... < to błąd

Użytkownik ired edytował ten post 28 styczeń 2014 - 17:40

#36 nomadka

nomadka

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 651 postów
  • Skądłódzkie

Napisano 28 styczeń 2014 - 17:50

Tez bym bardzo chciał w końcu "zaliczyć" Francję ale jeśli tam to podobno tylko na kempingu, no a jesli ja miałbym już byc na jakimś kempingu to na takim, żeby parcele były duuuuuże i okrzewione ( hmm.. co za słówko). Jak na razie o takim kempingu nie słyszałem i nie czytałem i nie znalazłem w necie..... Każdy pakuje ludzi ciasno bo wiadomo - zarobek.... Z tego co widziałem to miejsce na francuskim kempingu, żeby nie było przy smietniku, rezerwować  należy rok wcześniej albo jadąc w ciemno szukac godzinacmi! TO nie dla mnie..... Dlatego Francję zwiedzę kiedyś bez przyczepki.....

Chyba tylko Grecja i Skandynawia pozostała w miarę wolna, tylko że Skandynawia za zimna, dlatego w tym roku chyba znowu tafimy do Grecji....

Siser, nie do końca się zrozumieliśmy. Francja to nie tylko Lazurowe Wybrzeże. Byliśmy tam (we Francji) kilkakrotnie, w końcu (za 7-ym razem) "zaliczyliśmy" i Lazurowe. Obydwa kempingi, o których piszę wyżej mają zadrzewione parcele i nie są ciasne, trafiłam tam przypadkiem w pierwszej połowie sierpnia. I dało się. Ten kraj jest na prawdę przyjazny turystom. Ale nie musisz tam jechać!

Użytkownik nomadka edytował ten post 28 styczeń 2014 - 17:57

#37 Heniekag

Heniekag

Skandynawski Zuch

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 707 postów
  • SkądŚlask - obecnie Norwegia (Vestfold)
  • Sprzęt:Kamper

Napisano 28 styczeń 2014 - 20:09

Ale na plaży w Nicei nie leżeliśmy, bo po co?

Żeby siedzieć i godzinami słuchać jak się kamienie przesypują w rytm fal i przyglądać się jak w oddali podchodzą do lądowania samoloty, nie słysząc nic oprócz kamieni. :-) Oczywiście nie mam na myśli plaży w mieście. :nono:

#38 nomadka

nomadka

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 651 postów
  • Skądłódzkie

Napisano 29 styczeń 2014 - 18:01

Żeby siedzieć i godzinami słuchać jak się kamienie przesypują w rytm fal i przyglądać się jak w oddali podchodzą do lądowania samoloty, nie słysząc nic oprócz kamieni. :-) Oczywiście nie mam na myśli plaży w mieście. :nono:

Próbowałam tą "muzykę" kamyków nagrać, choć filmik to nie to samo i na dodatek nie udało mi się go tutaj wstawić! :( To chociaż niech będzie zdjęcie.

Niedaleko Nicei .jpg

#39 Ir & Ed

Ir & Ed

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3135 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 19:11

@nomadka & Heniekag

Ale na plaży w Nicei nie leżeliśmy, bo po co?

...przyglądać się jak w oddali podchodzą do lądowania samoloty, ...

nomadka < Nicea > Heniekag

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

#40 Paczek

Paczek

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 331 postów
  • Telefon:500-216-744
  • SkądOpoczno
  • Model:zawsze Niewiadów
  • Holownik:z hakiem

Napisano 07 luty 2014 - 19:48

Nam się bardzo marzy zwiedzić Paryż .

Znamy już termin naszych wakacji - taka samo jak dzieciaczki , zaczynamy od 28 czerwca.

Może ktoś z kolegów mam podobne plany , jako "pierwszaki" w tym temacie, bardzo chętnie dołączymy do karawany ?

Pozdrawiam

#41 Ir & Ed

Ir & Ed

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3135 postów

Napisano 07 luty 2014 - 20:17

Nam się bardzo marzy zwiedzić Paryż . < realizujcie marzenia, naprawdę warto ,,, polecamy

@Paczek

Wasza ziomalka (siostra zakonna) z Opoczna od wielu lat jest w PMK < czeka na Was...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Zachęcamy do klikania na wszystkie naniesione znaczniki informacji na mapie, dowiesz się więcej.

Drugi sposób, przewijaj i klikaj na w/w znaczniki w panelu obok mapy.

Przybliż wybrane miejsce na mapie, gotowiec zawiera podstawowe info do zwiedzania.

Użytkownik ired edytował ten post 07 luty 2014 - 20:24

#42 janm

janm

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 466 postów
  • SkądPolska Północna
  • Model:była N126EA/94 jest N126N/2003
  • Holownik:Opel Astra II i Citroen Xsara Picasso 1,8 Pb/LPG

Napisano 07 luty 2014 - 21:33

Wprawdzie minęło już sporo latek jak byliśmy w Paryżu ale jeśli mogę coś doradzić to przemieszczanie się po mieście tylko metrem - dojedziecie prawie wszędzie ( bilet całodniowy ) i koniecznie zaliczyć rejs którymś z stateczków wycieczkowych - rewelacja i czas na odpoczynek między zwiedzaniem . Latem rodowici Paryżanie w większości opuszczają Paryż pozostawiając miasto turystom :) no i jeszcze jedna cenna uwaga jak parkujecie auto wzdłuż jezdni nie wolno zaciągać ręcznego bo wszyscy parkują na styk i żeby wyjechać trzeba się ,, rozepchać " :hehe: ale tak wogóle to Paryż jest cudowny !

#43 Heniekag

Heniekag

Skandynawski Zuch

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 707 postów
  • SkądŚlask - obecnie Norwegia (Vestfold)
  • Sprzęt:Kamper

Napisano 08 luty 2014 - 00:24

To jeśli już doradzamy to dołączę się i powiem, że nie wybierajcie się na zwiedzanie Paryża metrem z wózkami dziecięcymi - tamto metro jak i "wieża" nie jest przystosowane do wózków - nie, że się nie da ale ... .

My z tego powodu ograniczyliśmy się tylko do wieży i całodniowego łażenia - bez środków lokomocji. Ale i tak było super - dzieciaki do dzisiaj wszędzie szybko rozpoznają wieżę Eiffla na każdym zdjęciu i pytają kiedy znów pojedziemy - nie darmo zaliczyły każda karuzele po drodze - włącznie z ręcznie napędzaną obsługiwaną notabene przez Polaka :-).

Jedyne, co źle wspominamy to jedzenie tak w restauracji jak i fast-food były nie do zjedzenia. :-(

#44 Paczek

Paczek

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 331 postów
  • Telefon:500-216-744
  • SkądOpoczno
  • Model:zawsze Niewiadów
  • Holownik:z hakiem

Napisano 09 luty 2014 - 22:54

Suuuuuuper

Wielkie dzięki za wszelkie podpowiedzi

Już napisałem do PMK , zobaczymy co odpowiedzą .

To rozwiązane wydaje się najbardziej ekonomiczne .... :yes: , chociaż te dojazdy .... 

Tak czy siak - bardzo chętnie pojedziemy w jakimś miłym towarzystwie .

Pozdrawiam

#45 Ir & Ed

Ir & Ed

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3135 postów

Napisano 10 luty 2014 - 10:15

@Paczek napisał:

Już napisałem do PMK  zobaczymy co odpowiedzą . < też ciekaw jestem

...nam Pani Anna tak odpisała:

----- Original Message -----
From: PMK La Ferte sous Jouarre
To: Edxxxx X
Sent: Sunday, April 13, 2008 10:08 PM
Subject: Réf. : Re: Réf. : Pole namiotowe - CENY maj 2008r.

Witam serdecznie,
Dla przyczepy kepingowej znalazloby sie miejsce na parkingu przy polu namiotowym.
Pole namiatowe bedzie jak nakbardziej czynne w tym roku, cena nie ulega zmianie: 5eura za osobe za noc.
Z powazaniem
Anna Pszczolnak

chociaż te dojazdy .... < po całodziennym zwiedzaniu wracając odpoczynek w pociągu był zawsze super

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Użytkownik ired edytował ten post 10 luty 2014 - 10:20

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych