Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Plany 2014 - Francja (Prowansja, Lazurowe Wybrzeże)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
154 odpowiedzi w tym temacie

#16 Ir & Ed

Ir & Ed

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3135 postów
  • Sprzęt:Brak

Napisano 08 listopad 2013 - 12:20

Hemiek...aleś zapodał

@Commander napisał;

... aleś zap...

Każdego dnia po zwiedzaniu odpoczywaliśmy nad Loarą z widokiem na zamek  < zerknij

zdjęcia Panorama 360° < Dolina Loary

Pozdrawiam,

PS

Commander podaj swój e-mail na PW, mam coś dla Ciebie.

Użytkownik ired edytował ten post 08 listopad 2013 - 12:25

#17 SDeba

SDeba

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 7 postów
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Gruau
  • Holownik:Seat Leon FR

Napisano 11 grudzień 2013 - 00:29

Podam w takim razie swój "przepis" na Lazurowe Wybrzeże. Byłem tam we wrześniu, choć na większych i popularniejszych kempingach nadal ciężko o miejsce. Wiedziałem wcześniej, że jechanie typowej objazdówki mija się z celem. Dlatego też najlepiej wybrać sobie miejscowości/kempingi ze 2-3 na wybrzeżu, tam zrobić sobie bazę wypadową i dojeżdżać do ciekawszych miast samochodem.

W każdym z miast znajdują się parkingi (najczęściej podziemne). Są one płatne, ale nawet w Monako, gdzie zaparkowałem pod samym kasynem (obok Bugatti Veyronów, Ferrari i Lamborghini) za kilka godzin zapłaciłem 10 euro. A autko bezpiecznie i w cieniu (a raczej pod ziemią) stało i czekało. Jeśli masz nawigację to wgraj sobie punkty POI z parkingami we Francji, a raz dwa zaparkujesz samochód. Oczywiście po zostawieniu auta, całe zwiedzanie odbywało się pieszo.

Zaliczyłem większość najpopularniejszych i najciekawszych miast od Menton do Hyeres. Z lenistwa, a raczej odpowiadających warunków na kempingach, miałem najpierw bazę we Frejus, potem bardziej wypoczynkowo w okolicach Saint Tropez (nazw niestety nie pamiętam, jeśli chcesz mogę poszukać).

Liczyć się trzeba z tym, że takie rozwiązanie pochłonie trochę więcej paliwa i ewentualnie opłat, o ile zamierzałbyś jeździć autostradami. Autostrady są tam w porządku, ale trzeba planować podróże nimi tak, aby uniknąć wyjazdy/powroty lokalnych z pracy - wtedy są nieziemskie korki ;)

#18 witus

witus

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3330 postów
  • SkądSosnowiec
  • Model:Eifelland Holiday 415 TM (5303)
  • Holownik:Hyundai i30

Napisano 11 grudzień 2013 - 09:58

Też zwykle stosuję taką taktykę, że przyczepa stoi, a my zwiedzamy okolicę. Dziękuję za kolejne porady.

zdjęcia z wypraw: https://picasaweb.google.com/bogdziun

#19 pawwar

pawwar

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 118 postów
  • Telefon:SAMSUNG
  • SkądDąbrowa Górnicza
  • Model:GRUAU ESPACE 40 TD 91'
  • Holownik:Renault Espace III

Napisano 11 grudzień 2013 - 15:28

Również jestem zainteresowany w przyszłym roku wyjazdem do Francji. Mam prośbę- napiszcie konkretnie ile potrzebuję przygotować gotówki na powiedzmy 14 dni z przejazdem i wszelkimi opłatami oczywiście +/-. Z góry dzięki.

#20 Ir & Ed

Ir & Ed

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3135 postów

Napisano 12 grudzień 2013 - 20:31

@pawwar napisał:

... napiszcie konkretnie ile potrzebuję przygotować gotówki na powiedzmy 14 dni

z przejazdem i wszelkimi opłatami oczywiście +/-  < weż ze sobą +/-   3 karty

W jednym z tych bankomatów  <  zerknij, moja karta została połknięta i zablokowała bankomat

Pozdrawiam,

PS

W sąsiednim bankomacie dokonałem wypłaty następną kartą.

Użytkownik ired edytował ten post 12 grudzień 2013 - 20:39

#21 nomadka

nomadka

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 576 postów
  • Skądłódzkie
  • Model:N127

Napisano 12 grudzień 2013 - 21:25

Również jestem zainteresowany w przyszłym roku wyjazdem do Francji. Mam prośbę- napiszcie konkretnie ile potrzebuję przygotować gotówki na powiedzmy 14 dni z przejazdem i wszelkimi opłatami oczywiście +/-. Z góry dzięki.

Na to pytanie najprościej sam znajdziesz odpowiedź: koszty paliwa policz z ViaMichelin (ile pali twoje Renault??), płatne autostrady możesz spokojnie omijać,  a paliwo kupować na stacjach przy supermarketach - jest najtańsze Kempingi -to zależy Ile osób zabierasz, kiedy jedziesz no i w końcu gdzie się zatrzymasz (cenniki są na stronach), jeżeli będziesz sam gotował na jedzenie wydasz niewiele więcej niż w Polsce.

#22 lupilu

lupilu

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 173 postów
  • SkądZabrze
  • Model:Adria Linea
  • Holownik:Opel Zafira

Napisano 15 grudzień 2013 - 16:32

Chorwacja droga, Grecja daleko. Może Francja śladami Lupilu. Ma ktoś podobne plany ? Może jakieś notatki co warto zobaczyć ? Tym razem chciałbym mniej gnać. Więcej zobaczyć po drodze z naciskiem na Niemcy. Jak macie jakieś przemyślenia zapraszam do pisania. Celuję w lipiec.

Miło nam, że nasze wojaże mogą stanowić dla kogoś inspirację :skromny: . My również planujemy wyjazd do Francji i również w lipcu - mamy zamiar wyruszyć tuż po zakończeniu roku szkolnego. Oczywiście interesuje nas głównie Lazurowe Wybrzeże i najdłużej zabawimy na naszym ukochanym kempingu w Le Lavandou, ale planujemy też wypady do Monaco (być może zahaczymy o jakiś kemping w pobliżu), Marsylii, Cannes i co tam jeszcze się komuś przypomni :hmm: . Generalnie po tegorocznym pobycie w Chorwacji czujemy już tęsknotę za południem Francji i nie wyobrażamy sobie nadchodzących wakacji w innym miejscu (cóż, takie przyjemne uzależnienie...)

Dobroć jest ważniejsza od mądrości, a uznanie tej prawdy to owej mądrości początek.

#23 Ir & Ed

Ir & Ed

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3135 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 18:27

Pałac papieski w Awinionie < polecam z tego kempingu do pałacu pieszo ~30min.

Pozdrawiam,

Użytkownik ired edytował ten post 15 grudzień 2013 - 18:29

#24 nomadka

nomadka

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 576 postów
  • Skądłódzkie

Napisano 22 grudzień 2013 - 16:21

Pałac papieski w Awinionie < polecam z tego kempingu do pałacu pieszo ~30min.

Pozdrawiam,

Awinion 3xtak! W czasie festiwalu teatralnego (koniec lipca do pierwszej niedzieli sierpnia) to morze atrakcji. Do miasta zjeżdżają się nie tylko „poważni” artyści, ale i ci z teatrów alternatywnych, ulicznych, muzycy, tancerze. Wszyscy chętnie występują po prostu na ulicach i placach starego miasta, więc na nudę nie można narzekać. Dodatkową atrakcją jest wielki jarmark na bulwarze między murami starego miasta a Rodanem.

Avignon 2008.29.jpg Avignon 2008.32z.jpg Avignon 2008.34a.jpg Avignon 2008.40a.jpg

Po drodze na Lazurowe Wybrzeże warto zatrzymać się w Orange (rzymski łuk triumfalny i amfiteatr, drogą N7 i tak przejeżdża się przez środek miasta).

Arles (rzymski amfiteatr, cmentarz i gotycka katedra)

Arles 2008 Arena.jpg Arles 2008 Les Alyscamps.1.jpg

15 sierpnia warto wpaść do St-Remy-de-Provence, żeby popatrzeć na gonitwę byków. Można tam zobaczyć również dom, w którym urodził się Nostardamusa i rzymski łuk triumfalny. 

Aigues-Mortes, malutkie miasteczko za potężnymi murami świętuje pod koniec sierpnia.

P8241724.JPG P8241708.JPG

I już bliziutko do wspaniałych piaszczystych plaż Prowansji. Do atrakcji na Lazurowym Wybrzeżu dorzucę Vence. Samo miasteczko jest bardzo sympatyczne, ale przyjeżdża się tam dla cudownej kaplicy Matisa, w której oszczędny rysunek zdobiący białe ściany barwi światło wpadające przez kolorowe witraże.

Vence 2008 kaplica Matisse.jpg Vence 2008 5.jpg Vence 2008 6.jpg Vence 2008 20.jpg

Z kempingu, na którym mieszkaliśmy można było pójść na spacer do St-Paul-de-Vence na kolejną porcję współczesnej sztuki (muzeum Fundation Maeght) w średniowiecznym otoczeniu. Kemping (http://www.domainela...accueil/1/Vence)jest 10km od wybrzeża, z miejscem nie było problemu nawet w sierpniu, a niektórzy dojeżdżali stąd na plaże. Na wybrzeżu też znalazło się dla nas miejsce, co prawda w części „za drogą”

http://www.camping-d...mpsite-grimaud/

A to pobliskie Grimaud

Grimaud 2008.11.jpg

i trochę luksusu w St-Tropez.

St-Tropez 2008.13.jpg St-Tropez 2008.8.jpg St-Tropez 2008.9.jpg St-Tropez 2008.11.jpg

#25 Ir & Ed

Ir & Ed

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3135 postów

Napisano 22 grudzień 2013 - 17:12

@nomadka napisała:

Awinion 3xtak! < brawo, brawo.... brawo ... dziękuję za opisy + zdjęcia, wykonujesz dobrą/koronkową robotę...

Ośmielam się dołożyć kwiatowy zawrót głowy:

pola lawendy < cuda natury = raj na ziemi  > tulipany ... więcej = gotowiec

Oba miejsca bardzo polecamy.

Pozdrawiam,

Użytkownik ired edytował ten post 22 grudzień 2013 - 17:23

#26 emi13214

emi13214

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 1 postów

Napisano 29 grudzień 2013 - 15:57

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tutaj po raz pierwszy. Zaciekawiło mnie wasze forum ponieważ Francja to jest moje marzenie z czasów licealnych (czyli dobre 30 lat temu), a to dlatego, że uczyłam się tego języka i bardzo to lubiłam. Generalnie bardzo interesowało mnie wszystko co francuskie. Później proza życia, a od paru lat jeżdżę do Chorwacji, gdyż opinie na temat kosztów wyjazdu do Francji bardzo mnie przerażały. Od miesiąca myślę jednak o wyjeździe w 2014 ( wrzesień) na Cote d'Azur i przez to że trafiłam na to forum, wyjazd ten staje się powoli coraz bardziej realny.

W końcu jadąc z Poznania do Dubrownika, to podobna odległość jak np. w okolice Nicei. Jeździmy z mężem na campingi, ale z namiotem (w tym roku sprawiliśmy sobie całkiem nowy, fajny sprzęt).

Jedzenie zabierzemy z Polski (tzn. kilka słoików z mięsem, parę puszek), ale bez przesady. Resztę kupimy w supermarketach.

Moim problemem jest tylko obawa, czy we wrześniu znajdziemy jakieś wolne miejsce na campingu, bez rezerwacji. Nie lubię rezerwować noclegów i potem się spieszyć, aby zdążyć na czas. Wolę sobie pozwiedzać po drodze ciekawe miejsca i dojechać do celu w typowo powolnym, wakacyjnym tempie. Ale nie wiem czy tak można we Francji?(czyt. Na Lazurowym Wybrzeżu).

Może macie jakieś doświadczenia w wyjazdach wrześniowych? Jest tam jeszcze duża ilość turystów?Jak wyglądają plaże?

Wybieram natomiast wrzesień ze względu na pogodę - nie lubię smażyć się w upałach 35-38C. Do Chorwacji też jeżdżę w takim czasie i jest to dla mnie optymalny termin.

A poza tym jest taniej.

Proszę o jakieś informacje dotyczące wyjazdów bez rezerwacji.

#27 nomadka

nomadka

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 576 postów
  • Skądłódzkie

Napisano 09 styczeń 2014 - 14:42

Moim problemem jest tylko obawa, czy we wrześniu znajdziemy jakieś wolne miejsce na campingu, bez rezerwacji. Nie lubię rezerwować noclegów i potem się spieszyć, aby zdążyć na czas. Wolę sobie pozwiedzać po drodze ciekawe miejsca i dojechać do celu w typowo powolnym, wakacyjnym tempie. Ale nie wiem czy tak można we Francji?(czyt. Na Lazurowym Wybrzeżu).

Francja to prawdziwy raj dla turystów, przekonasz się. O kempingi po drodze nie musisz się martwić, zawsze coś się znajdzie, we wrześniu nawet na Lazurowym Wybrzeżu nie powinno być problemu. A plaże na Lazurowym Wybrzeżu są do wyboru piaszczyste (patrz post powyżej), żwirowe, kamieniste

Niedaleko Nicei.jpg Gdzieś między Frejus i Niceą.2.jpg Gdzieś między Frejus i Niceą.5a.jpg

#28 piciu

piciu

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 15 postów
  • Skądśląskie
  • Model:Fendt Saphir 410
  • Holownik:420 Nm + AWD

Napisano 12 styczeń 2014 - 22:13

Witam,
po dłuższej nieobecności udało się tu wrócić z treścią: Francja.
Ponieważ forum jest niesamowitą skarbnicą wiedzy i inspiracji (oczywiście przez ludzi którzy je tworzą) pozwolę sobie dodać nasze 5 groszy:
 fr11i12.jpg
fr11i12.jpg

Pozdrawiam,
Paweł

Użytkownik piciu edytował ten post 12 styczeń 2014 - 22:16

Dołączona grafika

#29 wydra

wydra

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów
  • SkądKarlsruhe
  • Model:Tabbert Da Vinci 540
  • Holownik:MB 211 E 320

Napisano 15 styczeń 2014 - 17:04

My też w tym roku planujemy Francję. 

Pierwotnie miała być Chorwacja ale ona wciąż jest trochę za dzika. Nawet do Solarisa mam uwagi  :wacko:

We Francji jakoś to ładniej wygląda.

Urlop mamy od 2 -22 sierpnia. 

Francuzi mają wakacje do końca sierpnia, więc i tak bedzie pewnie dużo ludzi.

Kierunek Lazurowe wybrzeże alboooo........... Hiszpania  ;)

Do 28 lutego jak się zarezerwuje to są zniżki.

Przepraszam, ale nie mam polskiej klawiatury...   :klnie:

#30 Sisar

Sisar

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 300 postów
  • SkądKraków
  • Model:N126e
  • Holownik:La Captur

Napisano 26 styczeń 2014 - 11:35

Widzę, że ja jednak nie dotrę do tej Francji... za dużo kombinacji, planowania, ciasnota i w ogóle, nie można wybrac sie ot tak spontanicznie.... Dwa razy juz próbowałem, ale dwa razy ostatecznie wylądowałem w Grecji... Te opisy Francji nas przerażają, a szkoda byłoby stracić cały urlop i pieniądze na eksperymenty....

Do Francji to może lepiej bez przyczepki... 

Brrrrrr... !  :)

557eb1ba-d4bc-11e1-8e7d-0025b511226e.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych