Skocz do zawartości

Plany 2014 - Francja (Prowansja, Lazurowe Wybrzeże)


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Do Wersalu śmigałem samochodem bez problemów, dużo parkingów. Do centrum raz pojechaliśmy samochodem w nocy. Ruch taki sam jak w dzień, kiepsko z parkingami - nie polecam ;) rondo przy łuku triumfalnym przejchałem z zamkniętymi oczami bo na trzeźwo się nie dało. Do dzisiaj nie wiem jak te 8 pasów wokół ronda działa i nie ma tam wypadków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy to można jakoś ogarnąć :

Paczek, nie przejmuj się. Nasza pierwsza podróż paryskim metrem  skończyła się niezbyt  wesoło: na wielopoziomowej podziemnej stacji znaleźliśmy się na peronie właściwego metra, ale w niewłaściwym kierunku. Bez pomocy jakiegoś ciemnolicego młodzieńca nie udało by się nam przedostać na właściwy kierunek. Potem już było lepiej. No i zawsze w rezerwie nasz własne nogi! :skromny: Najważniejsze to nie przejmować się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czym stresować metro jeździ co kilka minut, najwyżej pojedziesz za daleko lub w złym kierunku. Po 2 h będziesz się poruszał swobodnie ;) grunt to mapka metra w kieszenie i sukmanie oznaczeń na stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się komunikowaliście - tam na miejscu ?

 

tzn - mam zamiar kupić jakieś tamtejsze karty SIM , doładować telefony i rozmawiać przez ich łącza.

 

Bo akurat tam PLAY wcale nie musi być najtańszy ( a nawet czasem darmowy ) :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z kim chcesz się komunikować ? To Unia więc cena ta sama nie ma sensu kupować kart. Ja podłączałem się pod otwarte wifi na mieście lub Macdonallds i dzwoniłem za free przez internet ze smartfona. Nam na forum możesz relacjonować pisemnie nie musisz dzwonić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to gdzie ?

 

Tak sobie wykombinowałem że zamieszkamy w PMK i jak by co ( sam nie wiem co ) zadzwonię do nich o pomoc .

 

Więc chyba jakąś tam lokalną siecią będzie taniej niż PLAYem ( 1 zł / 30 sek )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz potrzebował pomocy. To nie Polska. Zakwateruj się w Bulońskim będziesz miał rzut beretem do centrum. Przyłączysz się do innych Polaków pierwszego dnia będzie Ci raźniej. Zresztą wszyscy po śniadaniu spadają na zwiedzanie więc pujdziesz tam gdzie wszyscy. Metro jeździ wszedzie i co chwilę więc się nie umęczysz chodzeniem ;)

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujesz że to rozwiązanie z kempem w Bulońskim jest lepsze od PMK ?

 

W sumie na kwaterze taniej , ale dojazdy i czas .....

 

a może jakieś gotowce ? czyli własne dawne plany - gdzie, jak , po co , za ile , - to było by bardzo pomocne .

 

a w ogóle to jeździcie francuskimi autostradami , czy raczej omijacie je ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz z przyczepą czy na kwatery ? Jeżeli chcesz zobaczyć tylko Paryż to nie ma sensu ciągnąć tam przyczepy. Ja jeździłem autostradami szkoda mi czasu na szukanie trudniejszych rozwiązań. Nie mieliśmy planów, jedynym planem było wykupienie biletów do Eurodineylandu (było sporo taniejw przedsprzedaży). Reszta to mapka metra w dłoń o na co mieliśmy ochotę to odwiedzaliśmy. Często po łebkach bo staraliśmy się dobierać atrkacje pod dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to my również szukamy atrakcji "pod dziecko"

 

Z tą różnicą że jedziemy z Niewiadką - po drodze chcemy jeszcze zaliczyć LEGOLAND .

 

Planujemy tydzień w Paryżu i tydzień gdzieś na ichniejszym wybrzeżu . 

 

No zobaczymy jak będzie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujemy tydzień w Paryżu ... < wystarczy

 

@Paczek

Nasz dojazd z kempingu.

1. Dojście pieszo z kempingu do przystanku autobusowego # 244A - B  <  zerknij

 

2,Końcowy przystanek autobusu  # 244  < zapisz sobie GPS tego miejsca N48,87819 E2,28050

 

3. Wsiadasz do metra M1  na stacji Porte Maillot  <  kierunek => Château de Vincennes

 

4. Jedziesz do  Franklin D. Roosevelt  < transfer/ przesiadka z M1 do M9

 

5. Wysiadasz z M9 na przystanku Trocadero < [zerknij]

 

Po wyjściu z metra idziesz pieszo do wieży Eiflla.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez Spablo1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paczek

Nasz dojazd z kempingu.

...

Ir & Ed

Nie ukrywam , że Twoje podpowiedzi są dla mnie szczególnie wartościowe 

 

Wszystko archiwizuje i ( mam nadzieje że ) będę wykorzystywał jako przewodnik na wakacjach 

 

Dzięki za już i bardzo proszę o jeszcze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.