Skocz do zawartości

Plany 2014 - Francja (Prowansja, Lazurowe Wybrzeże)


witus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kurcze, trochę drogi ten Tour Bus. Trochę dla mnie skomplikowana jest ta "polityka" biletowa.?  Bo jak dobrze zrozumiałem, bilet jest ważny przez 1,5 h, można się przesiąść z metra do metra lub pociągu na terenie miasta, lub z autobusu do tramwaju i odwrotnie, a już np. z autobusu do metra nie można, czy tak jest? Wprawdzie 1,7Euro to nie majątek, ale przy 4 "głowach" i kilku przesiadkach to się nazbiera.

@pawelsn napisał:

Kurcze, trochę drogi tenTour Bus... < aaale jaka wygoda, siedzisz ze słuchawkami w uszach słuchasz+patrzysz

... kilka zdjęć.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, każdy ma swoje upodobania, ale dla mnie taka "japońska wycieczka" odpada, podobnie jak wszelkie formy zorganizowanego wypoczynku. Dziś w dobie wujka google, można samemu zorganizować fajną wycieczkę i oglądać to co Cie naprawdę interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mawiają "niektórzy" Paryżanie:

- Skąd jest najpiękniejszy widok na Paryż?

- Oczywiście, że z Montparnasse!

- A dlaczego?

- Bo stamtąd nie widać Moutparnasse! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, każdy ma swoje upodobania, ale dla mnie taka "japońska wycieczka" odpada, podobnie jak wszelkie formy zorganizowanego wypoczynku. Dziś w dobie wujka google, można samemu zorganizować fajną wycieczkę i oglądać to co Cie naprawdę interesuje.

 

Zgadzam się ale jeśli masz za współpodróżników dwa małe szkraby, które jedyne co chcą zwiedzać to lodziarnie a jedyne, gdzie chętnie wchodzą, to karuzele to taka wycieczka może się sprawdzić.

Myślę, że moje były by zachwycone taką przejażdżką - więc i wilk syty i owca cała - znaczy brak bólu uszu od wrzasku i mniej nerwów. :-)

Edytowane przez Heniekag (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchasz po jakiemu? Czy jest dostępny polski?

@Heniek

Paryż ... commentary is available in your choice of 9 languages:

English, French, German, Spanish, Italian, Russian, Japanese, Brazilian Portuguese or Mandarin Chinese.

 

... więcej < zerknij

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Język PL nawet [w Watykanie = (Muzea Watykańskie)] w czasie pontyfikatu JPII był niedostępny !

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paryż ... commentary is available in your choice of 9 languages:

English, French, German, Spanish, Italian, Russian, Japanese, Brazilian Portuguese or Mandarin Chinese.

 

... więcej < zerknij

No patrz a ja grzebałem w menu po lewej stronie a nie zwróciłem uwagi na to drugie. Coś dzisiaj z moją spostrzegawczością nie tak. Najpierw nie zauważyłem, że sprawdzanie pisowni mi nie działa i zaśmieciłem forum takimi błędami, że oczy więdną a teraz to - no nic idę się wstydzić ;-)

W każdym bądź razie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, ten Paryż! Parę lat minęło od naszego ostatniego spotkania, zatęskniłam!

 

My zatrzymaliśmy się na kempingu Paris Est http://www.campingchampigny.fr/de/ . Do miasta dojeżdżaliśmy RER A. W sobotę i niedzielę samochodem – Paryż w weekendy był pusty, a parkingi w sobotę i niedzielę bezpłatne (ale czy jeszcze są?) Kemping znajduje się po drodze do Disneylandu. I jeszcze jedna miła informacja do 12.07 z kartą ECISI kosztuje tylko 16 EURO! http://www.campingcard.com/de/de/europa/frankreich/%cele-de-france/?action=formsubmit&resetSearch=0&procedure=&tarieven%5B12%5D=12&tarieven%5B14%5D=14&tarieven%5B16%5D=16&tarieven%5B18%5D=18&s_date=&s_date_mysql=&e_date=&e_date_mysql=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, ten Paryż! Parę lat minęło od naszego ostatniego spotkania, zatęskniłam!

 

My zatrzymaliśmy się na kempingu Paris Est http://www.campingchampigny.fr/de/ . Do miasta dojeżdżaliśmy RER A. W sobotę i niedzielę samochodem – Paryż w weekendy był pusty, a parkingi w sobotę i niedzielę bezpłatne (ale czy jeszcze są?) Kemping znajduje się po drodze do Disneylandu. I jeszcze jedna miła informacja do 12.07 z kartą ECISI kosztuje tylko 16 EURO! http://www.campingcard.com/de/de/europa/frankreich/%cele-de-france/?action=formsubmit&resetSearch=0&procedure=&tarieven%5B12%5D=12&tarieven%5B14%5D=14&tarieven%5B16%5D=16&tarieven%5B18%5D=18&s_date=&s_date_mysql=&e_date=&e_date_mysql=

 

A nie głośno tam od autostrady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wykupując bilet :

 

www.pariswelcome.net/metro/paris_visite.htm

 

będę mógł na niego dojeżdżać kolejką do Paryża ?

 

A jak rozumieć te strefy ?

 

Orientujecie się ?


A to widzieliście ? Może ktoś korzystał :

 

http://www.paryzbilety.pl/rejs-z-kolacja/?gclid=CKabyqTJ3LwCFZDKtAodAhQADA

 

http://www.wakacje-we-francji.pl/rejs-po-sekwanie-bateaux-parisien

 

Czy te firmy są wiarygodne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paryż jest podzielony na strefy powiedzmy okręgi, pierwszy to ścisłe centrum, i im dalej to powstają kolejne strefy. W zależności jaki masz bilet (Paris Visite) to możesz poruszać się w obrębie danej strefy - metro, RER, tramwaj, autobus.

Np. Mając bilet na strefę 1-3, a chcemy jechać do Wesalu czy Disneylandu które są chyba w 5 strefie, to w kasie dokupujemy jednorazowo brakujące strefy czyli bilet na przejazd przez 4 i 5 strefę.

Warto zaplanować zwiedzanie aby odpowiednio wykorzystać bilety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wykupując bilet :

 

www.pariswelcome.net/metro/paris_visite.htm

 

będę mógł na niego dojeżdżać kolejką do Paryża ?

 

A jak rozumieć te strefy ?

 

@Paczek napisał:

Czy wykupując bilet :

www.pariswelcome.net/metro/paris_visite.htm

będę mógł na niego dojeżdżać kolejką do Paryża ? < nie czytasz poprzednich postów

 

punkt 2. PMK  < jeszcze raz czytaj ... zerknij niżej wkleiłem fragment.

 

A jak rozumieć te strefy ?

Metro < I N F O > strefy

 

My kupiliśmy Paris Visite na 5 stref wszystkie nasze naniesione znacznikami na mapie < odwiedziliśmy

 

Nie jest syf spałem na nim. Jest dobrze skomunikowany, sprzed niego kursuje autobus do centrum. Nasi sąsiedzi zwiedzali na rowerach z campingu. Trzeba tylko pamiętać, że to nie jest camping rekreacyjny to sypialnia dla zeiedzających Paryż. Kwaterki wysypane żwirkiem. Ważne żeby rezerwować wewnątrz campingu - daleko od ogrodzenia. Nad głowami jeździły nam całą noc samochody, a to miasto nigdy nie śpi ;)

@Paczek

Ośmielam się zasugerować wspólny wyjazd z autorem tego wątku oraz w/w postu #47.

Kolega [witus] jest ostatnio mniej aktywny, na pewno jest na feriach zimowych. Jak wróci na pewno we wszystkim pomoże bo on tam już był i wszystko wie jak się poruszać gdzie stanąć jak dojechać. Takiej drugiej  osoby dobrze obeznanej trudno ci będzie znależć, ale nigdy nic nie wiadomo. Może ktoś się ujawni...

Napisz do niego na pewno zabierze Ciebie do konwoju taką trasą

A - B -  C  < ta trasa od Wrocławia pokrywa się z naszą trasą. Jest OK, polecam.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Dokładam nasze zdjęcia dworca kolejowego przy PMK skąd pociągiem jeżdziliśmy do Paryża.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.