Skocz do zawartości

Plany 2014 - Francja (Prowansja, Lazurowe Wybrzeże)


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Hemiek...aleś zapodał

@Commander napisał;

... aleś zap...

Każdego dnia po zwiedzaniu odpoczywaliśmy nad Loarą z widokiem na zamek  < zerknij

 

zdjęcia Panorama 360° < Dolina Loary

 

Pozdrawiam,

PS

Commander podaj swój e-mail na PW, mam coś dla Ciebie.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Podam w takim razie swój "przepis" na Lazurowe Wybrzeże. Byłem tam we wrześniu, choć na większych i popularniejszych kempingach nadal ciężko o miejsce. Wiedziałem wcześniej, że jechanie typowej objazdówki mija się z celem. Dlatego też najlepiej wybrać sobie miejscowości/kempingi ze 2-3 na wybrzeżu, tam zrobić sobie bazę wypadową i dojeżdżać do ciekawszych miast samochodem.

 

W każdym z miast znajdują się parkingi (najczęściej podziemne). Są one płatne, ale nawet w Monako, gdzie zaparkowałem pod samym kasynem (obok Bugatti Veyronów, Ferrari i Lamborghini) za kilka godzin zapłaciłem 10 euro. A autko bezpiecznie i w cieniu (a raczej pod ziemią) stało i czekało. Jeśli masz nawigację to wgraj sobie punkty POI z parkingami we Francji, a raz dwa zaparkujesz samochód. Oczywiście po zostawieniu auta, całe zwiedzanie odbywało się pieszo.

 

Zaliczyłem większość najpopularniejszych i najciekawszych miast od Menton do Hyeres. Z lenistwa, a raczej odpowiadających warunków na kempingach, miałem najpierw bazę we Frejus, potem bardziej wypoczynkowo w okolicach Saint Tropez (nazw niestety nie pamiętam, jeśli chcesz mogę poszukać).

 

Liczyć się trzeba z tym, że takie rozwiązanie pochłonie trochę więcej paliwa i ewentualnie opłat, o ile zamierzałbyś jeździć autostradami. Autostrady są tam w porządku, ale trzeba planować podróże nimi tak, aby uniknąć wyjazdy/powroty lokalnych z pracy - wtedy są nieziemskie korki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zainteresowany w przyszłym roku wyjazdem do Francji. Mam prośbę- napiszcie konkretnie ile potrzebuję przygotować gotówki na powiedzmy 14 dni z przejazdem i wszelkimi opłatami oczywiście +/-. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawwar napisał:

... napiszcie konkretnie ile potrzebuję przygotować gotówki na powiedzmy 14 dni

z przejazdem i wszelkimi opłatami oczywiście +/-  < weż ze sobą +/-   3 karty

 

W jednym z tych bankomatów  <  zerknij, moja karta została połknięta i zablokowała bankomat

 

Pozdrawiam,

PS

W sąsiednim bankomacie dokonałem wypłaty następną kartą.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zainteresowany w przyszłym roku wyjazdem do Francji. Mam prośbę- napiszcie konkretnie ile potrzebuję przygotować gotówki na powiedzmy 14 dni z przejazdem i wszelkimi opłatami oczywiście +/-. Z góry dzięki.

Na to pytanie najprościej sam znajdziesz odpowiedź: koszty paliwa policz z ViaMichelin (ile pali twoje Renault??), płatne autostrady możesz spokojnie omijać,  a paliwo kupować na stacjach przy supermarketach - jest najtańsze Kempingi -to zależy Ile osób zabierasz, kiedy jedziesz no i w końcu gdzie się zatrzymasz (cenniki są na stronach), jeżeli będziesz sam gotował na jedzenie wydasz niewiele więcej niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja droga, Grecja daleko. Może Francja śladami Lupilu. Ma ktoś podobne plany ? Może jakieś notatki co warto zobaczyć ? Tym razem chciałbym mniej gnać. Więcej zobaczyć po drodze z naciskiem na Niemcy. Jak macie jakieś przemyślenia zapraszam do pisania. Celuję w lipiec.

Miło nam, że nasze wojaże mogą stanowić dla kogoś inspirację :skromny: . My również planujemy wyjazd do Francji i również w lipcu - mamy zamiar wyruszyć tuż po zakończeniu roku szkolnego. Oczywiście interesuje nas głównie Lazurowe Wybrzeże i najdłużej zabawimy na naszym ukochanym kempingu w Le Lavandou, ale planujemy też wypady do Monaco (być może zahaczymy o jakiś kemping w pobliżu), Marsylii, Cannes i co tam jeszcze się komuś przypomni :hmm: . Generalnie po tegorocznym pobycie w Chorwacji czujemy już tęsknotę za południem Francji i nie wyobrażamy sobie nadchodzących wakacji w innym miejscu (cóż, takie przyjemne uzależnienie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pałac papieski w Awinionie < polecam z tego kempingu do pałacu pieszo ~30min.

 

Pozdrawiam,

Awinion 3xtak! W czasie festiwalu teatralnego (koniec lipca do pierwszej niedzieli sierpnia) to morze atrakcji. Do miasta zjeżdżają się nie tylko „poważni” artyści, ale i ci z teatrów alternatywnych, ulicznych, muzycy, tancerze. Wszyscy chętnie występują po prostu na ulicach i placach starego miasta, więc na nudę nie można narzekać. Dodatkową atrakcją jest wielki jarmark na bulwarze między murami starego miasta a Rodanem.

post-12190-0-30625100-1387725336_thumb.jpgpost-12190-0-96852900-1387725340_thumb.jpgpost-12190-0-24503000-1387725346_thumb.jpgpost-12190-0-02110300-1387725358_thumb.jpg

Po drodze na Lazurowe Wybrzeże warto zatrzymać się w Orange (rzymski łuk triumfalny i amfiteatr, drogą N7 i tak przejeżdża się przez środek miasta).

Arles (rzymski amfiteatr, cmentarz i gotycka katedra)

post-12190-0-60320400-1387725314_thumb.jpgpost-12190-0-41642900-1387725325_thumb.jpg

15 sierpnia warto wpaść do St-Remy-de-Provence, żeby popatrzeć na gonitwę byków. Można tam zobaczyć również dom, w którym urodził się Nostardamusa i rzymski łuk triumfalny. 

Aigues-Mortes, malutkie miasteczko za potężnymi murami świętuje pod koniec sierpnia.

post-12190-0-65782900-1387725303_thumb.jpgpost-12190-0-41126600-1387725391_thumb.jpg

I już bliziutko do wspaniałych piaszczystych plaż Prowansji. Do atrakcji na Lazurowym Wybrzeżu dorzucę Vence. Samo miasteczko jest bardzo sympatyczne, ale przyjeżdża się tam dla cudownej kaplicy Matisa, w której oszczędny rysunek zdobiący białe ściany barwi światło wpadające przez kolorowe witraże.

post-12190-0-24788100-1387725627_thumb.jpgpost-12190-0-36398200-1387725638_thumb.jpgpost-12190-0-33280200-1387725648_thumb.jpgpost-12190-0-87224300-1387725659_thumb.jpg

Z kempingu, na którym mieszkaliśmy można było pójść na spacer do St-Paul-de-Vence na kolejną porcję współczesnej sztuki (muzeum Fundation Maeght) w średniowiecznym otoczeniu. Kemping (http://www.domainelabergerie.fr/content/fr/accueil/1/Vence)jest 10km od wybrzeża, z miejscem nie było problemu nawet w sierpniu, a niektórzy dojeżdżali stąd na plaże. Na wybrzeżu też znalazło się dla nas miejsce, co prawda w części „za drogą”

http://www.camping-des-mures.com/en/campsite-grimaud/

 A to pobliskie Grimaud

post-12190-0-22031400-1387725369_thumb.jpg

i trochę luksusu w St-Tropez.

post-12190-0-24346500-1387725543_thumb.jpgpost-12190-0-50152100-1387725555_thumb.jpgpost-12190-0-64353300-1387725566_thumb.jpgpost-12190-0-26728600-1387725578_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nomadka napisała:

Awinion 3xtak! < brawo, brawo.... brawo ... dziękuję za opisy + zdjęcia, wykonujesz dobrą/koronkową robotę...

 

Ośmielam się dołożyć kwiatowy zawrót głowy:

pola lawendy < cuda natury = raj na ziemi  > tulipany ... więcej = gotowiec

Oba miejsca bardzo polecamy.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tutaj po raz pierwszy. Zaciekawiło mnie wasze forum ponieważ Francja to jest moje marzenie z czasów licealnych (czyli dobre 30 lat temu), a to dlatego, że uczyłam się tego języka i bardzo to lubiłam. Generalnie bardzo interesowało mnie wszystko co francuskie. Później proza życia, a od paru lat jeżdżę do Chorwacji, gdyż opinie na temat kosztów wyjazdu do Francji bardzo mnie przerażały. Od miesiąca myślę jednak o wyjeździe w 2014 ( wrzesień) na Cote d'Azur i przez to że trafiłam na to forum, wyjazd ten staje się powoli coraz bardziej realny.

W końcu jadąc z Poznania do Dubrownika, to podobna odległość jak np. w okolice Nicei. Jeździmy z mężem na campingi, ale z namiotem (w tym roku sprawiliśmy sobie całkiem nowy, fajny sprzęt).

Jedzenie zabierzemy z Polski (tzn. kilka słoików z mięsem, parę puszek), ale bez przesady. Resztę kupimy w supermarketach.

Moim problemem jest tylko obawa, czy we wrześniu znajdziemy jakieś wolne miejsce na campingu, bez rezerwacji. Nie lubię rezerwować noclegów i potem się spieszyć, aby zdążyć na czas. Wolę sobie pozwiedzać po drodze ciekawe miejsca i dojechać do celu w typowo powolnym, wakacyjnym tempie. Ale nie wiem czy tak można we Francji?(czyt. Na Lazurowym Wybrzeżu).

Może macie jakieś doświadczenia w wyjazdach wrześniowych? Jest tam jeszcze duża ilość turystów?Jak wyglądają plaże?

Wybieram natomiast wrzesień ze względu na pogodę - nie lubię smażyć się w upałach 35-38C. Do Chorwacji też jeżdżę w takim czasie i jest to dla mnie optymalny termin.

A poza tym jest taniej.

Proszę o jakieś informacje dotyczące wyjazdów bez rezerwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Moim problemem jest tylko obawa, czy we wrześniu znajdziemy jakieś wolne miejsce na campingu, bez rezerwacji. Nie lubię rezerwować noclegów i potem się spieszyć, aby zdążyć na czas. Wolę sobie pozwiedzać po drodze ciekawe miejsca i dojechać do celu w typowo powolnym, wakacyjnym tempie. Ale nie wiem czy tak można we Francji?(czyt. Na Lazurowym Wybrzeżu).

Francja to prawdziwy raj dla turystów, przekonasz się. O kempingi po drodze nie musisz się martwić, zawsze coś się znajdzie, we wrześniu nawet na Lazurowym Wybrzeżu nie powinno być problemu. A plaże na Lazurowym Wybrzeżu są do wyboru piaszczyste (patrz post powyżej), żwirowe, kamieniste

post-12190-0-08692100-1389274732_thumb.jpgpost-12190-0-33629400-1389274739_thumb.jpgpost-12190-0-83928500-1389274753_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
po dłuższej nieobecności udało się tu wrócić z treścią: Francja.
Ponieważ forum jest niesamowitą skarbnicą wiedzy i inspiracji (oczywiście przez ludzi którzy je tworzą) pozwolę sobie dodać nasze 5 groszy:
 fr11i12.jpg
post-5048-0-48480600-1389560757_thumb.jpg

Pozdrawiam,
Paweł

Edytowane przez piciu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też w tym roku planujemy Francję. 

Pierwotnie miała być Chorwacja ale ona wciąż jest trochę za dzika. Nawet do Solarisa mam uwagi  :wacko:

We Francji jakoś to ładniej wygląda.

Urlop mamy od 2 -22 sierpnia. 

Francuzi mają wakacje do końca sierpnia, więc i tak bedzie pewnie dużo ludzi.

Kierunek Lazurowe wybrzeże alboooo........... Hiszpania  ;)

Do 28 lutego jak się zarezerwuje to są zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę, że ja jednak nie dotrę do tej Francji... za dużo kombinacji, planowania, ciasnota i w ogóle, nie można wybrac sie ot tak spontanicznie.... Dwa razy juz próbowałem, ale dwa razy ostatecznie wylądowałem w Grecji... Te opisy Francji nas przerażają, a szkoda byłoby stracić cały urlop i pieniądze na eksperymenty....

Do Francji to może lepiej bez przyczepki... 

 

 

Brrrrrr... !  :)

 

post-9163-0-72545300-1390732462_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.