Skocz do zawartości

Plany 2014 - Francja (Prowansja, Lazurowe Wybrzeże)


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Przyglądam się wątkowi i pozwolę sobie zabrać głos. Wydaje się, że rozbicie bazy w PMK jest warte rozważenia.

Lekko licząc czteroosobowa rodzina (2 dorosłych+2 dzieci) za 5 dni + karta Paris Visite Pass (http://www.pariswelcome.net/metro/paris_visite.htm) zapłaci jakieś 270Euro, podczas gdy sam kemping w Paryżu (mówię i tym: http://www.camping-indigo.com/en/paris-indigo-campsite) wyjdzie ponad 290. W związku z tym mam pytanie do Ciebie Ired (bo wyczytałem z Twoich postów, że byłeś tu i tu), które miejsce polecisz rodzinie z dwójką dzieci (8 i 10 lat), ponoć ten kemping w Lasku Bulońskim to straszny syf ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie jest syf spałem na nim. Jest dobrze skomunikowany, sprzed niego kursuje autobus do centrum. Nasi sąsiedzi zwiedzali na rowerach z campingu. Trzeba tylko pamiętać, że to nie jest camping rekreacyjny to sypialnia dla zeiedzających Paryż. Kwaterki wysypane żwirkiem. Ważne żeby rezerwować wewnątrz campingu - daleko od ogrodzenia. Nad głowami jeździły nam całą noc samochody, a to miasto nigdy nie śpi ;)

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(bo wyczytałem z Twoich postów, że byłeś tu i tu), które miejsce polecisz rodzinie z dwójką dzieci (8 i 10 lat), ponoć ten kemping w Lasku Bulońskim to straszny syf ?

@pawelsn

Z taką dziatwą oba miejsca polecam, na pewno dadzą radę.

 

1. Kemping

Dojście pieszo z kempingu do przystanku autobusowego # 244 kierunek Paryż zwiedzanie

A - B    <  ~ 950m  12min, czekaj na pełne wczytanie

 

2. PMK

Dojście pieszo z PMK do dworca kolejowego. W kasie na dworcu kupiliśmy Paris Visite, opłata kartą.

Paris Vissite obejmuję również kolejkę linową < wjazd do Bazyliki Sacré-Cœur

 

A - B   <  ~750m  8min, czekaj na pełne wczytanie

 

Tour Bus   <  polecam

Super wycieczka możesz wsiadać i wysiadać na dowolnym przystanku oraz dowolnie zmieniać trasy.

 

Pozdrawiam,

PS

Jak tam wygląda ten kemping ? < przy PMK nie ma kempingu

 

 

... czytaj odpowiedż Pani Anny post # 45

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, trochę drogi ten Tour Bus. Trochę dla mnie skomplikowana jest ta "polityka" biletowa. Bo jak dobrze zrozumiałem, bilet jest ważny przez 1,5 h, można się przesiąść z metra do metra lub pociągu na terenie miasta, lub z autobusu do tramwaju i odwrotnie, a już np. z autobusu do metra nie można, czy tak jest? Wprawdzie 1,7Euro to nie majątek, ale przy 4 "głowach" i kilku przesiadkach to się nazbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam opis dojazdu z kempingu punkt 1 post # 49 ponieważ autor tego wątku tam był to wszystko opisze lepiej.

 

Rozwijam punkt 2. dojazd z PMK do Paryża + dojazd metrem do wieży Eiffla

 

Lokalizacja dworców kolejowych:

PMK & Paris East  <  przybliż oba miejsca

 

Na dworcu Paris East idziesz do stacji Metra na dole, patrz na info-tablice.
Wsiadasz do Metra  M4 kierunek > Porte d'Orléans  ważne !

Jedziesz do stacji Montparnasse - Bienvenüe < zerknij

 

Wysiadasz z M4 na stacji  metra Montparnasse - Bienvenüe

PRZESIADKA ! =TRANSFER

Wsiadasz do M6  wysiadasz na stacji metra  Bir-Hakeim

 

Nie wiesz w którym kierunku iść ... nie ma kogo zapytać ?
Sięgasz po nawigację GPS z takim wpisem współrzędnych: N48,858158, E2,295386

 

A - B  < spacerkiem idziesz ~ 9min 950m do celu=kasy wieży Eiffla

 

W ten sposób my zwiedzamy nie tylko Paryż.

 

Pozdrawiam,

PS

Bilet Paris Visite jest ważny przez wszystkie dni od godz.00:00 pierwszego dnia do godz.24:00 ostatniego dnia.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam opis dojazdu z kempingu punkt 1 post # 49 ponieważ autor tego wątku tam był to wszystko opisze lepiej.

 

Rozwijam punkt 2. dojazd z PMK do Paryża + dojazd metrem do wieży Eiffla

 

Lokalizacja dworców kolejowych:

PMK & Paris East  <  przybliż oba miejsca

 

Na dworcu Paris East idziesz do stacji Metra na dole, patrz na info-tablice.

Wsiadasz do Metra  M4 kierunek > Porte d'Orléans  ważne !

Jedziesz do stacji Montparnasse - Bienvenüe < zerknij

 

Wysiadasz z M4 na stacji  metra Montparnasse - Bienvenüe

PRZESIADKA ! =TRANSFER

Wsiadasz do M6  wysiadasz na stacji metra  Bir-Hakeim

 

Nie wiesz w którym kierunku iść ... nie ma kogo zapytać ?

Sięgasz po nawigację GPS z takim wpisem współrzędnych: N48,858158, E2,295386

 

A - B  < spacerkiem idziesz ~ 9min 950m do celu=kasy wieży Eiffla

 

W ten sposób my zwiedzamy nie tylko Paryż.

 

Pozdrawiam,

PS

Bilet Paris Visite jest ważny przez wszystkie dni od godz.00:00 pierwszego dnia do godz.24:00 ostatniego dnia.

 

 

Oj tak - tu jest największy problem - Bariera językowa

 

Ale czy dobrze rozumiem - sugerujesz mi chodzić z nawigacją ?

 

Troszkę to dziwne - raczej używałem jej do jeżdzenia .

 

Ale OK - dzięki.

 

Bardzo chętnie poczytam wszelkie podpowiedzi ,

 

- ja się poruszać po Paryżu  ?

 

- gdzie i co kupować ? ( oczywiście najtaniej było w Biedronce :] )

 

- jak to jest z tym metrem - pogubimy się czy raczej damy radę ?

 

- a gdzie kupować bilety - co by nie stać godzinami pod kasami  ?

 

- gdzieś czytałem , że  w określone dni , jest też sporo atrakcji GRATIS - np. wejścia do muzeum - może znacie temat  ?

 

- i w ogóle - chętnie poczytam wszelkich podpowiedzi ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za darmo to już chyba nic nie ma, chociaż gdzieś wyczytałam, że w pierwszą niedzielę miesiąca wstęp wolny dla osób poniżej 26 lat . Z doświadczenia wiem, że wiąże się to z kilkugodzinną kolejką.  A tu można sobie kupić bilety zbiorcze online. http://en.parismuseumpass.com/rub-the-pass-points-of-sale-3.htm . 18 maja powinna być noc muzeum.

Inne zakupy to chyba lepiej robić na obrzeżach Paryża w centrach handlowych. A sklepy znasz: E.Leclerc, Carrefour, Auchan. Biedronka też tam kiedyś była i nazywała się jakoś tak, jak owad po łacinie: Coccinellidae.

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy dobrze rozumiem - sugerujesz mi chodzić z nawigacją ? < sporadycznie !

Bardzo chętnie poczytam wszelkie podpowiedzi , < wszystko opisane CZYTAJ post #14 + inne...

 

- ja się poruszać po Paryżu  ? < wszystko opisane CZYTAJ moje wpisy

 

- jak to jest z tym metrem - pogubimy się czy raczej damy radę ? < wszystko opisane CZYTAJ moje wpisy

 

- a gdzie kupować bilety - co by nie stać godzinami pod kasami  ?  < wszystko opisane CZYTAJ moje wpisy

 

- gdzieś czytałem , że  w określone dni , jest też sporo atrakcji GRATIS

- np. wejścia do muzeum - może znacie temat  ?  < wszystko opisane CZYTAJ moje wpisy

 

- i w ogóle - chętnie poczytam wszelkich podpowiedzi ....< zapoznaj się z moimi wpisami,

potem zadawaj pytania, na pewno podpowiem...

@Paczek

Nie chcę ale muszę prosić i zachęcać wszystkich do wnikliwego czytania wszystkich moich wpisów=postów przed zadaniem pytania. Nie chciałbym za każdym razem opisywać czekoś kolejny raz, jeżeli było to opisane wcześniej.

 

W dobie Internetu każde info jest dostępne tylko trzeba się pochylić i znależć najlepiej samemu.

Wpisz/wklej  do Google następującą frazę:

[louvre museum discount tickets]

[transport publiczny paryż]

... itd, ... itp...

... wiesz wszystko

 

Przykład info Louvre

www <  I N F O  > The Louvre is also free...

 

Pozdrawiam,

Ir & Ed

Przed każdym wyjazdem odrabiamy pracę domową dotyczącą naszej wycieczki.

 

... w pierwszą niedzielę miesiąca wstęp wolny dla osób poniżej 26 lat ..

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmobilizowałeś mnie Irek - poszukałam informacji u źródła: http://www.louvre.fr/horaires-et-tarifs. wynika z niej, że wolny wstęp dla wszystkich w pierwszą niedzielę miesiąca jest od października do marca, później już nie. Oczywiście tylko do stałych wystaw. Młodzież z UE do 25 lat ma zawsze wstęp wolny (o ile dobrze zrozumiałam). Taryfa w załączeniu w pięknym języku francuskim, szkoda że tylko po francusku.

louvre-tarifs-sur-domaine-louvre_1.pdf

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę jeszcze informację w języku polskim, którą znalazłam na oficjalnej stronie muzeum i tu jest informacja o wolnym wejściu < 26 lat, co  pokrywa się z tabelami w taryfach, chociaż inaczej sformułowane.

louvre-plan-informacja-polski.pdf

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmobilizowałeś mnie Irek - poszukałam informacji u źródła:

@nomadka napisała:

Zmobilizowałeś mnie Irek ... Ired <  O la, la ... również jestem w stanie podwyższonej gotowości

Spocznij!

Ufam że nie "piszę do siebię" znając Twoją dociekliwość na pewno przeczytasz.

Taryfa w załączeniu w pięknym języku francuskim, szkoda że tylko po francusku. < zerknij niżej wszystko zrobiłem w [PL]

 

Dokumenty do pobrania PDF  <  Voilà!

 

The Louvre is also free for everyone on the first Sunday of each month. <  Since Mr. Sarkozy changed the law in May 2009

 

... na końcu dwa SUPER punkty

Ways to cheat if you desperately need to save some cash (in that case, I don't know why you'll be in the mood to visit the art gallery :op):

 

1) Get a fake ID card in advance that says you are under 18 or under 26 from the E.U.. Try those scams in Thailand. They can easily make fake passports and international student IDs.

 

2) Watch out for any used ticket laying on the floor in the area of the museum. That is probably a more manageable way to get in for free. As I said earlier that the ticket is valid for one day and that you can go in and out of the museum on the same day, that means it is transferrable! Aha !!!!! You and your buddies can buy one ticket and share it! Of course, you guys won't be visiting the gallery together, but hey, you have to know what you want. You want to save money or spend your holiday with your mates 24/7 ??? Or perhaps you guys manage to find a few used tickets and visit the museum together. The museum is so big and there are so many tourists. I am sure if you look hard enough, you'll be able to find some on the floor.

 

Zwiedzaliśmy Luwr 04. 05.2008r. za darmo  przez cały dzień od otwarcia do zamknięcia. Warto było!

 

Pozdrawiamy,

ired = Ir & Ed

PS

Camping International de Maisons Laffitte < był naszą pierwszą noclegownią, dojazd do Paryża pociągiem

 

Oprócz Luwru polecam inne ciekawe miejsca godne zobaczenia, załączam kilka zdjęć...

Nasze bilety Paris VIsite...

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek to moja codzienna lektura ....

 

Czytam , czytam i mam wrażenie , że wciąż mało.

 

Może jakieś linki koledzy zapodadzą ?

 

a najlepiej to zapraszam na wspólny wyjazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek to moja codzienna lektura ....

 

Czytam , czytam i mam wrażenie , że wciąż mało.

 

Może jakieś linki koledzy zapodadzą ?

 

a najlepiej to zapraszam na wspólny wyjazd

À propos Paryża

może spróbuj http://www.wirtualnyparyz.com/ lub http://www.hello-paris.fr/

 

 

Warto wczesniej przez internet kupić bilety; np. Wieża Eiffla -zaoszczędzi z godzinnę lub kilka stania w kolejce, a w przypadku wypadu do Disneyland-u zaoszczędzić kilka euro na bilecie.

Np. bilety do Musèe du Louvre kupuj w kasach od strony stacji metra, tam jest zawsze dużoooo mńiejsza kolejka :)

Edytowane przez Walko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem , że kupując :

 

 http://www.pariswelcome.net/metro/paris_visite.htm

 

będę mógł dojeżdzać do Paryża z 

 

http://pmkjouarre.blogspot.fr/

 

Ale na :

 

http://www.helloparis.co.uk/paris-sightseeing-tours/27-hop-on-hop-off-tour-bus.html

 

to już trzeba kupić dodatkowe bilety ?


À propos Paryża
może spróbuj http://www.wirtualnyparyz.com/ lub http://www.hello-paris.fr/


Warto wczesniej przez internet kupić bilety; np. Wieża Eiffla -zaoszczędzi z godzinnę lub kilka stania w kolejce, a w przypadku wypadu do Disneyland-u zaoszczędzić kilka euro na bilecie.
Np. bilety do Musèe du Louvre kupuj w kasach od strony stacji metra, tam jest zawsze dużoooo mńiejsza kolejka :)

 

Tę stronę wirtualny Paryż już znamy , tę drugą poznajemy ]

 

Kolego , a może podlinkujesz , gdzie można kupić bilety internetowo w przed-sprzedaży ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.