Skocz do zawartości

Plany 2014 - Francja (Prowansja, Lazurowe Wybrzeże)


witus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 Wolę żeby był zarys wyjazdu i przypadkowe spotkania w trasie ;)

@witus

Wolę żeby był zarys wyjazdu < Lasek Buloński od kempingu = rzut beretem

... brązowa linia, przez środek lasku...

 

...i przypadkowe spotkania w trasie < na N185 masz gwarantowane przez 24h

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedacy, to siłą ich tu ktoś zaciągnął?

 

p.s. Poznaliśmy kiedyś Francuzów z polskimi korzeniami, więc mogliśmy swobodnie porozmawiać, również o tym co warto zobaczyć we Francji. Oni bardzo negatywnie wyrażali się o Lazurowym Wybrzeżu, że to miejsce dla snobów i bardzo zatłoczone. Ta opinia długo powstrzymywała nas od odwiedzenia Lazurowego Wybrzeża, w końcu jednak pojechaliśmy i nie żałujemy. Ale na plaży w Nicei nie leżeliśmy, bo po co?

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym bardzo chciał w końcu "zaliczyć" Francję ale jeśli tam to podobno tylko na kempingu, no a jesli ja miałbym już byc na jakimś kempingu to na takim, żeby parcele były duuuuuże i okrzewione ( hmm.. co za słówko). Jak na razie o takim kempingu nie słyszałem i nie czytałem i nie znalazłem w necie..... Każdy pakuje ludzi ciasno bo wiadomo - zarobek.... Z tego co widziałem to miejsce na francuskim kempingu, żeby nie było przy smietniku, rezerwować  należy rok wcześniej albo jadąc w ciemno szukac godzinacmi! TO nie dla mnie..... Dlatego Francję zwiedzę kiedyś bez przyczepki.....

 

Chyba tylko Grecja i Skandynawia pozostała w miarę wolna, tylko że Skandynawia za zimna, dlatego w tym roku chyba znowu tafimy do Grecji....

Edytowane przez Sisar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym bardzo chciał w końcu "zaliczyć" Francję ale jeśli tam to podobno tylko na kempingu, no a jesli ja miałbym już byc na jakimś kempingu to na takim, żeby parcele były duuuuuże i okrzewione ( hmm.. co za słówko). Jak na razie o takim kempingu nie słyszałem i nie czytałem i nie znalazłem w necie.....

 

 

 

 

@Sisar napisał:

... no a jesli ja miałbym już byc na jakimś kempingu to na takim,

żeby parcele były duuuuuże i okrzewione ( hmm.. co za słówko).

Jak na razie o takim kempingu nie słyszałem i nie czytałem i nie znalazłem w necie...

 

Po znajomości polecam kemping Montmeuille  <  ~5 km do morza

 

Jest to świetna baza wypadowa do zwiedzania. Przyczepa zostawała na kempingu, autem wszystko objechaliśmy.

Nie jest on zbyt bogato wyposażony, ale jest czysty i cichy, a co najważniejsze praktycznie nie ma tam ograniczeń jeśli chodzi o ilość miejsca pod przyczepę. Tak było ~(10 -11) lat temu, wracaliśmy z Hiszpanii.

 

Pozdrawiam,

PS

Dlatego Francję zwiedzę kiedyś bez przyczepki..... < to błąd

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym bardzo chciał w końcu "zaliczyć" Francję ale jeśli tam to podobno tylko na kempingu, no a jesli ja miałbym już byc na jakimś kempingu to na takim, żeby parcele były duuuuuże i okrzewione ( hmm.. co za słówko). Jak na razie o takim kempingu nie słyszałem i nie czytałem i nie znalazłem w necie..... Każdy pakuje ludzi ciasno bo wiadomo - zarobek.... Z tego co widziałem to miejsce na francuskim kempingu, żeby nie było przy smietniku, rezerwować  należy rok wcześniej albo jadąc w ciemno szukac godzinacmi! TO nie dla mnie..... Dlatego Francję zwiedzę kiedyś bez przyczepki.....

 

Chyba tylko Grecja i Skandynawia pozostała w miarę wolna, tylko że Skandynawia za zimna, dlatego w tym roku chyba znowu tafimy do Grecji....

Siser, nie do końca się zrozumieliśmy. Francja to nie tylko Lazurowe Wybrzeże. Byliśmy tam (we Francji) kilkakrotnie, w końcu (za 7-ym razem) "zaliczyliśmy" i Lazurowe. Obydwa kempingi, o których piszę wyżej mają zadrzewione parcele i nie są ciasne, trafiłam tam przypadkiem w pierwszej połowie sierpnia. I dało się. Ten kraj jest na prawdę przyjazny turystom. Ale nie musisz tam jechać!

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na plaży w Nicei nie leżeliśmy, bo po co?

Żeby siedzieć i godzinami słuchać jak się kamienie przesypują w rytm fal i przyglądać się jak w oddali podchodzą do lądowania samoloty, nie słysząc nic oprócz kamieni. :-) Oczywiście nie mam na myśli plaży w mieście. :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby siedzieć i godzinami słuchać jak się kamienie przesypują w rytm fal i przyglądać się jak w oddali podchodzą do lądowania samoloty, nie słysząc nic oprócz kamieni. :-) Oczywiście nie mam na myśli plaży w mieście. :nono:

Próbowałam tą "muzykę" kamyków nagrać, choć filmik to nie to samo i na dodatek nie udało mi się go tutaj wstawić! :( To chociaż niech będzie zdjęcie.

post-12190-0-19890800-1391014314_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nam się bardzo marzy zwiedzić Paryż .

 

Znamy już termin naszych wakacji - taka samo jak dzieciaczki , zaczynamy od 28 czerwca.

 

Może ktoś z kolegów mam podobne plany , jako "pierwszaki" w tym temacie, bardzo chętnie dołączymy do karawany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam się bardzo marzy zwiedzić Paryż . < realizujcie marzenia, naprawdę warto ,,, polecamy

 

@Paczek

Wasza ziomalka (siostra zakonna) z Opoczna od wielu lat jest w PMK < czeka na Was...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Zachęcamy do klikania na wszystkie naniesione znaczniki informacji na mapie, dowiesz się więcej.

Drugi sposób, przewijaj i klikaj na w/w znaczniki w panelu obok mapy.

Przybliż wybrane miejsce na mapie, gotowiec zawiera podstawowe info do zwiedzania.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie minęło już sporo latek jak byliśmy w Paryżu ale jeśli mogę coś doradzić to przemieszczanie się po mieście tylko metrem - dojedziecie prawie wszędzie ( bilet całodniowy ) i koniecznie zaliczyć rejs którymś z stateczków wycieczkowych - rewelacja i czas na odpoczynek między zwiedzaniem . Latem rodowici Paryżanie w większości opuszczają Paryż pozostawiając miasto turystom :) no i jeszcze jedna cenna uwaga jak parkujecie auto wzdłuż jezdni nie wolno zaciągać ręcznego bo wszyscy parkują na styk i żeby wyjechać trzeba się ,, rozepchać " :hehe: ale tak wogóle to Paryż jest cudowny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli już doradzamy to dołączę się i powiem, że nie wybierajcie się na zwiedzanie Paryża metrem z wózkami dziecięcymi - tamto metro jak i "wieża" nie jest przystosowane do wózków - nie, że się nie da ale ... .


My z tego powodu ograniczyliśmy się tylko do wieży i całodniowego łażenia - bez środków lokomocji. Ale i tak było super - dzieciaki do dzisiaj wszędzie szybko rozpoznają wieżę Eiffla na każdym zdjęciu i pytają kiedy znów pojedziemy - nie darmo zaliczyły każda karuzele po drodze - włącznie z ręcznie napędzaną obsługiwaną notabene przez Polaka :-).

Jedyne, co źle wspominamy to jedzenie tak w restauracji jak i fast-food były nie do zjedzenia. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suuuuuuper

 

Wielkie dzięki za wszelkie podpowiedzi

 

Już napisałem do PMK , zobaczymy co odpowiedzą .

 

To rozwiązane wydaje się najbardziej ekonomiczne .... :yes: , chociaż te dojazdy .... 

 

Tak czy siak - bardzo chętnie pojedziemy w jakimś miłym towarzystwie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paczek napisał:

Już napisałem do PMK  zobaczymy co odpowiedzą . < też ciekaw jestem

 

...nam Pani Anna tak odpisała:

 

----- Original Message -----
From: PMK La Ferte sous Jouarre
To: Edxxxx X
Sent: Sunday, April 13, 2008 10:08 PM
Subject: Réf. : Re: Réf. : Pole namiotowe - CENY maj 2008r.

Witam serdecznie,
Dla przyczepy kepingowej znalazloby sie miejsce na parkingu przy polu namiotowym.
Pole namiatowe bedzie jak nakbardziej czynne w tym roku, cena nie ulega zmianie: 5eura za osobe za noc.
Z powazaniem
Anna Pszczolnak

 

chociaż te dojazdy .... < po całodziennym zwiedzaniu wracając odpoczynek w pociągu był zawsze super

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.