Skocz do zawartości

Tanie kempingi w Chorwacji


Rekomendowane odpowiedzi

Miejsca które chcemy odwiedzić to kolejno: Zagrzeb, Jeziora Plitwickie, Imotski, Dubrovnik, Omnis, Razanac, Wyspa Krk. W żadnym z tych miejsc nie będziemy dłużej niż dwie noce. A na samym kempingu nie potrzebujemy niczego prócz bieżącej wody, toalety i miejsca na namiot. Co do miejscowości nadmorskich - fajnie by było dostać camping blisko morza ale dojście np. 600 metrów do plaży to żaden kłopot.

 

Przeglądając oferty stwierdzam, że nad Adriatykiem wszystkie campingi są obrzydliwie drogie. Znalazłem dosłownie kilka takich, gdzie cena wychodzi mniej niż 100/noc. Jeżeli masz namiary na takie campy, chętnie rzucę okiem.  

 

To podziel sobie to na 6 kempingów

Zagrzeb Plitvice (Lučko) Kemping innego chyba nie ma w okolicy

Jeziora Plitvickie - Kemping Korana, Borje lub Turist ceny w granicach 22-24euro

Imotski tam w sumie tylko te 2 jeziorka do zobaczenia więc dużo czasu nie zajmie to, wyspać się po Plitvickich na którymś z kemp. i ruszyć z samego rana na Dubrovnik, w drodze zaliczyć Imotski bądź połączyć Imotski z pobytem w Omisiu

Dubrovnik - warto poświęcić więcej czasu więc zadokować się pod Dubrovnikiem np. Pod Maslinom, bardzo polecany, tani jak nad Bałtykiem :D poniżej 15 euro i tylko 10km do centrum Dubrovnika

Omis, i Krk - popatrz tu  , masz tam linki do kempingów więc sobie spr. cennik i położenie czy odpowida

Razanac - Puntica poniżej 20 euro, a ciut dalej (18km) za mostem na Pag są 2 przydomowe kempingi obok siebie położone nad samą wodą tu, gdyby na Puntice nie było miejsca. Nie mają jednak stronki, przejazdem je widziałam.

Na Krk był w tym roku Pierzasty więć mógłby szepnąć coś z autopsji odnośnie kemp. ale narazie nic nie kce zdradzić :nono: może się przełamie jednak :D

 

Jest sporo czasu do wakacji to coś wykombinujesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Posłuchaj Witusa. Ma 100% racji.

Przy okazji zwiedź Albanię i Czarnogórę.Tam taniej i to znacznie.

Odpada Panowie :D Kobieta upatrzyła sobie Chorwację i musi być Chorwacja :D

 

To podziel sobie to na 6 kempingów

Zagrzeb Plitvice (Lučko) Kemping innego chyba nie ma w okolicy

Jeziora Plitvickie - Kemping Korana, Borje lub Turist ceny w granicach 22-24euro

Imotski tam w sumie tylko te 2 jeziorka do zobaczenia więc dużo czasu nie zajmie to, wyspać się po Plitvickich na którymś z kemp. i ruszyć z samego rana na Dubrovnik, w drodze zaliczyć Imotski bądź połączyć Imotski z pobytem w Omisiu

Dubrovnik - warto poświęcić więcej czasu więc zadokować się pod Dubrovnikiem np. Pod Maslinom, bardzo polecany, tani jak nad Bałtykiem :D poniżej 15 euro i tylko 10km do centrum Dubrovnika

Omis, i Krk - popatrz tu  , masz tam linki do kempingów więc sobie spr. cennik i położenie czy odpowida

Razanac - Puntica poniżej 20 euro, a ciut dalej (18km) za mostem na Pag są 2 przydomowe kempingi obok siebie położone nad samą wodą tu, gdyby na Puntice nie było miejsca. Nie mają jednak stronki, przejazdem je widziałam.

Na Krk był w tym roku Pierzasty więć mógłby szepnąć coś z autopsji odnośnie kemp. ale narazie nic nie kce zdradzić :nono: może się przełamie jednak :D

 

Jest sporo czasu do wakacji to coś wykombinujesz :D

To jest konkret! Dziękuję serdecznie! 

 

W Imotskach będę zmuszony znaleźć jakiś nocleg, ze względu na to, że chcemy zahaczyć o Mostar i wodospady Kravice'a, a potem dopiero lecimy do Dubrovnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... W Imotskach będę zmuszony znaleźć jakiś nocleg, ze względu na to, że chcemy zahaczyć o Mostar i wodospady Kravice'a, a potem dopiero lecimy do Dubrovnika. 

 

o tym nie wspomniałeś :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie powiedzieć jak jest naprawdę? Bo kupiłem holownik z klimatyzacją i w najbliższe wakacje będę mógł pojechać wreszcie gdzieś dalej niż za miedzę. A kwestia kosztów ... cóż ... jest istotna i tyle. Tak bywa.

 

Ile muszę zapłacić orientacyjnie za sensowny kemping bez wodotrysków za zestaw: auto + buda z przedsionkiem +2 dorosłe os. + 2 dzieci + prąd? Oczywiście mam na myśli kemping w jakiejś  nadmorskiej miejscowości - w miarę możliwości nie nazbyt dużej, ale raczej kameralnej. Ale żebym na plażę nie biegał 3 km tylko jakoś tak znośnie w kwesti odległości.

Witaj.

W tym roku skorzystałem z rad towarzyszy z forum i zatrzymałem się na ponad tydzień na Kampie BRIONI na Istrii.

Był to super wybór. Za parcelę z prądem i wodą w pierwszej linii zapłaciłem 43 E za 2+2 z klimatycznym.

Do wody miałem 20 metrów!!! Dostałem spory rabat na kartę CCI z PZM-tu.

Kemping duży ale bardzo cichy i mocno zadrzewiony. Same familiady i dziadki słoweńskie albo włoskie z wnukami. Super kibelki. W głębi trawiaste boiska do piłki. Pieczywo i warzywa oraz lody tańsze niż w sklepach w pobliskiej Fazanie. Naprawdę gorąco polecam. My na pewno tam jeszcze wrócimy. Kasa warta parceli !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kempingi w okolicach Mostaru drogie. płaciliśmy za zestaw ponad 20 euro (2 lata temu), ale to wyjątek w tym kraju. Bez problemu znajdowaliśmy w BiH kempingi za 10 Euro i z nich jechaliśmy do Plitvickich Jezer.

Camp Borje kilka lat temu kosztował ponad 30 Euro. 

Wstęp do Plitvickich Jezer 110 kun od osoby + solidna opłata za parking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstęp do Plitvickich Jezer 110 kun od osoby + solidna opłata za parking.

 

ale za motocykl wg cennika na stronie nie kasują nic  :yes: aż dziwne :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kempingi w okolicach Mostaru drogie. płaciliśmy za zestaw ponad 20 euro (2 lata temu), ale to wyjątek w tym kraju. Bez problemu znajdowaliśmy w BiH kempingi za 10 Euro i z nich jechaliśmy do Plitvickich Jezer.

Camp Borje kilka lat temu kosztował ponad 30 Euro. 

Wstęp do Plitvickich Jezer 110 kun od osoby + solidna opłata za parking.

To może nakłonię tą swoją na nocleg w Bośni :P 

 

Ile czasu zajmuje zwiedzenie Jezior? Od której otwierają dla zwiedzających? Zamierzamy z Zagrebu ruszyć wcześnie rano, około 5tej, by o 7 albo wcześniej być już na miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może nakłonię tą swoją na nocleg w Bośni :P 

 

 Zamierzamy z Zagrebu ruszyć wcześnie rano, około 5tej, by o 7 albo wcześniej być już na miejscu. 

Jeśli chcecie spać w Zagrzebiu to proponuję pociągnąć trochę dalej za Karlowac do kempingu Radonja - miły ,czysty i do Plitvickich Jezior będzie ok.50 km. więc go polecam,spaliśmy tam w 2012 roku ,wyjazd rano następnie zwiedzanie Jezior,parking z tego co pamiętam kosztował 7 kun za godzinę samochód,natomiast na to kosztowało 70 kun zestaw ale za cały dzień-byliśmy traktowani jak Kamper-na parkingu nie wolno zostawać na noc.

 

 

http://www.autocampradonja.hr/

 

 

A co do BiH to naprawdę normalny i spokojny kraj,spaliśmy jedną noc w Focy 25 euro i w drodze powrotnej na bocznej drodze - tylko noc i wyjazd,nie mieliśmy żadnych nieprzyjemnych zdarzeń.Mostar polecam zwiedzić nocą -pięknie (niestety w dzień nie widzieliśmy go ale wszystko przed nami).

Tu możesz zerknąć na Mostar nocą z naszych wczasów:

 

http://forum.karawaning.pl/topic/14006-mne-wycieczki-g%C3%B3rskiebih-zwiedzanieal-pla%C5%BCowanie/page-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz trasy z określeniem godzin

Trasy po 6-8 godzin? Łomatko! 

Dziękuję! :)

 

Jeśli chcecie spać w Zagrzebiu to proponuję pociągnąć trochę dalej za Karlowac do kempingu Radonja - miły ,czysty i do Plitvickich Jezior będzie ok.50 km. więc go polecam,spaliśmy tam w 2012 roku ,wyjazd rano następnie zwiedzanie Jezior,parking z tego co pamiętam kosztował 7 kun za godzinę samochód,natomiast na to kosztowało 70 kun zestaw ale za cały dzień-byliśmy traktowani jak Kamper-na parkingu nie wolno zostawać na noc.

 

 

http://www.autocampradonja.hr/

 

 

A co do BiH to naprawdę normalny i spokojny kraj,spaliśmy jedną noc w Focy 25 euro i w drodze powrotnej na bocznej drodze - tylko noc i wyjazd,nie mieliśmy żadnych nieprzyjemnych zdarzeń.Mostar polecam zwiedzić nocą -pięknie (niestety w dzień nie widzieliśmy go ale wszystko przed nami).

Tu możesz zerknąć na Mostar nocą z naszych wczasów:

 

http://forum.karawaning.pl/topic/14006-mne-wycieczki-g%C3%B3rskiebih-zwiedzanieal-pla%C5%BCowanie/page-3

W Zagrzebiu chcemy zostać na noc, by połazić po starówce i takie tam. Pewnie tam rozejrzymy się za hostelem z parkingiem.

 

Co do Bośni, to ja mam taką wizję świata - 99% ludzi, to dobrzy ludzie. I jestem przekonany, że w Bośni jak i każdej innej części świata żyją głównie dobrzy ludzie. No, ale skoro moja się boi tam spać, to nie będę zmuszał jej do niczego. Pojedzie, zobaczy, sama się przekona - na następny raz będzie odważniejsza :)

 

I jeszcze raz to napiszę: Jesteście niesamowici! Niesamowicie pomocni i mili :) Aż sam mam ochotę kupić karawan! :D

Edytowane przez zjadarka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech kupi karawan - w ostatnią podróż czymś każdy z nas musi pojechać pewnego dnia.

 

Bardzo fajnie się rozwinął temat i dziękuję za wiele praktycznych rad. Ale mam pewien problem z cennikami i ichnimi stronami internetowymi. Nie mogę zrozumieć języka. Nawet ten - jak się wydaje - prosty cennik z wątku gusi http://forum.karawaning.pl/topic/14350-szwędaczka-po-wyspie-pag-a-było-to-tak/page-4#entry333997 jest dla mnie niedostępny językowo. Jak sobie radzicie? Naprawdę nie ma tam napisów po angielsku?

Może ktoś podrzuci garść słów typu dorosły, dziecko, doba, podłączenie do prądu, samochód, przyczepa, przedsionek (jesli kasują osobno), parcela, opłata klimatyczna itp. Europejski kraj, a nie ma europejskich napisów.

Edytowane przez inhalt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.