Skocz do zawartości

Tanie kempingi w Chorwacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podróżuję motocyklem, a nie karawanem. Jednakże potrzebuję pomocy, a kto może wiedzieć o campingach więcej niż wy? :)

Do rzeczy: potrzebuję namiarów na tanie kempingi w Chorwacji.

Z forum wyczytałem, że jest jeden w okolicy Dubrovnika, mianowicie "U Peca". Znalazłem także jeden w Omnis (Auto Camp Lisicina http://www.ac-lisicina.hr/index-en.html). Szczególnie interesują mnie campingi w pobliżu, bądź na samej wyspie Krk. 

Z tego samego miejsca chciałbym zadać kilka pytań:
- Ile może kosztować przyzwoity camping dla dwóch osób, z 3 osobowym namiotem i motocyklem na przełomie lipca/sierpnia? Chodzi mi o to, by oszacować mniej więcej ceny jakie kształtują się na Chorwacji. Kiedy mam do czynienia z ceną przyzwoitą, a kiedy cena zakrawa o ździerstwo. 
- Czy trudno znaleźć nocleg w Chorwacji? Jeżeli nie camping, to czy znajdę bez problemu kwaterę prywatną? Jakie są ceny?
- No i (jeszcze raz) zapytam o cenę. Zakładając, że będę robił zakupy głównie w supermarketach i raz dziennie jadł w średniej knajpce, na jakie koszta się nastawiać?
- Na jakich stronach szukać campingów? Dotychczas korzystałem z tej: http://en.camping.info/campsites. Znacie jakieś inne strony tego typu, z być może większą bazą?

Pozdrawiam, i z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

http://www.avtokampi.si/kampi.asp?vrsta=&izbor=1&drzava=2

 

na tej stronie masz większość campów wraz z cenami.

 

jedzenie w Chorwacji  w knajpach jest mega drogie i musielibyście jeść chyba tylko pizze 35-60 kun w rozmiarze ok 30cm - to jedno z niewielu "dań" w cenach zbliżonych do PL.. - warto o tym wiedzieć, skoro tniesz koszty.

 

campów są setki - szukaj tych najmniejszych, rodzinnych a nie wielkich resortów..... no i  w ramach podpowiedzi - jest już taki temat na takim innym forum... zupełnie nie karawaningowym, użyj googla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam stronę cro.pl jako kompendium wiedzy o Chorwacji.

Na Krku stałem na campingu w Starej Basce. Ceny nie przerażały a standard było OK. Ale to było 6 lat temu.

Materiały wraz z cennikami kempingów otrzymałem z biura infornacji tutystycznej Chorwacji w Polsce, 

http://croatia.hr/pl-PL/Homepage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny i koszty ogólne jak nad Bałtykiem :ok:  i żeby nie było ... nie żartuje B)

 

kit nie kituj proszę  :ee: nie wprowadzajmy ludzi w błąd

 

za kemping o porównywalnym standardzie trzeba liczyć ok. 2 x tyle co nad Bałtykiem

podstawowe art. spożywcze w zwykłym sklepie są droższe (pieczywo, nabiał, mięso, wędliny, napoje, owoce też)

w knajpach również jest drożej - nad Bałtykiem za 20zł zjesz obiad z 2 dań, co zjesz w cro za 30 kun???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie powiedzieć jak jest naprawdę? Bo kupiłem holownik z klimatyzacją i w najbliższe wakacje będę mógł pojechać wreszcie gdzieś dalej niż za miedzę. A kwestia kosztów ... cóż ... jest istotna i tyle. Tak bywa.

 

Ile muszę zapłacić orientacyjnie za sensowny kemping bez wodotrysków za zestaw: auto + buda z przedsionkiem +2 dorosłe os. + 2 dzieci + prąd? Oczywiście mam na myśli kemping w jakiejś  nadmorskiej miejscowości - w miarę możliwości nie nazbyt dużej, ale raczej kameralnej. Ale żebym na plażę nie biegał 3 km tylko jakoś tak znośnie w kwesti odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x chleb w płynie :piwo: :piwo:  :] 

 

Nie samym chlebem człek żyje :]  

 

 

Ile muszę zapłacić orientacyjnie za sensowny kemping ...

 

Ceny są naprawdę b. różne. Często za małe dzieci nie liczą wcale, za starsze 1/2 ceny. Jeśli nie szukasz atrakcji typu animacje dla dzieci i dorosłych, baseny na kempingu itd... to w granicach równowartości 30 euro znajdziesz.

Przejrzyj link, który podrzucił maarec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak realnie to od 90 zł do 300zł / dobę - w czerwcu lub wrześniu (ja w sezonie nie śmigam na dzień dzisiejszy)...

 

znajdziesz do 130-150zł /dobę spokojnie campingi godne odwiedzenia.

 

drogi jest dojazd ( paliwo + opłaty), na miejscu drogie jest jedzenie.

 

może nie jest cenowo jak nad Bałtykiem, ale tak na prawdę... to wielkiej różnicy nie ma - byłem w tym roku też na wybrzeżu - z cenami poszaleli już do reszty, jedyne na co nie można narzekać jakościowo - to plaże, morze i widoki... bo o zdrowym jedzeniu można raczej zapomnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny i koszty ogólne jak nad Bałtykiem :ok:  i żeby nie było ... nie żartuje B)

Nad Bałtykiem? Z tego co piszecie, to ceny są sporo wyższe. Często stacjonuję na Helu, za jeden nocleg na HelKampie wychodzi dokładnie 43 zł. Jak macie namiary na takie campingi w Chorwacji to ja chętnie przytulę linka :D

 

 

http://www.avtokampi.si/kampi.asp?vrsta=&izbor=1&drzava=2

 

na tej stronie masz większość campów wraz z cenami.

 

jedzenie w Chorwacji  w knajpach jest mega drogie i musielibyście jeść chyba tylko pizze 35-60 kun w rozmiarze ok 30cm - to jedno z niewielu "dań" w cenach zbliżonych do PL.. - warto o tym wiedzieć, skoro tniesz koszty.

 

campów są setki - szukaj tych najmniejszych, rodzinnych a nie wielkich resortów..... no i  w ramach podpowiedzi - jest już taki temat na takim innym forum... zupełnie nie karawaningowym, użyj googla.

Dzięki serdeczne za link, przejrzę to dziś w wolnej chwili. 

 

Jedzenie jest mega drogie? Będąc tam chciałbym spróbować jednak tamtejszej kuchni... a nie jeść mrożoną pizzę... Ile kosztuje posiłek dla dwóch osób, tradycyjnej kuchni chorwackiej?  

 

Wierz mi, szukałem. Każdego dnia dłubię w googlach. Te ceny spać mi po nocy nie dają. Jeżeli masz jakiś bezpośredni link to poproszę. 

 

Polecam stronę cro.pl jako kompendium wiedzy o Chorwacji.

Na Krku stałem na campingu w Starej Basce. Ceny nie przerażały a standard było OK. Ale to było 6 lat temu.

Materiały wraz z cennikami kempingów otrzymałem z biura infornacji tutystycznej Chorwacji w Polsce, 

http://croatia.hr/pl-PL/Homepage

Stronkę znam, jestem w trakcie przeglądania, ale dzięki!

Dostałeś? Czyli jak przejadę się do nich na Nowogrodzką w Warszawie to otrzymam od nich jakieś broszury informacyjne?

 

 

tak realnie to od 90 zł do 300zł / dobę - w czerwcu lub wrześniu (ja w sezonie nie śmigam na dzień dzisiejszy)...

 

znajdziesz do 130-150zł /dobę spokojnie campingi godne odwiedzenia.

 

drogi jest dojazd ( paliwo + opłaty), na miejscu drogie jest jedzenie.

 

może nie jest cenowo jak nad Bałtykiem, ale tak na prawdę... to wielkiej różnicy nie ma - byłem w tym roku też na wybrzeżu - z cenami poszaleli już do reszty, jedyne na co nie można narzekać jakościowo - to plaże, morze i widoki... bo o zdrowym jedzeniu można raczej zapomnieć

Jak patrzę na te ceny, to zapominam oddychać... 

 

Nie wiecie czy przypadkiem taniej nie wyjdzie wynajmowanie pokoi na miejscu u Chorwatów...? 

 

Co do dojazdu to nie zamierzam jeździć autostradami, a motocykl mi wiele nie spali :-) Zamierzam zrobić 4 500 km i zmieszczę się w okolicach 1800 zł za benzynę. 

 

I tak jak pisałem wyżej przy opisywaniu HelKampu - na moje oko to ceny campów są 3x większe niż na polskim wybrzeżu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o pizzy w restauracji a nie mrożonej... przeważnie smacznej..

 

tradycyjna kuchnia Chorwacka.... czyli ryby, owoce morza i inne przysmaki w menu znajdziesz spokojnie za 120-250 Kun od porcji :)

 

zapomniałem że możesz jeszcze jadać np spagetti za ok 60-80 kun i inne prostsze dania.

 

ja podając ceny pisałem o mojej rodzinie - wiec 2+1 + auto + przyczepa + prąd.

 

zawsze porównując można patrzeć tak jak człowiekowi pasuje - Tobie wychodzi tak patrząc na szybko 3 razy drożej niż nad Bałtykiem, a ja widzę to tak :) - w Łebie w tym roku płaciłem ok 80zł, a za całe 8zł więcej w 2012 byliśmy na Peljesacu - a warunki na miejscu były o niebo lepsze niż w PL......... - do tego cennik na 2013 się nie zmienił..

 

na prawdę są dziesiątki przydomowych campingów - na które co kawałek są zaproszenia - jadąc wzdłuż magistrali - a z Twoją mobilnością grzechem byłoby nie zaglądnąć i zapytać o cenę i warunki. My jadąc z przyczepą najpierw przeważnie robimy sobie "szkic" urlopu i orientujemy się najpierw, gdzie ze względu na cenę nie ma co się pchać..

 

dostałeś już w tym temacie podpowiedź gdzie szukać info o CRO, ja linkować do innego forum nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stronkę znam, jestem w trakcie przeglądania, ale dzięki!

Dostałeś? Czyli jak przejadę się do nich na Nowogrodzką w Warszawie to otrzymam od nich jakieś broszury informacyjne?

 

 

Napisałem maila i dostałem bezpłatnie komplet materiałów informacyjnych o CRO wraz ze szczegółowym wykazem kempingów i cenami.

 

Cen Chorwackich nie wspominam miło i w mojej ocenie są one dwukrotnie wyższe niż w Polsce.

O obiedzie dla dwóch osób poniżej 100 kun raczej zapomnij.

A za leżak na plaży życzą sobie 10-20 kun/h.

Jedynie paliwo mają w rozsądnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Bałtykiem? Z tego co piszecie, to ceny są sporo wyższe. Często stacjonuję na Helu, za jeden nocleg na HelKampie wychodzi dokładnie 43 zł. Jak macie namiary na takie campingi w Chorwacji to ja chętnie przytulę linka :D

 

 

Motocyklem z namiotem znajdziesz coś za 10-15€ mówie tu o przydomowych kempingach My w tym roku spędziliśmy nocke przelotową za 20€ a potem stacjonowaliśmy za 25€ ale sprzęt i skład większy :] no i kemp bardzo fajny z prywatną plażą pod samym Zadarem A nad Naszym morzem 3tyg wcześniej wyliczyli mnie prawie 90zł czyli ok 22€ więc porównując na jedno prawie wychodzi :]  nie licząc dojazdu oczywiście ale za to mamy słoneczko ciepłą piękną wode itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedzenie jest mega drogie? Będąc tam chciałbym spróbować jednak tamtejszej kuchni... a nie jeść mrożoną pizzę... Ile kosztuje posiłek dla dwóch osób, tradycyjnej kuchni chorwackiej?  

 

Może nie mega ale spróbować należy  :slina: przykładowe ceny w zależności od miejsca:

  • zupy (pomidorowa, rosół, rybna) - 20/30 kun
  • spaghetti - 30/40 kun
  • pasta z owocami morza - 70/75 kun
  • risotto - 50/75 kun
  • rybny półmisek dla 2 os. (jakies tam rybki, kalmarki, muszelki itp.) - 200 - 220 kun
  • zestaw ryba z grilla lub kalmary + ziemniaki lub frytki + surówka - ok. 80 - 100 kun
  • kalmary krążki - 40/60kun
  • grillowane cevapcici / pljeskavica  (z mielonego mięsa) - 40/60 kun
  • pizza z pieca - 30/40 kun
  • pizza 1 kawałek jako przekąska - 18kun
  • piwo/cola - 15 kun

 

 

... Jak patrzę na te ceny, to zapominam oddychać... 

 

... Nie wiecie czy przypadkiem taniej nie wyjdzie wynajmowanie pokoi na miejscu u Chorwatów...? 

 

oddychaj, bo nie pojedziesz :D

 

co do pokoju, jadąc większą ekipą można upolować apartament 3-4 pokojowy - gdzie za parę wyjdzie wtedy i po 20 euro lecz w takiej cenie nie znajdzie się samodzielnej dwójki więc na kemp. na pewno będzie taniej i zawsze się wciśniesz motocyklem z namiotem czy na 1 czy na więcej nocek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.