Skocz do zawartości

Jaką lawetę kupić?


EwaMarek

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko z innej beczki

 

jeśli ma ktoś lawete do 2000kg dmc to proszę o info

 

Jaką lawete kupić?

- nową rzemiosło bo firmowe drogie

- używaną firmową

-koła z boku czy pod podłogą

 

co będę woził?

głównie przyczepy kempingowe ale może i samochód się trafi.

obecnie sprzedaje i wypożyczam przyczepy kempingowe, ale planuje wejsc w lawety, przyczepy towarowe, dla koni i lawety, też sprzedaż i wypożyczanie.

 

używane oczywiście

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jakie masz zamierzenia... Chcesz kupic lawetę dla siebie i z nią jeżdzić czy chcesz kupić iles lawet do wypożyczalni i je wypożyczać?

Ja mam lawetę 2.000 DMC (szwajcarkę) i trochę wożę auta. Tylko określ się czy chcesz dla siebie czy do wypożyczalni. Bo jeśli do wypożyczalni to w zasadzie wszystko jedno, klienci będą i tak brać co będziesz miał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie jedną dla siebie i do wypożycznia, jak sie rozkreci to kupie nastepne.

 

ważne jest żeby weszła przyczepa kempingowa a to jest problem szerokosci.

2,15 min

 

na lawecie chcesz ciągnąc przyczepe kempingowa.

jak nie bedzie miała dyszla to rozumeiem ze na lawecie , ale jak ma dyszel to po co . No chyba ze nie ma dokumeentów , to tez nie rozumiem , bo znam ludzi którzy maja po dwie szt przyczep i (towarowe to wiecej) o róznych ładownościach z jednym dokumentem na każda .

 

Tzn . ma jeden dowód rejestr. a jezdzi raz jedna raz z druga przyczepa i juz .

 

No ale ja nie wnikam co i jak ...

 

Myśle ze mozesz miec duzy klopot znależć tak szeroką lawete , zeby zmieścić przyczepe kempingowa , ale jak cos bede widzial , a ostatnio bardzo duzo jedze po ślasku to dam znac.

 

Pozdrawiam i zycze powodzonka :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laweta narazie ma być dla mnie do wożenia przyczep kempingowych a przy okazji do pożyczania.

 

stare przyczepy bez papierów na działke, pozostałe mam porejestrowane i nie mam problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny problem

 

znalazłem lawete o masie całkowitej 2100kg używaną SAM

 

czy mogę ją ciągnąć mając w dowodzie pojazdu 2000kg dmc ciągniętej przyczepy???

 

ile można przekroczyć? dmc????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile można przekroczyć? dmc????

Ani kilograma na pewno. Poza tym jeśli Niemiecki policjant dędzie miał choć trochę wątpliwości co do rzeczywistej masy zestawu odeśle Cię ma wagę a wtedy nawet za 0,5kg nadwagi mandat idzie w tysiące euro. A takie ważenie u nich to wcale nie rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wozić przyczepy to nie wiem czy szwajcarka jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie. Ja też ciągnę szwajcarkę ale wożę nią osobówki. Ogólnie chodzi o to, że szwajcarka ze względu na swoją konstrukcję jest wyższa niż normalna platforma. Jeśli zapakujesz na nią przyczepę kempingową to będziesz miał trochę wysoki zestaw bardzo podatny na wiatr... I jeszcze zależy jakim autem to bedziesz ciągnął (jakim wysokim)...

A jeśli chodzi o niemiecką policję to ja osobiście mam trochę inne zdanie. Nie raz zdarzało się, że mnie kontrolowali i zawsze mnie puścili. A jeżdziłem z zestawem 2000 DMC lawety i 1900 DMC na haku więc miałem przewalone o 100 kg. U nich podobno jest tak, że dopuszczają przekroczenie o 10-15% (nawet w oryginalnych Briefach jest to napisane). Za to na polskich drogach jak trafisz na oszołoma, który bedzie chciał się wykazać to możesz mieć kłopoty. Nie dość, że dostaniesz mandat to zabroni Ci dalszej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.