Skocz do zawartości

zakup przyczepki


pawell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od jakiegos czasu przesiaduje tu na forum i poczytuje poniewaz mamy zamiar z mezem kupic pierwsza przyczepke, czy myslicie ze teraz jest dobry okres na zakup?

chcemy przeznaczyc do 15 tys.,ale im wiecej ogladamy tym nie wiem na co sie zdecydowac, bylismy w komisie w jeromierzu ale nic specjalnie nie upatrzylismy, w przyszly weekend chcemy wybrac sie do koszalina i tam poogladac , a moze ktos tam byl i moze sie orietuje czy warto tam sie wybrac ,jestesmy z gdańka moze lepiej inne komisy odwiedzic? a co myslicie o tej przyczepce?

 

http://tanikemping.pl/index.php?id_vehicle=347

 

jeszcze mam pytanie czy wybrac sie po zakup do niemiec czy holandi bo duzo osob tutaj pisze ze tak by zrobił , ale jak sie nie zna jezyka to chyba jest wielki problem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zy myslicie ze teraz jest dobry okres na zakup?

Tak, to dobry okres. Od marca ceny znowu zaczna windowac.

jeszcze mam pytanie czy wybrac sie po zakup do niemiec czy holandi

W Holandii caravaning jest bardziej popularna forma wypoczynku niz w Niemczech. Tak wiec jezeli chcesz kupic przyczepe z mniejszym przebiegiem to jedz do Niemiec. Oczywiscie nie musi to byc regula bo np w Holandii jest wiekszy wybor i nie jest to opinia jednej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze (najważniejsze!) musisz określić jakiej przyczepy szukasz - długość, ilość miejsc sypialnych.

Po drugie - teraz przyczepy są tańsze niż wiosną, to dobry okres na zakup.

Po trzecie moim zdaniem wyprawa do Holandii po przyczepę w tej kwocie może być ryzykowna - zobacz na strony holenderskie i polskie i porównaj czy różnice w cenach są aż tak duże, żeby ryzykować koszty przejazdu - utrudnieniem będzie też nieznajomość języka oraz Wasz brak doświadczenia.

Na temat tego, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie nie będę pisać, bo temat został na forum poruszony wiele razy. Powiem jedno - nie należy kierować się rocznikiem przyczepy, ale jej stanem. Najlepiej byłby pojechać z kimś, kto się na tym zna.

Po czwarte - przyczepa z linku na zdjęciach wygląda OK, cena jest niska, ale jak to wygląda faktycznie można stwierdzić dopiero po oględzinach.

Po piąte - uzupełnij swój profil!

Pozdrawiam :czerwona: !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukamy przyczepy dla rodziny z 2 dzieci , i długość 5m.

co mysliecie o przyczepach dethleffs?

To już coś wiemy :czerwona: !

Dethleffs to holenderska marka przyczep, a jak wiadomo karawaning w Holandii to "sport narodowy" - Holendrzy znają się na rzeczy.

Podobne w "klimatach" są także przyczepy Knausa i Hobby.

Jeszcze jedno pytanie - jaka jest maksymalna DMC przyczepy, którą może ciągnąć Wasz samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, przeczytałam sobie wlaśnie historię firmy i nie chce być inaczej - odszczekuję więc moje wcześniejsze słowa :hop1::hop1::hop1: i oznajmiam, że Dethleffs to NIEMIECKA firma.

 

P.S. Ale skąd mi się wzięło, że holenderska i dlaczego żyłam kilka lat w tym przekonaniu to doprawdy nie wiem :czerwona::bzik: .

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma problemu z DMC.

Wydaje mi się, że oprócz Dehleffsa, ktorego zamierzacie oglądnąć zastanowiłabym się nad http://www.allegro.pl/item273080599_przyczepa_knaus_azur_530_90_ciepla_woda_namiot.html lub http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T335087 - pierwsza starsza, ale "wypasiona", topowy model Knausa w tym czasie, duży, fajny namiot, w drugiej plusem jest piętrowe łóżko dla dzieci.

Nie sugerujcie się rocznikiem ani odległością - z reguły przy zakupie przyczepy trzeba zaliczyć kilka wyjazdów "w Polskę", zanim trafi się tą właściwą. Sami dwa miesiące temu wymienialiśmy przyczepę i po "zwiedzaniu" komisów w południowej Polsce pojechaliśmy po nią z Krakowa do Szczecina. Ale warto było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz samochod moze ciadnac przyczepe do 1500kg (opel zafira 2.0 DTI)

Masa własna Zafiry 2,0 DTI to 1480kg. więc z 1500kg uważaj :czerwona: .

Poza tym , z własnego doświadczenia nie polecam Ci przyczepy o DMC wiekszym niż 1300kg. Miałem Zafirę 2,2DTI czyli 25KM i 50Nm więcej niż u Ciebie i wcale jako holownik przyczepy o DMC 1200kg. dobrze się nie sprawdziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden problem.Tu ściaga się to co w Niemczech czy Holandii jest najtańsze.Prosta reguła.A tanie to wiadomo jakie.Jednak jechać na zachód po ppę to też duży kłopot.Język,odległość,czas i konieczność kupienia czegoś za wszelką cenę!No bo jak tu wracać bez!Mało komfortowa sytuacja.Do tego z 15toma tysiączkami to za bardzo się nie poszaleje.(Sorry)Teraz jest najlepszy czas na zakupy!

Długi i czuły nos,niskie tętno i cierpliwość!Powodzenia w poszukiwaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wlasnie jestem po powrocie z holandii, moja przyczepke mozesz zobaczyc w innym poscie. POwiem tak, tam gdzie ja bylem (przewaznie u dealerow nowych przyczep) starych przyczep jest nie za duzo. Z tego co mowil mi gosc z ktorym pojechalem do holandii to podobno wszelkie starsze okazje wykupuja Rumuni, Wegrzy, Ruski.... To juz nie te same czasy co kilka lat temu kiedy to dealerzy wrecz prosili o zabieranie z placow staroci. Za to duzo jest przyczep do 10 lat, ale ceny sie trzymaja.

 

Ale chyba generalnie warto, z wyjazdem zawsze wiaza sie dodatkowe koszty, wiec niewiele moze doplacajac i w polsce znajdziesz dobra przyczepke.

 

Mozesz przegladac stronki holenderskie i sprobowac cos upolowac, skontaktowac sie ze sprzedajacym i jechac. Zobacz np. u tego goscia jak przecenil przyczepki w ostatnich 2-3 tygodniach

http://www.hetcaravanplein.nl/

 

Piszesz ze twoj ciagnik pociagnie 1,5 tony, zobacz jaka piekna chateau ma gosc z firmy ktora podalem wyzej!!! cena w tym tygodniu zjechala o 800 EURO.

 

W holandii rozpoczal sie sezon na zakup przyczepy 2008... innymi slowy rozpoczal sie sezon wymiany przyczep.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.