Skocz do zawartości

Uszczelka drzwi serwisowych Thetford 5


Madbar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zaznaczam od razu, że przeszukałem i nie znalazłem podobnego tematu. Mam w swojej przyczepie drzwi serwisowe Thetford w rozmiarze 5,o takie: http://www.thetford-europe.com/en/products/service-doors/service-door-5.aspx   do przestrzeni pod łóżkiem francuskim z przodu. Zauważyłem pod koniec tego sezonu, że ich powierzchnia od wewnatrz jest nieco wilgotna i zaczęła delikatnie zaciekać. Zauważyłem również, że uszczelka była mokra, i rama itd. Podejrzewam, że woda z zewnątrz spływając po ścianie wpływa sobie i penetruje szczelinę między framugą i uszczelką zaciekając na dolna krawędź drzwi od zewnatrz i tam robiąc co najmniej brzydkie plamy.

. Zakładam, że uszczelnienie jakie daje ta uszczelka jest kiepskie i dlatego woda przecieka do środka. Wydawało mi się również, że drzwi nie przylegają do końca do framugi tak mocno jak powinny. I teaz przyczyny nieszczelności są dwie potencjalnie. Albo szczelina jest zawsze, nawet w nowych( nie wiem, bo nie widziałem), tylko uszczelka jest stara i wygnieciona i wymaga wymiany ( juz nawet znalazłem oferty na nową za ok 70 PLN ), albo zameczki klapy nie dociskaja jej jak należy, bo wyrobiły sie rygielki w nich, albo gniazda tychże rygielków. Pytanie do znawców tematu i takich co się juz zetknęli. Czy postawic na uszczelkę i tylko ja wymienić, czy kombinować coś z zameczkami? Teraz przyczepa stoi daleko i na zimę po prostu styk klapy z framugą zasilikonowałem, żeby było na zimę uszczelnienie, kiedy nie korzystam z klapy, ale wiosną zacznę znowu korzystać i trudno, żebym za każdym razem uszczelniał silikonem.

Edytowane przez Madbar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madbar, też mam takie drzwiczki i najbardziej prawdopodobne wydaje mi się ,że rygielki i ich gniazdka mogą być przyczyną nieszczelności. Małoprawdopodobne aby guma uszczelniająca już się wytarła :hmm:

Trochę szkoda ,że już zapaćkałeś silikonem  -bedzie troszeczke pracy aby go usunąć.

 

Na chwilę obecną kupiłbym uszczelkę okienną (castorama,leroy,obi) w krztałcie litery "D" i przykleił ją do drzwiczek od wewnętrznej strony w tym miejscu gdzie dochodzi ta orginalna . Drzwiczki od wewnetrznej strony masz całkowicie gładkie więc bez problemu da radę ją przykleić .Tylko przyklejanie musisz zacząć od dolnej  części i na dolnej cześci skończyć oraz pamietając aby jej za bardzo nie naciągać bo przy zmianie temperatury potrafi się skurczyć i z uszcelnienia nici. Uszczelki te są bardzo miękkie i nie powinno być żadnego problemu aby zamknąć drzwiczki.

Na fotce masz podwójną więc musisz ją przeciąć na pół.   

post-208-0-62476400-1382724749_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przyczepkę "salonową"-kupiona w 2010 r. z takim drzwiczkami  i tego problemu nie mam. Pozdrawiam. E.T.

NINED, dzięki za odpowiedź, ale przy trzyletniej przyczepie bym się nie spodziewał nieszczelności.

 

Madbar, też mam takie drzwiczki i najbardziej prawdopodobne wydaje mi się ,że rygielki i ich gniazdka mogą być przyczyną nieszczelności. Małoprawdopodobne aby guma uszczelniająca już się wytarła :hmm:

Trochę szkoda ,że już zapaćkałeś silikonem  -bedzie troszeczke pracy aby go usunąć.

 

Na chwilę obecną kupiłbym uszczelkę okienną (castorama,leroy,obi) w krztałcie litery "D" i przykleił ją do drzwiczek od wewnętrznej strony w tym miejscu gdzie dochodzi ta orginalna . Drzwiczki od wewnetrznej strony masz całkowicie gładkie więc bez problemu da radę ją przykleić .Tylko przyklejanie musisz zacząć od dolnej  części i na dolnej cześci skończyć oraz pamietając aby jej za bardzo nie naciągać bo przy zmianie temperatury potrafi się skurczyć i z uszcelnienia nici. Uszczelki te są bardzo miękkie i nie powinno być żadnego problemu aby zamknąć drzwiczki.

Na fotce masz podwójną więc musisz ją przeciąć na pół.   

Maras, też się niestety skłaniam ku rygielkom i gniazdom. Co do uszczelki to trudno tu mówić o wytraciu. To jest uszczelka komorowa, tak jak ta, której zdjęcie wkleiłeś, tylko że o innym profilu, tak, jak tu.post-10085-0-57106800-1382953078_thumb.j I stawiałbym raczej na to, że się profil odkształcił.. Uwierz mi, silikon to była jedyna opcja, bo była niedziela przed południem w Jastarni, a w ciągu kilku godzin musiałem jeszcze dopakować cały majdan do środka, zabezpieczyć i odstawić budkę na postój zimowy i wyruszyć w drogę do domu, 400km. Zdaję sobie sprawę, że na wiosnę będzie trochę pracy z usunięciem, ale z otwrciem nie, bo przetnę nożemi i szlus. Natomiast musiałem zabezpieczyć na 7 miesięcy, a na pewno przez ten czas woda będzie płynąć po ścianie przyczepy i mogłaby narobić sporo szkody w środku. Właśnie teraz sobie uśiwadomiłem, ze obok są drugie drzwi do zbiornika na wodę i tych nie obejrzałem. Mam nadzieję, że tam jest lepiej. Albo wymienię tą uszczelkę i spróbuję coś zrobić z rygielkami, albo poszukam może używanych drzwi na Alledrogo..... :hmm:

Edytowane przez Madbar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

Dzisiaj zabrałem się za sprzątanie przyczepy i zauważyłem taki przeciek przez drzwiczki serwisowe, te od zbiornika na czystą wodę. Było trochę wody na podłodze, także przy ostatnich opadach trochę wody się dostało do środka. Ale sądząc po kolorze ściany to nie pierwszy przypadek przecieku. Zastanawiam się co może być przyczyną przecieku, uszczelka? Zauważyłem, że pod drzwiami są takie dwa otwory przez które powinna wyciekać woda na zewnątrz, przepchałem je bo może były zapchane ale już sam nie wiem. Jutro sprawdzę czy nadal cieknie to zobaczę czy to wina tych otworów.

post-6590-0-21095600-1501105021_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sachez .... przesmaruj uszczelkę silikonem do uszczelek - takim "ogólno-dostępnym" (ok 10 pln - ów za opakowanie) - "po iluś - tam" latach mogła się zrobić sztywna. Jak po tym zabiegu nie pomoż,e to trzeba by było najlepiej pomyśleć o wymianie jej na nową - aby unikać problemów na przyszłość.

 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się wyjaśniło. Przyczyną przecieku był brak szczelności pomiędzy ramką a poszyciem blaszanym. Warto od czasu do czasu sprawdzać czy oryginalny uszczelniacz jeszcze trzyma żeby uniknąć takiego problemu jak w moim przypadku.

post-6590-0-09152200-1501186564_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Pytanie w podobnym temacie. Zakupiłem klapę do schowka, która zamierzam zamontować. I tu moje pytanie czy ramkę wystarczy wkleić Sikaflexem 221 jako klejem i uszczelniaczem w jednym ,czy na obrzeżach dodatkowo uszczelnić taśmą butylową lub butylem w innej postaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.