Skocz do zawartości

Jak naprawić mocowanie uchwytów rurek do przedsionka


lukpyr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zwróć jeszcze uwagę, jaki typ tych uchwytów jest Ci potrzebny (są pionowe i poziome).

 

Np.:

 

http://www.allcamp.pl/uchwyt-scienny-plastik-poziomy-p-33.html

 

http://www.allcamp.pl/uchwyt-scienny-plastik-pionowy-p-34.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawny Polmozbyt ,wjeżdżasz po prawej stronie i będzie widać 

przepraszam za pomyłkę oczywiście Przybyszewskiego  :blagac:  :blagac:  :blagac:

Edytowane przez ptaku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się nam wyjaśniła sprawa z Allcamp:-) kmtaxi - może nie do końca sprecyzowałem,ale chodziło mi o uchwyty,tak jak w temacie,do mocowania przedsionka,ale dzięki.Te uchwyty w Allcamp to widziałem, chyba trzeba będzie zakupić.Poprostu zakupiłem niedawno przedsionek,ale najpierw muszę go "przymierzyć" ale ze wstępnych pomiarów wychodzi że uchwyty nie będą do końca pasowały i trzeba będzie przykręcić nowe.

Kristofer - a gdzie zakupileś taki komplecik jak na zdjęciach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer - a gdzie zakupileś taki komplecik jak na zdjęciach ?

 

http://www.movera.com/shop.html

 

Nie jestem pewien, ale chyba takie komplety "Movery" ma w ofercie też "Duni"

 

http://allegro.pl/sklep/11531688_duni-caravaning

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też przynitować w miejscu dziur po byłym uchwycie kawałek blaszki (dociążniki kopert z in-posta sę rewelacyjne) z uszczelnieniem sikaflexem i do tego nowy uchwyt - rozwiązanie pancerne i działa;) Uchwty też spokonie można przynitować do blaszki i będzie na wieki, ale lepszy w tym wypadku będzie metalowy, bo plasticzek może strzelić przy nitowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy nitowanie do tak cienkiej blachy aluminiowej ma sens.

po mojemu podstawą mocowania uchwytu jest listwa drewniana.

Dociążniki z kopert pewno wytrzymają wiele, ale czy blacha z alu się nie podda????

Nie wspomnę już o jakiejś estetyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - blacha się nie podda i całość wytrzyma. Nawet "oczka" do mocowania plandek na TIR-ach są nitowane do burt i wytrzymują, więc taki przedsionek to mały pikuś. Zawsze można też zamiast wkrętów czy nitów dać śruby na wylot i kawałek blachy jako podkładkę od środka (jak ktoś wcześniej słusznie zauważył mocowanie wypada w szafce lub między szafką a dachem (jak u mnie) i nic widać od środka nie będzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,właśnie dzisiaj kurier przyniósł mi uchwyty(montaz bez wiercenia),ale nie wiem czy dobrze zrobilem.Wcepce mam 3 uchwyty przykręcone ale na wszelki wypadek kupilem te bo moze tzrzeba bedzie dolożyć zeby bylo 5,bo przy przegladaniu przedsionka stwierdzilem 5 rurek z haczykami.Zimuje cepkę 100km od mojego miejsca zam. i nie zwrócilem wczesniej uwagi jak tam jest runienka przy budzie i jaka kedra.A te nowe nie wiem czy da je radę zamontować w razie potrzeby bez demontażu tamtych.Wygladają tak;


Cos mi nie weszlopost-15575-0-86252300-1395857835_thumb.jpgpost-15575-0-01107300-1395857867_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nituj nic do aluminiowego poszycia. To bardzo cienka i miękka blacha. Oczka  od plandeki w tirach sa nitowane do blachy min. 1,5 mm grubości. I jest to twardy stop a nity są z nierdzewki.  Taki uchwyt przynitowany do p-pki wyrwie dziecko. Jeżeli już to przewierć na wylot i daj duże podkładki.

Pozdrawiam

AdamH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak listwa jest już zgnita ....

To jest najistotniejsze w tym przypadku i tym się najpierw należałoby zająć a przynajmniej dobrze sprawdzić bo jak leci to niedługo winkla dachu może nie być a to dość istotny element konstrukcyjny i wszystkie wymieniane mocowania będą na nic bo w próchnie nic nie osadzisz.   Po prostu odkręć inne zaczepy i zobacz jak to wygląda w różnych miejscach, ponaciskaj przez blachę czy miękko na wys. zaczepów - ten jeden zaczep to małe piwo w porównaniu ze zgniłą listwą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jakie uchwyty bez wiercenia polecacie. Widzę że kolega zakupił , czym sie kierować w zakupie. Budkę stukałem pukałem po ścianie i nic niepokojącego nie znalazłem. To wygląda jak by zostało wyrwane, bo wszystkie uchwyty wyglądają podobnie a jest ich 6 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.