Skocz do zawartości

Peugeot 508 benzyna 155KM.


marko6

Rekomendowane odpowiedzi

U brata we wspomnianym c4gp pneumatyka zawiodła, tzn zawiodły niemieckie poduchy, reszta działała ładnie. Po wymianie poduszki jakiś rok temu, padła druga. Wtedy brat zdecydował o wymianie na sprężyny. Kupił komplet używanych sprężyn z poduchami. Jakieś 1,5 godziny roboty i autko stoi pięknie na sprężynach.

Który rocznik? Podobno były dwa rodzaje poduch. Dwa razy padła mu ta sama poduszka? Bo jak ta z drugiej strony to prawidłowo, zawsze wymienia się je parami tak jak żarówki. Na początku był problem z tymi poduszkami bo były bardzo drogie około 1k pln sztuka potem wprowadzili podobno jakieś tańsze o połowę czy coś. Tak czy inaczej jest to cena którą trzeba zapłacić za samopozioimujace się zawieszenie. Strasznie mnie korci żeby sprawdzić jak to się z przyczepą sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak czy inaczej jest to cena którą trzeba zapłacić za samopozioimujace się zawieszenie. Strasznie mnie korci żeby sprawdzić jak to się z przyczepą sprawuje.

miałem nivomat,może nie w francuzie,bo w oplu,po załadowaniu i zapięciu budy,usiadł strasznie,jak odpaliłem wrócił do swojej wysokości,nic nie dobijało i nie był twardszy,stał jak na pusto,w zakrętach nie pływał,trzymał się jakby nigdy nic,także ja chwale nivo,kpl zapasowy mam ze sprężarką,narazie trzymam,jak będzie okazja lub obecny będzie za miękki,to montuje i spokuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik auta 2009. Padła ta sama poduszka. Fakt że kosztowały tanio, więc pewnie to te niemieckie. Bo wiem że na początku były jakieś inne potem niemieckie a niedawno przez jakiś okres nie były produkowane. I nawet te niemieckie były drogie. Teraz jakaś firma znowu zaczęła robić poduchy. Przyznam że samo poziomowanie może być fajne przy jeździe z przyczepą. Bo jak tył załadowaliśmy to ładnie napompowało do standardowej wysokości. Ale jak się jeździ większość czasu samemu lub z lekką rodziną z tyłu to sprężyny robią tę sama robotę.

Kumpel ma pneumatykę w Range Roverze i niestety... lipa. Poduchy trzymają ale sprężarka padła już 2 razy. Teraz zrobił na wentyle i pompuje oddzielnie każą poduchę i póki co trzyma ale jak mówi - pewnie latem znowu zaczną puszczać więc przerabia na sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma pneumatykę w Range Roverze i niestety... lipa. Poduchy trzymają ale sprężarka padła już 2 razy. Teraz zrobił na wentyle i pompuje oddzielnie każą poduchę i póki co trzyma ale jak mówi - pewnie latem znowu zaczną puszczać więc przerabia na sprężyny.

Musi mieć jakąś nieszczelność w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.