Skocz do zawartości

Podłoga - problem z doborem konserwacji


maniek72

Rekomendowane odpowiedzi

witam.  a propos bustnerów jestem swierzo po ogladaniu takiego z 2000r i cało ogyginlna konserwacja ladnie odlazi w naroznikach:)

 

zastanawiałem si nad 2 produktami blizniaczymi pod wzgledem skaladu.  icopala simplast primer  oraz izochan penetrator. ogolnie srodki gruntujace wszelakie powierzchnie. testowalismy na bloczku  z betonu komurkowego . jakkazdy wie ze potrafi on wypic wiadro wody .. po posmarowaniu penetratorem ani kropli. 

 

 wydajnosc 0,2l na m2 opakowaie 5l około 70zł. dosyc szybko schnie po 2h sucha w dotyku. na ogrodzi mam belki drewniane od pergoli tym walniete. po wichórze ostatniej jak 1 padla słupek sprawdzony po 3 latach w glebie i nic zero zurzycia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Powiem tak. Sam się zastanawiam nad środkiem którym zakonserwuje podłogę. Raczej pójdę w olej do drewna. Rozmawiałem z działem technicznym jednej z znanych firm, która produkuje preparaty do drewna. Nawet trafiłem na osobę, która też ma cepkę. Stwierdził żeby nie stosować niczego co na trwale uniemożliwi "oddychanie" powierzchni. Obojętnie czy to będzie ich produkt czy każdy inny. Z olejem jest ten jeden problem, że trzeba będzie raz do roku odnawiać konserwację.

 

Co do preparatów takich jak Simplast Primer i podobne - bardzo dobry produkt ale do fundamentów. Super się wchłania, tworzy zwartą powierzchnię. Ale jest na bazie rozpuszczalników. Nie wiem co się stanie jak posmarujesz podłogę w cepce ale kiepsko to widzę. Śmierdzi jak jasna cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie smierdzi. w zeszłym roku wylwło mi sie 20 l w bagarzniku. tragedia 15 l bezyny ex poszło na myci wykładzina do wywalenia . 3 tyg wietrzenia. ale to w srodku. do dnia dzisiejszego ani ani po smrodzie. wiec jak by cepke po sezonie wysmarowac i dodajmy ze to na zewnatrz to do lata bedzi po temacie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja dzisiaj zrobiłem próbę na sklejce podłogi. Kawałek namoczyłem olejem do drewna (lewa strona), drugą część woskiem do konserwacji. Lepsze wrażenie robi wosk. Ale poczekam kilka dni czy rozpuszczalniki zawarte w wosku jakoś nie reagują z sklejką.

post-18720-0-06104200-1458925651_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zrobiłem próbę na sklejce podłogi. Kawałek namoczyłem olejem do drewna (lewa strona), drugą część woskiem do konserwacji. Lepsze wrażenie robi wosk. Ale poczekam kilka dni czy rozpuszczalniki zawarte w wosku jakoś nie reagują z skle

 

no tak tylko te oba srodki to co roku powtórka z rozrywki. jak masz jakiekolwiek tarsy czty elewacje drewniane  to co roku trzeba tym konserwowac  wiec....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oleju to się zgodzę, bo rzeczywiście jest przeznaczony do drewna i aby spełniał swoja funkcje musi być odnawiana ochrona i to często. Wosk który zastosowałem służy do konserwacji podwozi w pojazdach i ma tą zaletę, że nigdy nie twardnieje. Mi głównie zależy na zabezpieczeniu sklejki przed wodą. Ewentualne ubytki można szybko załatać. A skorupy z Bitexu czy innych podobnych wynalazków nie mam zamiaru nakładać.

Zresztą podpytałem w serwisie czy mają jakiś środek do reperacji ubytków w podwoziach. Stwierdzili, że można zastosować cienką warstwę konserwacji, byle nie za grubo żeby się potem nie okazało, że konserwacja jest, a podłogi już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyczepa po konserwacji podłogi. Usunięto luźne powłoki, zabezpieczono preparatem grzybo i pleśnibójczym na wszelki wypadek. Po wyschnięciu zastosowano preparat Dekaphon 9735. Po przetestowaniu trzech różnych środków ten akurat okazał się najlepszym wyborem.

post-18720-0-03456700-1460129005_thumb.jpg

post-18720-0-29677900-1460129006_thumb.jpg

post-18720-0-46106700-1460129007_thumb.jpg

post-18720-0-38371100-1460129008_thumb.jpg

 

Podwozie zakonserwowane Dekaphonem 9735

 

post-18720-0-01347900-1460129103_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całej podłogi nie konserwowałem bo nie było takiej potrzeby. Usunięte zostały tylko luźne elementy oryginalnego zabezpieczenia. Sklejka pod spodem zdrowiutka co zresztą widać na zdjęciach. Ubytki były po bokach, tył, przód. Nakładałem dwie warstwy. Dodatkowo trzeci raz uzupełniono preparat na łączeniu płyt oraz po całym obrysie przyczepy.

Na 1/4 całości zużyłem 2 puszki, chociaż jeszcze połówka by się przydała. Sklep "Kena"

Cena wysoka, ale tak jak pisałem wcześniej uważam, że na tak specyficznym materiale jak płyta drewnopochodna w przyczepach ten środek będzie najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.