Skocz do zawartości
maniek72

Podłoga - problem z doborem konserwacji

Rekomendowane odpowiedzi

robertb3

witam.  a propos bustnerów jestem swierzo po ogladaniu takiego z 2000r i cało ogyginlna konserwacja ladnie odlazi w naroznikach:)

zastanawiałem si nad 2 produktami blizniaczymi pod wzgledem skaladu.  icopala simplast primer  oraz izochan penetrator. ogolnie srodki gruntujace wszelakie powierzchnie. testowalismy na bloczku  z betonu komurkowego . jakkazdy wie ze potrafi on wypic wiadro wody .. po posmarowaniu penetratorem ani kropli. 

wydajnosc 0,2l na m2 opakowaie 5l około 70zł. dosyc szybko schnie po 2h sucha w dotyku. na ogrodzi mam belki drewniane od pergoli tym walniete. po wichórze ostatniej jak 1 padla słupek sprawdzony po 3 latach w glebie i nic zero zurzycia:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
luk80

Powiem tak. Sam się zastanawiam nad środkiem którym zakonserwuje podłogę. Raczej pójdę w olej do drewna. Rozmawiałem z działem technicznym jednej z znanych firm, która produkuje preparaty do drewna. Nawet trafiłem na osobę, która też ma cepkę. Stwierdził żeby nie stosować niczego co na trwale uniemożliwi "oddychanie" powierzchni. Obojętnie czy to będzie ich produkt czy każdy inny. Z olejem jest ten jeden problem, że trzeba będzie raz do roku odnawiać konserwację.

Co do preparatów takich jak Simplast Primer i podobne - bardzo dobry produkt ale do fundamentów. Super się wchłania, tworzy zwartą powierzchnię. Ale jest na bazie rozpuszczalników. Nie wiem co się stanie jak posmarujesz podłogę w cepce ale kiepsko to widzę. Śmierdzi jak jasna cholera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
robertb3

faktycznie smierdzi. w zeszłym roku wylwło mi sie 20 l w bagarzniku. tragedia 15 l bezyny ex poszło na myci wykładzina do wywalenia . 3 tyg wietrzenia. ale to w srodku. do dnia dzisiejszego ani ani po smrodzie. wiec jak by cepke po sezonie wysmarowac i dodajmy ze to na zewnatrz to do lata bedzi po temacie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
luk80

Ja dzisiaj zrobiłem próbę na sklejce podłogi. Kawałek namoczyłem olejem do drewna (lewa strona), drugą część woskiem do konserwacji. Lepsze wrażenie robi wosk. Ale poczekam kilka dni czy rozpuszczalniki zawarte w wosku jakoś nie reagują z sklejką.

post-18720-0-06104200-1458925651_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
robertb3

Ja dzisiaj zrobiłem próbę na sklejce podłogi. Kawałek namoczyłem olejem do drewna (lewa strona), drugą część woskiem do konserwacji. Lepsze wrażenie robi wosk. Ale poczekam kilka dni czy rozpuszczalniki zawarte w wosku jakoś nie reagują z skle

no tak tylko te oba srodki to co roku powtórka z rozrywki. jak masz jakiekolwiek tarsy czty elewacje drewniane  to co roku trzeba tym konserwowac  wiec....?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
luk80

Co do oleju to się zgodzę, bo rzeczywiście jest przeznaczony do drewna i aby spełniał swoja funkcje musi być odnawiana ochrona i to często. Wosk który zastosowałem służy do konserwacji podwozi w pojazdach i ma tą zaletę, że nigdy nie twardnieje. Mi głównie zależy na zabezpieczeniu sklejki przed wodą. Ewentualne ubytki można szybko załatać. A skorupy z Bitexu czy innych podobnych wynalazków nie mam zamiaru nakładać.

Zresztą podpytałem w serwisie czy mają jakiś środek do reperacji ubytków w podwoziach. Stwierdzili, że można zastosować cienką warstwę konserwacji, byle nie za grubo żeby się potem nie okazało, że konserwacja jest, a podłogi już nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
luk80

Przyczepa po konserwacji podłogi. Usunięto luźne powłoki, zabezpieczono preparatem grzybo i pleśnibójczym na wszelki wypadek. Po wyschnięciu zastosowano preparat Dekaphon 9735. Po przetestowaniu trzech różnych środków ten akurat okazał się najlepszym wyborem.

post-18720-0-03456700-1460129005_thumb.jpg

post-18720-0-29677900-1460129006_thumb.jpg

post-18720-0-46106700-1460129007_thumb.jpg

post-18720-0-38371100-1460129008_thumb.jpg

Podwozie zakonserwowane Dekaphonem 9735

post-18720-0-01347900-1460129103_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
byry007

A stara warstwę ochronną stałeś? Czy nowa podłoga ?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AgaMar

Ile poszło Ci na całość?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Erni

podaj namiary gdzie kupiłeś Dekaphon 9735 i jaką ilośc zużyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
luk80

Całej podłogi nie konserwowałem bo nie było takiej potrzeby. Usunięte zostały tylko luźne elementy oryginalnego zabezpieczenia. Sklejka pod spodem zdrowiutka co zresztą widać na zdjęciach. Ubytki były po bokach, tył, przód. Nakładałem dwie warstwy. Dodatkowo trzeci raz uzupełniono preparat na łączeniu płyt oraz po całym obrysie przyczepy.

Na 1/4 całości zużyłem 2 puszki, chociaż jeszcze połówka by się przydała. Sklep "Kena"

Cena wysoka, ale tak jak pisałem wcześniej uważam, że na tak specyficznym materiale jak płyta drewnopochodna w przyczepach ten środek będzie najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AgaMar

2 puszki litrowe? Tani nie tani, jak ma super właściwości, to super wybór. Ja dzisiaj walczyłem z podłogą w bakiście swojej i zaszalałem z lakierem do drewna. Jak wyschnie do jutra to BOLL i składanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MARIOczy

Dekaphon 9735 jest w puszkach 500ml a 9750 w litrowych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ekAr

A czy ktoś potrafi podać zalety i wady tych dwóch specyfików? W jakich zastosowaniach lepszy 9735 a w jakich 9750? I wygląda, że 9735 tylko w spraju jest dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elvis52

Swoją podłogę zakonserwowałem pokostem lnianym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi