Skocz do zawartości

Wtyczka 7 bolcowa


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja też się przymierzam do 13 pinowego gniazda... ale 7 pinowe też zostaje (mam mocowanie na 2 gniazda w nowym haku). I raczej sam będe się tym zajmował.

 

MarcinT, z tego co kojarze masz Citroena 1.6HDI. To dość nowoczesny samochód z dość skomplikowaną elektryką i możliwe, że ingerencja samodzielna w instalację może nieco namieszać w komputerze po doczepieniu przyczepy (inny pobór prądu i komputer wariuje - słyszałem o kilku takich przypadkach). Najlepiej dowiedz się w serwicie czy to przypadkiem Ci nie grozi bo nie każdego modelu to się tyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dosc nowoczesny samochod z dosc skomplikowana elektryka

Wbrew pozorom to bardzo stary samochod wymyslony sprzedawany od osmiu lat, wiec pozbawiony juz jest bledow wieku dzieciecego, elektryka multiplexowa przeraza - fakt :? . Tak czy owak musze do ASO podjechac i spytac czy przewody stalego zasilania sa pociagniete do tylu czy dopiero trzeba je prowadzic od skrzynki z bezpiecznikiem do tego przeznaczonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom to bardzo stary samochód wymyślony sprzedawany od ośmiu lat, więc pozbawiony już jest błędów wieku dziecięcego, elektryka multiplexowa przeraża - fakt :? . Tak czy owak muszę do ASO podjechać i spytać czy przewody stałego zasilania są pociągnięte do tyłu czy dopiero trzeba je prowadzić od skrzynki z bezpiecznikiem do tego przeznaczonym.

 

Odpuść sobie ASO szkoda Twoich pieniędzy i czasu. Nawet jeżeli masz w tyle kabel stałego zasilania ( może być kostka do wersji z gniazdem 12V w bagazniku) to i tak przekrój tego kabla będzie za mały dla ładowania akumulatora). Podłączałem gniazdo w Peugecie 307. Nie trzeba się bać instalacji multiplexowanej - i tak lampy są zasilane z przekaźników ze sterownika z przodu samochodu. Dla bezpieczeństwa można lampy w przyczepie można sterować dodatkowymi przekaźnikam zamontownymi w bagażniku i sterowanymi z lamp samochodu. Widziałem kiedyś takie zestawy przekaźników na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, ja chce zapytac tylko czy oryginalnie te kable stalego zasilania i do ladowania akumulatora sa w ogole w instalacji bo jak narazie to znajduje tylko nan bezpiecznik i nic wiecej. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://republika.pl/caravaning_klub/wtyczka02.html'>http://republika.pl/caravaning_klub/wtyczka02.html

 

Mam pytania odnośnie tego rysunku.

Rozważam możliwość montażu 13 pinowego gniazda u siebie i dlatego proszę osoby posiadające takie gniazdo o pomoc.

Pin 9 i 13

1. Czy dobrze rozumiem, że służy on do zasilania urządzeń przyczepy korzystając z akumulatora w samochodzie?

Podłączając w ten sposób, urządzenie w przyczepie przełączy automatycznie z transformatora 220/12 na zasilanie 12V?

 

2. Czy pin 11 jest masą dla pinu 10?

 

3. Co daje "rozpoznanie przyczepy", do którego służy pin 12

 

Dziękuję z góry za rzeczową odpowiedź :?

 

[ Dodano: Nie 28 Sty, 2007 00:42 ]

KURDE!!

Właśnie potwierdziło się, że faktycznie nie instalują świateł cofania, dziwne to ale w/g schematów z instrukcji wynika jednoznacznie, że 8 pin nie jest wykorzystywany i nawet rysunek poglądowy klosza lampki cofania nie opisuje. Jednak strona poświęcona samej wtyczce już podaje światło cofania i, że kabelek jest szary.

Śnieg zasypał ani jak rozpoznania nie można zrobić, czy u Was jest podobnie?.

 

 

Cześć Marcin.

Skąd masz taką fają książkę?? Czy istnieje możliwość powielenia??

Pozdrawiam - Adam.

 

[ Dodano: Sro 31 Sty, 2007 16:17 ]

http://republika.pl/caravaning_klub/wtyczka02.html

 

Mam pytania odnośnie tego rysunku.

Rozważam możliwość montażu 13 pinowego gniazda u siebie i dlatego proszę osoby posiadające takie gniazdo o pomoc.

Pin 9 i 13

1. Czy dobrze rozumiem, że służy on do zasilania urządzeń przyczepy korzystając z akumulatora w samochodzie?

Podłączając w ten sposób, urządzenie w przyczepie przełączy automatycznie z transformatora 220/12 na zasilanie 12V?

 

2. Czy pin 11 jest masą dla pinu 10?

 

3. Co daje "rozpoznanie przyczepy", do którego służy pin 12

 

Dziękuję z góry za rzeczową odpowiedź :?

 

[ Dodano: Nie 28 Sty, 2007 00:42 ]

KURDE!!

Właśnie potwierdziło się, że faktycznie nie instalują świateł cofania, dziwne to ale w/g schematów z instrukcji wynika jednoznacznie, że 8 pin nie jest wykorzystywany i nawet rysunek poglądowy klosza lampki cofania nie opisuje. Jednak strona poświęcona samej wtyczce już podaje światło cofania i, że kabelek jest szary.

Śnieg zasypał ani jak rozpoznania nie można zrobić, czy u Was jest podobnie?.

 

 

Cześć Marcin.

Skąd masz taką fają książkę?? Czy istnieje możliwość powielenia??

Pozdrawiam - Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad masz taka faja ksiazke??

Ta ksiazka to najzwyczajniejsza instrukcja obslugi przyczepy, ma okolo 80 stron formatu A4. Jest dosyc uniwersalna i opisuje czynnosci obslugowe wszystkich przyczep marki Hobby w "nowej budzie"

Czy istnieje mozliwosc powielenia??

To nielegalne- -dowiedzialem sie kiedys po usunieciu mojej aukcji przez obsluge Allegro kiedy to wystawialem ksero katalogu czesci zamiennych do 126p :?:?

Ale zarty na bok...oczywiscie wszystko mozna zalatwic i nawet wczoraj jednemu z naszych kolegow podsylalem fotki stron z instalacja.

Zrobmy tak: postaram sie znalezc jakims cudem skaner i dam cynk ok?

Moze i inni przy okazji skorzystaja :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marcin.

Wiesz, że już się cieszę...

Co do żarówek cofania - jak się trochę pomęczysz to zrobisz sam, ja już mam. Trzeba przewiercić zaślepkę lampy i dokupić taki jeden elemencik - mi został po rozbitej lampie. Poszukam jeszcze jeden i jak znajdę to Ci podeślę. Poza tym w lampie też jest (na ramce do żarówek) miejsce na żarówkę tylko tak jak wyżej - wywiercić otwór i wsadzić plastik na żarówkę. Do tego pozostaje kabelek. Wszystkie kable od oświetlenia schodzą się w przedniej części przyczepy po lewej stronie (patrząc z przyczepy na dyszel). Tam trzeba odnaleźć dany kabelek i jeżeli nie jest dalej rozprowadzony, należy pociągnąć do tylnych lamp. Kabel do lamp wychodzi vizavi kabla wchodzącego do przyczepy z tym, że oczywiście z tył. I tyle. Miłej zabawy, a jak nie dasz rady - to zapraszam do Gostynia. Jakieś trzy godzinki roboty i wsteka się zaświeci. Przy okazji przeciągnę Ci kabelek do ładowania jak go nie masz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Może pytanie wydawać się śmieszne.....ale...jak rozebrać TAKĄ wtyczkę

Nie mam swojej przyczepy pod ręką , ale pamietam że odkrcasz wszystko z tyłu wtyczki i całe całe "bebechy" wychodzą do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam swojej przyczepy pod ręką , ale pamietam że odkrcasz wszystko z tyłu wtyczki i całe całe "bebechy" wychodzą do przodu

 

tak napewno jest z wtyczką 7 pinową (sam rozbierałem) więc z tą będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.