Skocz do zawartości

Hamulec najazdowy


arnie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, mianowicie w nowo nabytej przyczepie ostatnio wjeżdżając tyłem w bramę bardzo lekko pod górkę blokował mi się notorycznie hamulec, musiały mi pomóc dwie osoby pchając przyczepę, bo się całkowicie blokowała. Niestety nie mam blokady hamulca, czy da się takie coś założyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No faktycznie, nie ma. Ale łatwo możesz założyć, trzeba kupić taki zestawik z blokadką

cofania najazdu i przykręcić do- z jednej strony zaczepu, tzn. podłożyć pod poprzeczną śrubę

mocowani obudowy zaczepu a z drugiej strony pod śrubę mocowania urządzenia do ramy.

Niestety nie dam zdjęcia bo przyczepa daleko i przykryta ale może koledzy coś mają.

Myślę, że w Campoturze za niewielkie pieniądze byś dokupił.

Ale ciekawe dlaczego tego nie założyli ?

 

Mogę zobaczyć w Kampoturze bo blisko mam jak chcesz.

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem, czemu nie założyli, a hamulec jest dość czuły...

Jak byś mógł przy okazji zobaczyć, to będę wdzięczny :ok:

Nie wiem tylko, czy samemu będę mógł to zainstalować, bo nakrętka śruby zaczepu jest chyba jednorazowego użytku, a poza tym trzeba ją dokręcać z określoną siłą :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arnie,

koło Ciebie w Wolicy masz sklep z przyczepami i częściami do przyczep towarowych.

Podaję namiary:

Wolica, al.Katowicka 49, tel. 501 76-78-76, jadąc od W-wy po lewej stronie. Dzwoniłem są w stanie to "oblukać" i ewentualnie pomóc.

Pracują w godzinach 9-17

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego arnie, spora czesc przyczep kempingowych posiada automat, ktory odblokowuje hamulec kiedy kola przyczepy kreca sie do tylu. U Ciebie albo go nie ma albo jest cos uszkodzone, zapieczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie stara przyczepa- 92r, wiec pewnie nie ma automatu :]

No jak 92 to stara przyczepa to ja juz nie wiem... :ok:

Starsze o 15 lat maja...podjedz do fachowcow to pomoga. Tylko nie daj sie obedrzec z gotowki :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzedniej z 1976 roku miałem automat. Co do problemu który masz arnie, koła przyczepy przy cofaniu kręcą się z lekkim oporem nie powinny się jednak blokować całkowicie. Aby to sprawdzić samodzielnie podnieś przyczepę by koła były w powietrzu, zaciągnij ręczny i sprawdź czy dasz radę ręką kręcić kołami do tyłu. Jeśli jest OK to z oporem ale powinieneś dać radę, jeśli nie znakiem tego albo masz nieodpowiednie urządzenie najazdowe albo uszkodzony jest mechanizm zwalniający :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by to sprawdzic samodzielnie podnies przyczepe by kola byly w powietrzu, zaciagnij reczny i sprawdz czy dasz rade reka krecic kolami do tylu. Jesli jest OK to z oporem ale powinienes dac rade,

Mrsulki, nie chce sie spierac bo nigdy nie probowalem Twojego sposobu ale mysle sobie tak na spokojnie, ze do zadzialania automatu musi byc jednak przylozona sila. Gdyby kola dawaly sie krecic dlonmi to zostawianie przyczepy na parkingu z zaciagnietym hamulcem recznym nie gwarantowaloby, ze nam przyczepa nie ucieknie do tylu. Rozpoczynajac cofanie nigdy przyczepa nie idzie mi do tylu od razu luzno tylko najpierw sie "opiera" a nastepnie wyczuwa sie jak mechanizm puszcza. Przyczepa na recznym powinna byc nie do ruszenia rekoma czy pod wlasnym ciezarem czyz nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby koła dawały się kręcić dłońmi to zostawianie przyczepy na parkingu z zaciągniętym hamulcem ręcznym nie gwarantowałoby, że nam przyczepa nie ucieknie do tyłu. Rozpoczynając cofanie nigdy przyczepa nie idzie mi do tyłu od razu luźno tylko najpierw się "opiera" a następnie wyczuwa się jak mechanizm puszcza. Przyczepa na ręcznym powinna być nie do ruszenia czyż nie?
A nie zastanawiałeś się na kiego grzyba kliny producenci przyczep dają skoro jest ręczny?

Poza tym napisałem że koła obracają się z oporem jednak nie takim aby na przykład udało się odkręcić koło. Próbowałem ręcznie da radę, choć trzeba się nieco wysilić :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.