Skocz do zawartości

Proszę o rady i sugestie...


twjsm

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu sprzedałem dotychczasową N126NT.

Rozpoczynam poszukiwania kolejnej przyczepki. Po krótkiej wymianie informacji z Tomii (dziękuję :-) - myślę, że wskazany przez niego układ wnętrza bardzo mi odpowiada.

Inne (wstępne) założenia:

- wiek max. do 10 lat; - długość wnętrza do - 4,3; - DMC do 1200.

- marki - myślę, że będę szukał wśród np. LMC, Hobby, Adria (?).

 

Na początku konkretne pytanie. Czy znajdując nazwę przyczepy (np. tu Hobby Excellent 400 SF) - można być pewnym, że długość wnętrza to 400 cm? Czy ta liczba we wszystkich markach to oznacza?

Ta wiedza jest mi potrzebna, bo myślę, przeszukiwać oferty w internecie - zakładam, że znajdę taką przyczepkę w Niemczech lub Holandii.

Czy macie w takim temacie jakieś rady i sugestie??

 


zaproponowany przez Tomii ( z opisu wynika, że jest to Hobby Excellent 400SF (?)

post-31340-imported-16b23360-9c01-4314-929a-9db73141e9a1_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znajdujac nazwe przyczepy (np. tu Hobby Excellent 400 SF) - mozna byc pewnym, ze dlugosc wnetrza to 400 cm? Czy ta liczba we wszystkich markach to oznacza?

Takie jest chyba zalozenie producenta ale ludzie bardzo roznie mierza przyczepy i jest w tym temacie mentlik.

Jezeli interesujesz sie przyczepa Hobby o takiej DMC to podpowiem Ci kolego jeszcze abys zainteresowal sie modelami 440SB i 440SF, ktore rowniez maja 1200kg DMC, posiadaja prawie identyczny uklad wnetrza z tym, ze wc i szafa sa bardziej przestronne i zamienione miejscami, dodatkowo jest wielki aneks kuchenny z duzym blatem!.

Ponizej na rysunku 440SB czyli model, ktory przednie loze ma skladane i moze powstac tam stolik i model 440SF jest wewnatrz identyczny jednak w/w loze jest juz na stale w postaci duzego materaca podnoszonego jedynie do gory aby dostac sie do schowka.

Jezeli zainteresuje Cie taki model to moge podeslac ci fotografie wnetrza mojej 440SB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia nie maja ogolnie nic wspolnego z dlugoscia.... moze tylko na tyle ze mozna sie zorientowac ze 400 bedzie mniejsza niz 410 czy 610 :ok: np

 

400 - dlugosc calkowita 590 srodek ze skrzynia 471 bez 411

410 - 617 498 438

 

tu masz linka porownaj sobie rozne modele, mozesz zobaczyc ze roznice dlugosci sa nawet w obrebie danego modelu (nie we wszystkich) np w 540 jest dl cal. jest raz 760 a w innej 540 741

 

http://www.hobby-caravan.de/index.php?active_id=22&from_internal_page=%2Fmain.php&PHPSESSID=62bf4de15cab42713f9f75ed6901393b

 

zobacz jeszcze Knaus - Azur nie pamietam jakie oznaczenie 540 chyba, jest jeszcze taki u mnie w rodzinie i ma taki uklad jak przestawiony przez Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że to będzie takie proste do orientacji. Nie znam niemieckiego, Z podanej powyżej strony dla Hobby (tu dla modelu 400 SF) podane sa m.in. takie pozycje:

 

1. Gesamtlänge inkl. Zugdeichsel

2. Aufbaulänge mit/ohne Gaskasten

3. Innenlänge mit/ohne Fensterbank

4. Gesamtbreite/Innenbreite

5. Gesamthöhe/Innenstehhöhe

6. Umlaufma├č (Vorzelt)

7. Technisch zulässige Gesamtmasse

8. Masse im fahrbereiten Zustand

9. Zuladung

10. Auflastung gegen Aufpreis möglich

 

Czy mógłbym prosić o ich przetłumaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gesamtlänge inkl. Zugdeichsel - dlugosc calkowita razem z dyszlem

 

2. Aufbaulänge mit/ohne Gaskasten - dlugosc zabudowy z/bez gazowej skrzyni

 

3. Innenlänge mit/ohne Fensterbank - dlugosc srodka z/bez okiennego parapetu

 

4. Gesamtbreite/Innenbreite - szerokosc calosci/ szerokosc srodka

 

5. Gesamthöhe/Innenstehhöhe - wysokosc calkowita/ wysokosc w srodku

 

6. Umlaufma├č (Vorzelt) - wymiar obiegowy (stosuje sie do mierzenia rozmiaru przedsionka)

 

7. Technisch zulässige Gesamtmasse - techniczna dozwolona masa calkowita

 

8. Masse im fahrbereiten Zustand - masa przyczepy przygotowanej do jazdy

 

9. Zuladung - ladownosc

 

10. Auflastung gegen Aufpreis möglich - podwyzszenie ladownosci (za doplata mozliwe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twjsm, co do oznaczeń poszczególnych modeli to różnie bywa z tymi wymiarami jak trafnie to opisali Jule, i Marcin T, .Dopisze jeszcze taką ciekawostke mianowicie np. przyczepa Knaus Sport 450FS ma wymiar przedsionka - 936 a Hobby 450 UF -886 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Jule (albo ktoś inny) przetłumaczyła by mi jeszcze kilka sformułowan..

Czytam ogłoszenia o przyczepach na mobile.de.

Powtarzają sie opisy, np. dotyczące jakiegoś Dethleffs'a

Erstzulassung: 03/99,

HU: 02/09,

Bj: 1992;

EZ: 1999

 

Co oznaczają te słowa/symbole....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam w gronie kupujacych... twjsm

 

Tez szukam czegos podobnego, tzn. do 450 cm i DMC 1300 ( bo tyle moge pociagnac swoim wozem). W polsce zrobil sie zastoj w przyczepach. Byla 1 lub 2 szt. godne zainteresowania, reszta to przyczepy po przygodach, powgniatane i pokancerowanee. Ale jednak jestem zdecydowany jechac do holandii. Od kilkunastu dni sledze ogloszenia i czasami wpadnie cos interesujacego. Tak jak ktos napisal na tym forum - przewaga przyczepy z holandii nad przyczepa z polski jest po 1 - trwalosc konstrukcji, po 2 - bogate wyposazenie (dobry przedsionek przede wszystkim), po 3 - brak uszkodzen.

Jestem juz nastawiony na klika przyczep m.in Dethleffs, TEC, Hobby, Knaus.

Aha, co do uklady wnetrza warto na zywo wsiasc do przyczepy i porownac przestrzen. Najwieksza przestrzen jednak maja przyczepy >450cm z salonka na tyle przyczepy i sypialnia z przodu.

caravan_c.jpg

 

Ale przyjemnie jest tez z takim ukladem:

t_440sb_127.jpg

Disyc czesto spotykane w hobby, detleffs, tec... I chyba na ten sie decyduje.

 

Ten uklad:

caravan_b.jpg

jakos nie przypada mi do gustu, czesto spotykany w przyczepach 400-420 cm. Lazienka wydaje sie dosyc mala i zeby skorzystac z WC trzeba podnosci umywalke.

 

Najmniej przestrzeni wydaje sie byc w takim ukladzie:

caravan_f.jpg

ale za to bardzo jest funkcjonalny, kuchnia i lazienka prosto z drzwi i nie lazi sie po calej przyczepie (latwiej o porzadek)

 

Ostatecznie wiadomo ze rozne sa upodobania

 

W obecnej chwili jestem na etapie organizowania wyjazdu do NL, ale uzalezniony jestem od znajomego, ktory mnie tam zabiera. Mielismy jechac jutro, ale nie wypalilo. Moze w przyszlym tyg.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyjemnie jest tez z takim ukladem:

t_440sb_127.jpg

Disyc czesto spotykane w hobby, detleffs, tec... I chyba na ten sie decyduje.

Jak dotad oprocz modelu Hobby 440 i jednego modelu Fendt nie spotkalem sie z identycznym ukladem. Przyznam, ze w srodku nie ma zbyt wiele miejsca do chodzenia, takiej wolnej przestrzeni a gdy sie rozlozy do spania tylne lozko to przejscie jest bardzo waskie ale co tam, za to funkcjonalny kibelek, kuchnia, duza szafa. Wsio zalez co kto lubi i co jest mu potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyjemnie jest tez z takim ukladem:

Obrazek

Disyc czesto spotykane w hobby, detleffs, tec... I chyba na ten sie decyduje.

Jak dotąd oprócz modelu Hobby 440 i jednego modelu Fendt nie spotkałem się z identycznym układem. Przyznam, że w środku nie ma zbyt wiele miejsca do chodzenia, takiej wolnej przestrzeni a gdy się rozłoży do spania tylne łózko to przejście jest bardzo wąskie ale za to funkcjonalny kibelek, kuchnia, duża szafa. Wsio zależ co kto lubi i co jest mu potrzebne.

 

Raczej czesto spotykany uklad.... Ale przygladajac sie uwazniej grafice rzeczywiscie przy drzwiach jest szafa, mialem na mysli szafeczke narozna pod TV, a tutaj juz mamy szeroki wachlaz.... rozne Hobby, Detleffs, Tec itp.

 

przykladowe hobby z takim ukladem:

http://www.kapaza.nl/Caravans_en_tenten/Caravans_Hobby/7047528/Hobby_430_SF_Elegance.html

 

Apropos pozyzszego modelu Elegance... Jak to sie miewa w praktyce, wyglada o niebo lepiej niz classic, mimo ze okleina podobna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.