Skocz do zawartości

No to fajnie...


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

No co to się porobiło: http://biznes.onet.pl/0,1628503,wiadomosci.html

1 listopada nie zatankujemy paliwa :niewiem:. Panowie po kanistry do piwnicy!! Jeśli stacje będą zamknięte to ciekawe gdzie osoby podróżujące będą załatwiać pilne potrzeby (pewnie do rowu) i wyrzucać śmieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bólem ale jestem ZA. Napewo wygodnie zatankować czy coś kupić kiedy się chce ale z punktu widzenia ludzi pracujących nie jest kolorowo. Sam nieraz pracuje w święta i naprawde tak żal za d... ściska, że szok :ok: Nawet jak w głupią niedzielę idzie się do pracy i widzisz jak inni wypoczywają to głupio się czujesz. Więc bądźmy wyrozumiali i przewidujmy co nam potrzebne by nie mieć do nikogo wyrzutów.

 

 

Ale np. jak ktoś chce pracować to nie powinni zakazywać. Gorzej jak taki gościu zagoni kogoś kto wolałby mieć wolne :niewiem:

 

 

Ciężki temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary11,

z tego co piszesz to pracujesz w systemie zmianowym więc gdy pracujesz w weekend to masz inne dni wolne. Sam pracuję w pogotowiu więc wiem co to znaczy pracować w dni "wolne" lub świąteczne. Trzeba się cieszyć ,że ma sie gdzie pracować. Myślisz że zakaz coś rozwiąże wręcz przeciwnie zwiększy to kombinatorstwo i tak już nie małe w sektorze handlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Jonski, że nie jest lekko. Masz racje, kombinatorstwo będzie kwitło. Ale sporo ludzi może odetchnąć też. Więc lepiej by choć cześć mogła świętować...

Troche idealistyczne to jest, ale cuż - chciałbym by ludzie mieli wolne w święta :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zarobić na przyczepę pracowałem w soboty i święta (od poniedziałku do piątku siedziałem na uczelni) - miłe może i nie jest, ale szło się przyzwyczaić.

No jeszcze rozumiem supermarket, ale stacja benzynowa :niewiem:. Neste niestety są tylko w miastach. Wiele osób podróżuje, jedzie do rodzin w święta - z kanistrami teraz będą musieli chyba jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii, no idzie się przyzwyczaić. Ale nie wolałbyś wolnego? To chyba pytanie retoryczne. Przymusu nie powinno być... ale w sumie jak ktoś chciałby dorobić to też nie powinno się zabraniać. Osobiście wolałbym wolne i tak :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każdy z Nas powinien wybierać sam czy chce pracować w święta czy nie. Nie oszukujmy się jedni uważają to za wyzysk, a dla innego jest to jedyna możliwość zarobienia legalnych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem prawde ze jest to szczegolny temat, szczegolnie jezeli chodzi o stacje benzynowe. Uwazam ze one wlasnie sa jako takie publiczne a nie komercyjne... i jak nie przeszkadza mi w ogole ze sklepy beda zamkniete w niedziele i swieta, to juz stacja benzynowa jest dla mnie jak apteka "sklepem" pierwszej potrzeby.

 

Wyobrazam sobie jak ktos jedzie naprzyklad z Wrocka do Lublina na groby bliskich i nie moze wrocic 1 Listopada bo paliwa nie ma.... super to wymyslili :niewiem:

 

Tomii masz racje, znam troche dziewczyn ktore pracuja w niedziele i ciesza sie ze moga pare groszy zarobic, a w dzien powszedni dzieciaki nie musza chodzic z kluczami na szyi bo mama musi do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, stacje tak, ale żeby kierownik sprzedawał, bo prezes się nie rozstroi,niestety.

 

J.

 

PS. Jule, ale to nie kwestia godzin, czy dni pracy tylko stawki.

A to już odrębny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż moim zdaniem takie "odgórne" narzucanie takich rozwiązań to bzdura. Jak ktoś chce mieć wolne w święta i niedzielę to niech szuka takiej pracy, przecież zatrudniając się w supermarkecie czy na stacji benzynowej byli ci ludzie świadomi tego jaki jest tryb pracy a zatem dokonywali świadomego wyboru. Z drugiej kolei strony niektórzy oddawali życie by była demokracja a co za tym idzie wolny rynek z wszelakimi jego konsekwencjami więc teraz ograniczanie tego w jaki kolwiek sposób to nadużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewolnictwu w Święta mówimy zdecydowane NIE.

pewnie!!!! niech w swieyta nie pracuja koleje . pogotowia gazowe energetyczne policja straz i reszta... jak NIE to dla wszystkich a nie dla wybrancow!!!! niech caly kraj zastygnie bo mamy swieto!! hurrrrraaa!!!

IMO nie tedy droga...

 

u mnie w pracy przynajmniej jest tak ze chlopaki sami sie pchaja do pracy w swieta.. maja za to odpowiednio placone... i moze tutaj jest rozwiazanie problemu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.