Skocz do zawartości

Cieknące okno???


PATI73

Rekomendowane odpowiedzi

po ostatnich deszczach okazało się, że na półkę na pod przednim oknem jakims cudem dostaje się woda i to na dodatek nie bardzo wiadomo jaka droge wybiera, popatrzcie i podpowiedzcie co zrobić,

post-5967-0-44186400-1380277758_thumb.jpg

post-5967-0-60129200-1380277787_thumb.jpg

Edytowane przez PATI73 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Robak, kolor tej wody  świadczy jedynie o tym, że woda jest brudna, deska nie musi (i pewnie nie jest, skoro to świeża sprawa) być czarna. Pati 73, spokojnie. Wyjmij okno i uszczelkę, wysusz deskę (ścianę) dookoła, wklej uszczelkę i okno (my to zrobiliśmy na silikonie dekarskim) i jest 100 % szczelne :)

Edytowane przez Ewa0208 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale po parapecie widać, że to nie jest świeża sprawa. Gdyby było inaczej woda spod uszczelki nie wyciekałaby czarna. Ja początkowo też uszczelniłem i już nie ciekło, ale po wyschnięciu i odgięciu uszczelki zaczęło się sypać z drewna, właśnie czarne. Być może niepotrzebnie straszę, ale naprawdę radzę nie tylko wysuszyć, ale pokukać gdzie się tylko da, a już na pewno pod uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,ja mam ten sam problem,zastanawiam się czy wyjęcie uszczelki i okna to skomplikowana sprawa czy mozna to zrobić we wlasnymzakresie,a moze da się wymienić kawalek sklejki wewnętrznej i uszczelnić okno bez wyciągania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciekło wcale po uszczelce, sprawa była bardziej skomplikowana. Nie wiem jak w innych przyczepach ale w naszej przednie okno jest "wmontowane" w szczelinę pomiędzy dachem a ścianą boczną. Właśnie to stanowiło problem, ponieważ się rozszczelniło. Prawdopodobnie nie bez wpływu pozostaje wysokość holownika, bowiem podmuch powierza z auta dokładnie uderza w to miejsce. W każdym razie, rozmontowane i wyciągnięte zostało okno, potem poszedł uszczelniacz-klej zakupiony u Klai. Niestety nie dawała mi spać myśl że w środku może być drewno zamoczone, jak to ujął których z Kolegów, wiec przyczepa pojechała do Odrowążka na przegląd, tam zrobiona została od środka. Dziś mogę powiedzieć , że narzazie nic nie cieknie i wszystko jest ok. Myślę o zadaszeniu, usłyszałam gdzieś że producent na nowe przyczepy daje 7 lat gwarancji na szczelność pod warunkiem że są garażowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciekło wcale po uszczelce, sprawa była bardziej skomplikowana. Nie wiem jak w innych przyczepach ale w naszej przednie okno jest "wmontowane" w szczelinę pomiędzy dachem a ścianą boczną. Właśnie to stanowiło problem, ponieważ się rozszczelniło. Prawdopodobnie nie bez wpływu pozostaje wysokość holownika, bowiem podmuch powierza z auta dokładnie uderza w to miejsce. W każdym razie, rozmontowane i wyciągnięte zostało okno, potem poszedł uszczelniacz-klej zakupiony u Klai. Niestety nie dawała mi spać myśl że w środku może być drewno zamoczone, jak to ujął których z Kolegów, wiec przyczepa pojechała do Odrowążka na przegląd, tam zrobiona została od środka. Dziś mogę powiedzieć , że narzazie nic nie cieknie i wszystko jest ok. Myślę o zadaszeniu, usłyszałam gdzieś że producent na nowe przyczepy daje 7 lat gwarancji na szczelność pod warunkiem że są garażowane.

Dobrzy producenci powinni przedłużać gwarancję do 8 lat, jeżeli przyczepa jest garażowana i nie używana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

producent na nowe przyczepy daje 7 lat gwarancji na szczelność pod warunkiem że są garażowane.

 

 

Dobrzy producenci powinni przedłużać gwarancję do 8 lat, jeżeli przyczepa jest garażowana i nie używana.

Hehe, dobre :)

 

Marketing współczesny to robienie galarety z mózgu.

Ja zacznie ciec to się wyprą i udowodnią że akurat nie była pod zadaszeniem.

To mi przypomina stary dowcip z domu wariatów: Skaczcie na głowę do basenu a jak będziecie grzeczni to nalejemy wam wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim intensywnym deszczu okazało się, że powstała nieszczelność przy uszczelce szyby. Jakiego kleju oraz podkładu użyć do ponownego osadzenia szyby? Czy musi to być klej taki jak do przyklejania solara?

Edytowane przez spamergt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim intensywnym deszczu okazało się, że powstała nieszczelność przy uszczelce szyby. Jakiego kleju oraz podkładu użyć do ponownego osadzenia szyby? Czy musi to być klej taki jak do przyklejania solara?

 

tradycyjnie coś butylowego - w zasadzie dowolny uszczelniacz 

 

sprawdź dobrze czy na pewno dobrze zdiagnozowałeś - najczęściej przecieka gdzieś listwa na której osadzony jest górny zawias okna , sama uszczelka okna przepuszcza wodę pośrednio 

 

oczywiście zdejmij cała uszczelkę i sprawdź co się tam dzieje, czy nie trzeba wysuszyć, zaimpregnować ewentualnych strat  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tradycyjnie coś butylowego - w zasadzie dowolny uszczelniacz

 

sprawdź dobrze czy na pewno dobrze zdiagnozowałeś - najczęściej przecieka gdzieś listwa na której osadzony jest górny zawias okna , sama uszczelka okna przepuszcza wodę pośrednio

 

oczywiście zdejmij cała uszczelkę i sprawdź co się tam dzieje, czy nie trzeba wysuszyć, zaimpregnować ewentualnych strat :hmm:

Jest to okno nieuchylne/stałe więc diagnoza musi byc poprawna. Czyli sikaflex 221 będzie OK?

Edytowane przez spamergt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.