Skocz do zawartości

System Thetford - kłopoty z elektryką?


MyBlue

Rekomendowane odpowiedzi

KOchani: Chodzi o Hobby 495 KMFE/2003r

Magiczny przycisk obok mojej toalety THETFORD ( z kasetą zewnetrzną, deska nie obraca się) przestał działać...

:):) Sprawdziłem bezpieczniki i trafo - wydaje się,że są OK. Poziom wody jest OK. Nie reaguje na przyciskanie=cisza. MOże macie jakieś doświadczenia na ten temat? Podzielcie sie - proszę :) , może jest jakiś magiczny dodatkowy włącznik? Ale skoro reszta urządzęń działa? :)

Wydaje mi się,że to elektryka zawiodła - jakdotrzeć do pompy wody ( na zewnątrz przez kasetę czy jakoś z góry obok kibelka? Na szczęście chciałem odpalić system tylko próbnie, bo tak bym musiał stwierdzić: Shit Happens...:)

 

best regards Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jaki to typ kibelka ? Model C-2 : Sprawdź bezpiecznik w samym kiblu (po wyjęciu kasety zobaczysz go w górnej części. Pomka jest pod pojemnikiem na papier (musisz go wyciągnąć do góry).

Tu masz rysunki złożeniowe

RYSUNKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jaki to typ kibelka ? Model C-2 : Sprawdź bezpiecznik w samym kiblu (po wyjęciu kasety zobaczysz go w górnej części. Pomka jest pod pojemnikiem na papier (musisz go wyciągnąć do góry).

Tu masz rysunki złożeniowe

RYSUNKI

 

 

Witam:

Dzięki za wskazanie bezpiecznieka w moim C-2 i kilka ciekawych rad,ale niestety dzisiaj się położyłem pod kasetę i wydaje się być wszystko OK. Bezpiecznik też. Dzięki też za podesłanie schematu. Grzebałem też pod papierem toaletowym w spłuczce,ale też wydaje sięwszystko OK, nawet dolałem wody, bo myślałem,że może za mało było,ale i to nie pomogło. Muszę się chyba umówić na randkę z elektrykiem...

 

Pozdrawiam

abart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien bezpiecznik, obojetnie czy wydaje sie dobry czy nie

 

 

Nie znam się na kasetowym wc ani za mocno na elektryce, ale miałem u siebie taki przypadek w solarze, że niby wszystko byo ok, bezpiecznik niby nie przepalony, ale po wymianie dopiero zaczęło to działać. Kolega automatyk jak coś mierzył na tym bezpieczniku to powiedział, że za duży opór na nim, czy coś wskótek nadpalenia? Kupiłem nowy taki sam i jest do dziś ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kochani. Dziekuję za cenne wskazowki :)

Noooo niestety wymiana bezpiecznika na nowy/inny naet na większy - NIE POMOGŁO. Jestem w odchłani rozpaczy. Generalnie musze się umówić na randkę z elektrykiem. Dziekuję za kilka cennych wskazówek - przy okazji nauczyłem się co tam pod deską sedesową piszczy :)

MOże macie jeszcze jakieś inne złote rady? - chętnie się do nich zastosuję.

 

pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie pomoglo... my tez musimy sie zabrac za rozebranie tego urzadzenia, bo lampka Led-owa nie pokazuje czy kaseta jest pelna czy nie. Nie wiem czy czujnik wyzional ducha czy cus innego.

No ale ze mozna latwo sprawdzic czy kaseta jest pelna, to jakos nie mamy zapalu zeby sie za to zabrac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie pomoglo... my tez musimy sie zabrac za rozebranie tego urzadzenia, bo lampka Led-owa nie pokazuje czy kaseta jest pelna czy nie. Nie wiem czy czujnik wyzional ducha czy cus innego.

No ale ze mozna latwo sprawdzic czy kaseta jest pelna, to jakos nie mamy zapalu zeby sie za to zabrac

 

Jule,zobacz tutaj:

 

http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=376

 

w tym poście jest poruszony problem niepalącej się diody,musisz tylko przeczytać uważnie ze3 strony,bo temat trochę się rozpłynął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki kibelek nie ma przypadkiem zabezpieczenia przed spłukaniem, gdy kaseta jest wysunięta? Jeżeli tak, to może z tym jest problem - trzeba dokładniej ją umiejscowić "na pozycji". Podobnie jak Ty też dopiero co zakupiłem przyczepę i nie zdążyłem jeszcze wszystkiego rozkręcić więc nie wiem jak jest on zbudowany. Logika wskazuje, że takie zabezpieczenie powinno być. Może też magnesik i kontaktron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się sprawdzić czy po naciśnięciu spłukiwania napięcie pojawia się na pompce. Jeżeli tak może się okazać że jest zatarta.

U mnie pomogło zalanie jej po wykręceniu (od góry) WD40 i poruszenie wirnika.

Dodatkowo każda próba włączenia pompki z zatartym wirnikiem natychmiast powodowała przepalenie bezpiecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie po przerwie.

 

dziekuję za kilka cennych wskazówek.

Po wizycie u elektryka ( drugiego, bo pierwszy się poddał) okazało się,że padł PRZEKA┼╣NIK (a nie bezpiecznik który podejrzewaliśmy) umieszczony również pod spodem. Wymiana kosztowała około 30 PLN,ale trzeba było się nieźle naszukać.

 

Teraz wszystko działa a dzieci się cieszą z kibelka.

DZIĘKUJĘ WAM za podpowiedzi!!! :bzik::bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.