Skocz do zawartości

mover Raich - gdzie pytać o części?


Misio

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem...

Mój mover jest oficjalnie do 1100kg i z moją przyczepą (dmc 1300) ma czasem problem...

 

Nie rozumiem :niewiem:

Co to znaczy "oficjalnie"?

Oczywiście po płaskim betonie pójdzie bez kłopotu...ale...

 

Możliwe, że masz złe ustawienia montażowe/parametry itd.

453609643_1_1000x700_mover-przyczepa-kem

 

Tak to wygląda, oznaczenia ma takie jak u Misia.

 

Co rozumiesz pod pojęciem "oznaczenia ma takie jak u Misia"?

Jakie oznaczenia są u Misia :hmm:

 

Jak już pisałem: jeśli spełnione są warunki, o których wspominałem w poscie #13, to możesz brać śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Co rozumiesz pod pojęciem "oznaczenia ma takie jak u Misia"?

Jakie oznaczenia są u Misia :hmm:

 

Jak już pisałem: jeśli spełnione są warunki, o których wspominałem w poscie #13, to możesz brać śmiało.

Powinienem napisać, że model jak u Misia (przynajmniej po numerach), bo wyglądem trochę się różni.

Po Twoim poście rozumiem, że 1500kg ten mover powinien bez problemu podciągnąć. Jeszcze dokładnie muszę wypytać o stan, bo podobno po przyczepie powypadkowej.

 

 

Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez dzoker (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misio napisał, że ma takie oznaczenia swojego napędu, ale w rzeczywistości takie nie są.
Prawdopodobnie "zerżnął" :]  je z jakiejś instrukcji dostępnej w Necie, a przypadek sprawił, że to akurat instrukcja od "Twojego" napędu.

 

Różnice między tymi napędami widać gołym okiem (typ rolek, obudowy itd.) - sam je już zauważasz.

Sprawdź, czy nie ma widocznych uszkodzeń, śladów gięcia, uderzeń, napraw, prostowania.

Jeśli wszystko z nim będzie OK, to bierz śmiało - to dobry, standardowy napęd dla przyczep do DMC 2000.

 

post-8228-0-99717900-1480946091_thumb.jpg

 

post-8228-0-62396400-1480946112_thumb.jpg

 

post-8228-0-85691600-1480946196_thumb.jpg

 

Pisałem o tych napędach (zalety/wady) w tym temacie (w dwóch miejscach, ale już sam musisz przejrzeć, w których):

http://forum.karawaning.pl/topic/16249-mover-czyli-nap%C4%99d-do-przyczepy-uwagi-do-samodzielnego-monta%C5%BCu/

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Pisałem o tych napędach (zalety/wady) w tym temacie (w dwóch miejscach, ale już sam musisz przejrzeć, w których):

http://forum.karawaning.pl/topic/16249-mover-czyli-nap%C4%99d-do-przyczepy-uwagi-do-samodzielnego-monta%C5%BCu/

Wątek dość obszerny. Już wcześniej go przeglądałem pobierznie. Ale tutaj zasugerowałem się typem modelu.

Wracam do lektury.

 

Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według instrukcji, którą dostałem do mojego movera jest on do 1100kg

Na oko może nie widać różnicy, chyba ze mówimy o różnicy "technologicznej" (średnica rolek, sposób montażu, sposób docisku rolek itd... modele tego samego producenta w tej samej "technologi" mają różne "uciągi" - nie wiem czy to jest realizowane innym silnikiem czy też innym przełożeniem ale z zewnątrz wyglądające niemalże identycznie moją inny uciąg - sprawdzone w praktyce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz starszy model tego napędu Reich'a. Oczywiście typ zastosowanej rolki ma znaczenie, ale nie aż takie, aby napęd nie mógł współpracować z przyczepą np. 1500. Również nie przypuszczam, aby przekładnie zbytnio się różniły, jeśli w ogóle, a tym bardziej silniki. Obudowy, to jedynie kwestia design'u. Moim zdaniem, Twój napęd powinien mieć jednak lepszy ten parametr.
Mimo wszystko, chętnie bym zobaczył posiadaną przez Ciebie instrukcję (plik, foto) i fragment, gdzie jest napisane, że dla przyczep do 1100 kg.
Nie, żebym Ci nie wierzył, tylko jeszcze nie spotkałem instrukcji, która by mówiła o przeznaczeniu napędu dla przyczep jedynie do 1100 kg., chyba że mowa o podjazdach o znacznym  nachyleniu (25 %), wtedy faktycznie są ograniczenia w podawanych DMC do np. 1200 kg. dla wspomnianego tu modelu.
Inna sprawa, że aż tak bardzo nie interesowałem się instrukcjami od starszych napędów. :skromny:
Chętnie dołączył bym tą instrukcję do swoich zbiorów, jeśli masz ją też w jakimś pliku. :hmm:

PS
Powody, dla których napęd może "nie dawać rady", podałem Ci poprzednio. Dodam, że możesz mieć zbyt niskie ciśnienie w kołach. Ten typ rolki wymaga maksymalnego dopuszczalnego ciśnienia dla zamontowanego typu opon, a ponadto, wymagany odstęp od opony dla rolki pokrytej kruszywem wynosi ok. 15 mm (20 mm max) w stanie spoczynkowym! Myślę o bardzo dobrym stanie rolek (wycierają się dosyć szybko), bo jeśli dojdzie do tego ich kiepski stan ...

Jeśli masz słabe ciśnienie w kołach, a do tego zużyte rolki i odstęp np. 25 mm lub większy, to będą to oczywiste przyczyny problemów Twojego napędu.

IMHO

 

Kupując napęd używany, nigdy nie wiemy, w jakim stanie są przekładnie, nie zawsze jest też możliwość sprawdzenia (sprzedający nie pozwoli raczej rozkręcać, a przekładnia może być nierozbieralna), dlatego ten aspekt należy również brać pod uwagę (to jest ryzyko kupującego).

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam czy mam jakieś fotki ale instrukcja jest zazimowana (bliżej Ciebie) niż mnie - za Lublinem...

Dodam że właśnie 25% (w przytoczonej instrukcji 1200kg) to malusio...zwykły korzeń, kamień, krawężnik, dołek czy kretowisko (na plus czy minus) to wzniesienie to 50% a nawet pod 100%...

Tu przytaczacie zdjęcia napędu z aluminiowymi rolkami (moja fabrycznie miała "asfaltowe") może to też jest jakaś sugestia...

 

PS. Mam aktualnie w bardzo dobrej kondycji cały napęd (wraz z nowymi rolkami), zamontowany prawidłowo i wiem od czego zależy jego sprawność  (opony, ciśnienie, docisk itd...).

Jeżeli będę o tym pamiętał to jak "odzyskam" przyczepę to postaram się instrukcję zeskanować i podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzoker, muszę Cię zasmucić :(.

Ten mover nie nadaje się do użytku. Sam chcialem go kupić ale po seri pytań, sprzedający przyznał że rama (ten profil co łączy napędy) jest lekko wygięty bo musiało być nim udeżone do o coś jak byl na przyczepie.

Poznaję zdjęcia jakie byly na OLX i to co wrzuciłeś i dla tego się odzywam abys kasy nie umoczyl.

Szukaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mover nie nadaje się do użytku. Sam chcialem go kupić ale po seri pytań, sprzedający przyznał że rama (ten profil co łączy napędy) jest lekko wygięty bo musiało być nim udeżone do o coś jak byl na przyczepie.

 

No proszę, o tym nikt wcześniej nie pisał :look:

Jednak podkreślałem:

Sprawdź, czy nie ma widocznych uszkodzeń, śladów gięcia, uderzeń, napraw, prostowania.

Poszukam czy mam jakieś fotki ale instrukcja jest zazimowana (bliżej Ciebie) niż mnie - za Lublinem...

 

No, tak - zupełnie o tym zapomniałem, :skromny:  a przecież widziałem przez chwilę Twoją przyczepę zaledwie miesiąc temu - mogłem zerknąć na napęd.

Dodam że właśnie 25% (w przytoczonej instrukcji 1200kg) to malusio...zwykły korzeń, kamień, krawężnik, dołek czy kretowisko (na plus czy minus) to wzniesienie to 50% a nawet pod 100%...

Tu przytaczacie zdjęcia napędu z aluminiowymi rolkami (moja fabrycznie miała "asfaltowe") może to też jest jakaś sugestia...

PS. Mam aktualnie w bardzo dobrej kondycji cały napęd (wraz z nowymi rolkami), zamontowany prawidłowo i wiem od czego zależy jego sprawność  (opony, ciśnienie, docisk itd...).

 

Dziwnie to wygląda. Obecnie mam automatyczny napęd Trumy i dla niego instrukcja podaje DMC 2000 - brak wzmianki o ograniczeniu z uwagi na podjazdy. W praktyce nie mają aż takiego znaczenia, jak opisujesz: dołki, niewysokie krawężniki, grube korzenie, czy miękki trawnik lekko pod górę.

Zanim kupiłem obecny mover, miałem właśnie napęd Reich'a - taki, o który pytał "dzoker". Przyczepa z owym napędem i w opisanych sytuacjach, radziła sobie całkiem dobrze, a często jej RMC była w okolicy 1550 kg, stąd moje zdziwienie i podane sugestie. Skoro zdajesz sobie sprawę, co może wpływać na takie, a nie inne działanie napędu, to może jednak coś przeoczyłeś i wydaje Ci się, że jest tak i tak, tylko obecnie tego nie pamiętasz  :hmm:  (przyczepę masz daleko) - tylko taka myśl przychodzi mi teraz do głowy :niewiem:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozmawiałem z gościem i od razu powiedział że rama jest skrzywiona w środkowej części. Znam takich magików co by mi to zrobili że znaku by nie było, więc biję się z myślami. Środkowa część to nie problem. Bardziej boję się o uszkodzenia układu dociskającego i napędu.

 

Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzoker - dokładnie masz racje - najważniejsza jest sfera to docisku, przekładni i silnika... ramę można podprostować...ale... ja bym raczej szukał movera z większymi rolkami :)

 

Po za tym uważam że przesunięcie przyczepy nawet 3t po w miarę równej nawierzchni betonowej to betka i takie mowiery sobie poradzą bez najmniejszego kłopotu...ale właśnie o to chodzi by przyczepa mogła przejechać przez mały dołek, kamień, korzeń czy wjechać na klin poziomujący...

Na kiempingach i zlotach widać jak te mowery właśnie radzą sobie w terenie... chyba ze są w przyczepach do 800-1000kg

 

PS. Kristofer - to fajnie że widziałeś moją przyczepę miesiąc temu - ja niestety jej nie widziałem już ponad rok :(

Mam nadzieję że w przyszłym roku już ją wyjadę :D chociaż obstawiam że Ty ją wcześniej zobaczysz niż znowu ja...

Dodam że masa realna mojej przyczepy to niestety 1400-1450kg...

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takich magików co by mi to zrobili że znaku by nie było, więc biję się z myślami. Środkowa część to nie problem.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Jn8V48hZ53U

 

Zamieściłem tylko po to, aby pokazać, że nie takie rzeczy "magicy" robią. :]

Jeśli "Twoi" faktycznie będą umieli wyprostować rurę w taki sposób, aby po zamontowaniu do przyczepy, oba napędy były w "osiach", w identycznych pozycjach w stosunku do kół i pod odpowiednim kątem, to nie widzę przeciwwskazań - rura jest tylko elementem mocującym i utrzymującym prawidłową pozycję napędów.

Bardziej boję się o uszkodzenia układu dociskającego i napędu.

 

Akurat układ docisku, to najbardziej trywialna sprawa i dobrze widać, czy działa prawidłowo nawet na niezamontowanym napędzie (łatwo sprawdzić). Bardziej istotny jest stan przekładni oraz, czy obudowy nie mają pęknięć itp., bo z tym już ciężko się walczy.

Po za tym uważam że przesunięcie przyczepy nawet 3t po w miarę równej nawierzchni betonowej to betka i takie mowiery sobie poradzą bez najmniejszego kłopotu...ale właśnie o to chodzi by przyczepa mogła przejechać przez mały dołek, kamień, korzeń czy wjechać na klin poziomujący...

Na kiempingach i zlotach widać jak te mowery właśnie radzą sobie w terenie... chyba ze są w przyczepach do 800-1000kg

 

To prawda.

PS. Kristofer - to fajnie że widziałeś moją przyczepę miesiąc temu - ja niestety jej nie widziałem już ponad rok :(

Mam nadzieję że w przyszłym roku już ją wyjadę :D chociaż obstawiam że Ty ją wcześniej zobaczysz niż znowu ja...

 

Nic jej nie jest, stoi, jak stała, tylko troszkę przykurzona i to wszystko, nawet powietrza z kół nie ubyło, o ile dobrze pamiętam. Poza tym, nie dziwię się, skoro przesiadłeś się na kampera.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od stopnia uszkodzeń. Można odtworzyć całą ramę na wzór oryginału i będzie trzymała wszystkie wymiary.

Tylko czy wtedy całe przedsięwzięcie bedzie opłacalne?

Nie wydaje mi się.

Jak kupować to z niewielkimi uszkodzeniami które można bez większych kosztów naprawić.

 

 

Narazie czekam na inne zdjęcia całego napędu i uszkodzonych elementów.

 

Niestety sprzedający prześle mi je dopiero w sobotę.

 

Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem tak teraz na to ogłoszenie i zastanawiam się, czy nie jest tu tak samo, jak w innym ogłoszeniu sprzedającego :hmm:

Czy upewniłeś się, że napęd jest kompletny (sprawna centralka, sprawny pilot, 4 cybanty mocujące i 4 płytki montażowe + beczułki)?

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.